NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
koszty zycia w Holandii
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 4:09 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
u mnie sama rata kredytu hipotecznrgo to 1300
jak mowisz o takich sprawach to i dochody masz duzo wyzsze jak minimalna brutto .
Wiec porownanie minimum brutto dochodow z twoimi i twoimi wydatkami nie jest ok . Przedmowcom chodzilo o porownanie minimum dochodow a nie modalnych .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 5:58 pm   

Witam,

Szkoda ze nikt nie wspomnial o cenach nieruchomosci w Nl - z tego co wiem bardzo ciezko kupisz mieszkanie za 120 K euro nawet w mniejszych miejscowosciach a w Pl za ok 150 K zl mozna miec fajne mieszkanie 2 pokojowe ( w miasteczku do np 100 tys ludkow )

Wlasnie ceny nieruchomosci w Nl powoduja ze nie chce tu zostac na stale poniewaz wole miec wlasne mieszkanie w PL i zyc na srednim poziomie niz zarabiac euro w NL i mieszkac na wynajetym ...

Sytuacja zmienia sie o 180 stopni jak dana osoba chce zyc normalnie w NL i juz nie ma takich kokosow jakie byly jak sie mieszkalo w pare osob na firmowym ...

Psss
Ten kto pisal o cenach benzyny zapomnial o podatku drogowym w NL ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 10:15 pm   

Bronka napisał/a:


Tak mniej wiecej miesiecznie:

mieszkanie - 470 euro
prad razem z ogrzewaniem - 200 euro
tv + internet + telefon - 80 euro ( bo nikt nie placi golego pakietu tylko doplaca jesli regularnie korzysta z telefonu)
ubezpieczenie - 100 euro
woda - 50 euro
podatki gminne i smieciowe -80 euro

To juz masz 980 euro !

A teraz dolicz sobie podatek za auto, ubezpieczenie za auto, benzyne,
ubezpieczenie WA
ubezpieczenie pogrzebowe... i teraz sie smiej :039:


Koszty mieszkania w przypadku rodziny - ok. Pokoj jak wiadomo mozna wynajac duzo taniej. Za internet place 20e, tv nie potrzebuje, 2 tel. doladowuje miesiecznie za max 20e, wiecej mi nie potrzeba. Podatkow gminnych i za psa mam ok. 300e rocznie, nie miesiecznie. Potrzeby posiadania auta nie mam, wystarczy mi rower i transport publiczny. Koszty ub. zdrowotnego pokrywa mi zorgtoeslag. Dodatkowych ubezpieczen nie place. Czyli wychodzi jednak mniej, niz 900e. Co do jedzenia nie chodzi mi o niedojadanie, tylko o to, ze gotujac samemu, korzystajac z promocji i kupujac w tanszych sklepach, tez mozna sporo zaoszczedzic.
_________________
<cenzura>
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Kwi 28, 2013 10:56 pm   

bagniaczka napisał/a:


Koszty mieszkania w przypadku rodziny - ok. Pokoj jak wiadomo mozna wynajac duzo taniej. Za internet place 20e, tv nie potrzebuje, 2 tel. doladowuje miesiecznie za max 20e, wiecej mi nie potrzeba. Podatkow gminnych i za psa mam ok. 300e rocznie, nie miesiecznie. Potrzeby posiadania auta nie mam, wystarczy mi rower i transport publiczny. Koszty ub. zdrowotnego pokrywa mi zorgtoeslag. Dodatkowych ubezpieczen nie place. Czyli wychodzi jednak mniej, niz 900e. Co do jedzenia nie chodzi mi o niedojadanie, tylko o to, ze gotujac samemu, korzystajac z promocji i kupujac w tanszych sklepach, tez mozna sporo zaoszczedzic.


Ale ja nie podaje TWOICH kosztow tylko przecietnej rodziny holenderskiej i to skromnie.
Jak komus odpowiada to niech sobie koczuje bez pradu i bez wody, co niektorzy Polacy mieszkaja nawet w pustostanach, jeszcze taniej im wychodzi niz Tobie, ale ilez mozna mieszkac w takich warunkach, ludzie ... :?:
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 12:12 pm   

Bronka napisał/a:
bagniaczka napisał/a:


Koszty mieszkania w przypadku rodziny - ok. Pokoj jak wiadomo mozna wynajac duzo taniej. Za internet place 20e, tv nie potrzebuje, 2 tel. doladowuje miesiecznie za max 20e, wiecej mi nie potrzeba. Podatkow gminnych i za psa mam ok. 300e rocznie, nie miesiecznie. Potrzeby posiadania auta nie mam, wystarczy mi rower i transport publiczny. Koszty ub. zdrowotnego pokrywa mi zorgtoeslag. Dodatkowych ubezpieczen nie place. Czyli wychodzi jednak mniej, niz 900e. Co do jedzenia nie chodzi mi o niedojadanie, tylko o to, ze gotujac samemu, korzystajac z promocji i kupujac w tanszych sklepach, tez mozna sporo zaoszczedzic.


Ale ja nie podaje TWOICH kosztow tylko przecietnej rodziny holenderskiej i to skromnie.
Jak komus odpowiada to niech sobie koczuje bez pradu i bez wody, co niektorzy Polacy mieszkaja nawet w pustostanach, jeszcze taniej im wychodzi niz Tobie, ale ilez mozna mieszkac w takich warunkach, ludzie ... :?:


Bronka, ja tez mieszkam z rodzina. Ok, nie mamy swojego mieszkania, tylko wynajmujemy pokoje, ale koszty sa przyblizone, niestety. Natomiast ja nie uwazam, zeby brak telewizji czy samochodu swiadczyl o koczowniczym trybie zycia. Kapac sie moge do woli, lodowke i pralke mamy, nawet sztucce i 2 odkurzacze:D Glodni nie chodzimy, nawet zdarza sie zaszalec i zamowic zarcie na wynos :) Fakt, za komorki dzieci nie place, zla matka jestem. No ale jakos przy mojej malo stabilnej sytuacji finansowej i zarobkach syna na wiekowce sobie radzimy i nie narzekamy za bardzo. Pisze to, zeby osoby, ktore chca tu przyjechac wiedzialy, ze mozna tu zyc i taniej i drozej. Kwestia potrzeb i priorytetow. Pozdrawiam :039:
_________________
<cenzura>
 
 
agawika 
Poczatkujacy
Agnieszka


Wiek: 37
Dołączyła: 11 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Doorwerth
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 8:31 pm   

Beny.rac napisał/a:
Szkoda ze nikt nie wspomnial o cenach nieruchomosci w Nl - z tego co wiem bardzo ciezko kupisz mieszkanie za 120 K euro nawet w mniejszych miejscowosciach a w Pl za ok 150 K zl mozna miec fajne mieszkanie 2 pokojowe ( w miasteczku do np 100 tys ludkow )


Po czesci racja...chociaz my kupilismy mieszkanie w pazdzierniku za mniej niz 130 K i uklad jest jak w domku (poziomowe), 3 sypialnie, piwnica...itd., i fakt ze w malej miejscowosci ale wszedzie blisko.
Wszystko jest mozliwe tylko nie zawsze da sie wszystko pogodzic... np do pracy musimy sporo dojezdzac.
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 11:13 pm   

Beny.rac napisał/a:
Witam,

Szkoda ze nikt nie wspomnial o cenach nieruchomosci w Nl - z tego co wiem bardzo ciezko kupisz mieszkanie za 120 K euro nawet w mniejszych miejscowosciach a w Pl za ok 150 K zl mozna miec fajne mieszkanie 2 pokojowe ( w miasteczku do np 100 tys ludkow )
-u nas 60tys mieszkancow, za 150K zl mozesz kupic sobie co najwyzej 1 pokoj,nie dalej jak we wrzesniu kupilismy 2pok +ogrodek za 200K zl i to tylko dlatego tak tanio,ze gmina wiejska...

Beny.rac napisał/a:
Wlasnie ceny nieruchomosci w Nl powoduja ze nie chce tu zostac na stale poniewaz wole miec wlasne mieszkanie w PL i zyc na srednim poziomie niz zarabiac euro w NL i mieszkac na wynajetym ...

oj tam gadasz, jak ktos chce kupic to kupi nawet mimo slawetnego kryzysu... teraz ze wzgledu na spadek cen i popytu,jest wiele mozliwosci kupna... Koopgarant czy kupno domu bez gruntu i mozna placac mniej za wynajem splacac swoj domek.
Ostatnio zmieniony przez ewcia.pol Pon Kwi 29, 2013 11:15 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 2:45 am   

ewcia.pol napisał/a:

oj tam gadasz, jak ktos chce kupic to kupi nawet mimo slawetnego kryzysu... teraz ze wzgledu na spadek cen i popytu,jest wiele mozliwosci kupna... Koopgarant czy kupno domu bez gruntu i mozna placac mniej za wynajem splacac swoj domek.


No pewnie, ze tak. Moi znajomi kupili dom w 2009, kiedy jeszcze o kryzysie sie tyle nie gadalo, za ok. 120 tys. Z dwoma sypialniami i rzut beretem od centrum Tilburga, ktory jakby nie patrzec wioska nie jest. Kto szuka, ten znajdzie :)
_________________
<cenzura>
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Kwi 30, 2013 9:15 pm   

Ewcia bez urazy to gdzie TY mieszkasz w PL jak we Wroclawiu za kawalerke spiewaja ok 200 tys zl , w Katowicach 150 K zl , Rybnik 130 k za 2 pokoje , Raciborz ( ok 60 tys ludzi ) 120 K za 2 pokoje ok 50 metrow wiec albo szukac nie umiesz albo patrzyc na ogloszenia ktore juz wisza po pare lat na necie ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Śro Maj 01, 2013 9:04 am   

Beny.rac napisał/a:
Ewcia bez urazy to gdzie TY mieszkasz w PL

w Kołobrzegu...
nie porownuj cen nieruchomosci z nadmorskich miejscowosci do tych z poludnia Polski bo to zaden sens.
Beny.rac napisał/a:
szukac nie umiesz albo patrzyc na ogloszenia ktore juz wisza po pare lat na necie ...
umiem szukac i znalazlam super oferte,natomiast nie interesuja mnie oferty,ktore wisza od paru lat na necie,tylko max 5letnie mieszkanie.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 11:13 pm   

ewcia.pol napisał/a:
nie porownuj cen nieruchomosci z nadmorskich miejscowosci do tych z poludnia Polski bo to zaden sens.


Bez urazy ale oprocz "turystyki ktora sie kreci 3 miechy w ciagu roku " to te nadmorskie miejscowosci to chyba jedno z najgorszych rejonow w PL ( stopa bezrobocia w 1 kwartale 2013 wynosila zaledwie 19,1 ) a wiec malo brakowalo a bylo by prawie 2 razy wieksze niz na slasku (11,9 % ) wiec szczerze nie rozumiem dlaczego tam takie ceny za 1 m ...

No ale ja patrze na czynniki ekonomiczne przy zakupie mieszkania a inni na czyniki krajobrazowe ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 23, 2013 12:21 am   

grzegorz1975 napisał/a:
Witam serdecznie.
Mam propozycje odbycia stażu naukowego na uniw w Amsterdamie (12 miesięcy).
Czy za 4 tys euro netto da się utrzymać 3 osobową rodzinę na dobrym poziomie?
Będę potrzebował też mieszkania - myslałem o czymś pod Amsterdamem, z mapy fajnie wygląda np. z Wolendam czy Edam - da się dojechać do Amsterdamu (2-3 razy w tygodniu) komunikacją publiczną czy bez samochodu się obędzie.
Czy jest jakiś polski pośrednik nieruchomości którego polecacie?
Przepraszam jak trochę nie na temat, ale będę wdzięczny za każdą podpowiedz
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 23, 2013 12:22 am   

Winter napisał/a:
Za 4 tysiące € spokojnie będziesz żył na poziomie. Szukaj pod Amsterdamem, jako, że w samej stolicy ceny wysokie.

Co do wynajmu wejdź na funda.nl i poprzez nią polecam szukać. Może znajdziesz też oferty wynajmu na marktplaats.nl bez pośredników. Polskich pośredników nieruchomości nie znam, ale szczerze to nie zaufałbym nikomu.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 23, 2013 12:23 am   

Mathnl napisał/a:
Nawet w Amsterdamie nie bedziesz na pewno musial z taka wyplata ogladac kazdego euro dwa razy.Bez auta mozna sie zawsze obejsc,jednak w Holandii jest ono bardziej przydatne niz w Polsce ,mimo ze komunikacja publiczna jest bardzo rozwinieta.Mieszkania proponuje szukac juz teraz poprzez np. Twojego pracodawce,jesli to mozliwe lub znajomych.W Twoim wypadku pozostaja jedynie lokale prywatne,ze wzgledu na krotki okres pobytu.Na mieszkania ze spoldzielni czeka sie czasami lata.Czynsz bedzie Twoim najwiekszym wydatkiem.Powodzenia.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Sethrea 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 10
Wysłany: Pią Sie 02, 2013 5:14 pm   

U nas jest tak:

Hipoteka € 921.63 - € 340.00 zwrotu z Urzedu Podatkowego
Oprocentowanie hipoteki € 131.00
€ 244.78 - Spoldzielnia Mieszkancow w naszym budynku, na sprzatanie, ogrzewanie klatek ,oswietlenie, windy, remonty etc etc
Prad € 116.00
Internet + TV € 108.45
Woda € 21.00
Podatek na drogi € 56.00
Ubezpieczenie auta € 35.89
Ubezpiecznie rzeczy € 10.33

Podatek dla gminy € 47.44
Miesiecznie rozlozony ale nie wiem za jaki okres
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group