NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
koszty zycia w Holandii
Autor Wiadomość
borutaPL
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: Pią Gru 25, 2015 9:07 pm   

życie nigdzie nie jest tanie ;)
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Sty 10, 2016 4:21 pm   

Jak tam jest w okolicach Dordrechtu? To rejon rolniczy, gdzie praca to tylko szklarnie czy coś normalnego?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Sty 10, 2016 5:18 pm   

Fegelein napisał/a:
Jak tam jest w okolicach Dordrechtu? To rejon rolniczy, gdzie praca to tylko szklarnie czy coś normalnego?


Fegelein szukasz pracy ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Sty 10, 2016 5:47 pm   

I tak i nie, kwestia jak się rozwiąże obecna sytuacja.

Pytam się bowiem jeśli przeprowadzę się w okolice Dordrechtu to możliwe, że będę musiał dojeżdżać do ewentualnej pracy 90-100 km. Koszty dojazdu mnie jako tako nie obchodzą bo auto na LPG więc jak za darmo. Niestety zmęczenie jazdą zostaje :P
Wolałbym mniejszy dystans stąd pytanie czy w tych okolicach jest dobrze pod względem ewentualnej pracy, ale nie w ogrodnictwie, taśmie itd. Może być klasyczny magazyn.
Wiem, że w Rotterdamie bezrobocie to aż 14%, w Utrechcie 9%, ale to tylko statystyka.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Nie Sty 10, 2016 5:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Sty 10, 2016 6:33 pm   

Fegelein napisał/a:
Pytam się bowiem jeśli przeprowadzę się w okolice Dordrechtu to możliwe, że będę musiał dojeżdżać do ewentualnej pracy 90-100 km. Koszty dojazdu mnie jako tako nie obchodzą bo auto na LPG więc jak za darmo. Niestety zmęczenie jazdą zostaje


Przez jakis czas jezdzilem autem ok 60 km w jedna strone i niby nie daleko a po jakims czasie mialem dosc tracic 1.5-2.0 godzinny dziennie na dojazd ( kosztow nie mialem zadnych bo auto mialem sluzbowe)

Nie pracowalem nigdy w okolicach Rotterdamu , Utrechtu wiec niestety nie wiem jak tam jest z praca :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Sty 10, 2016 8:32 pm   

Sporo czasu, faktycznie.
Jeździłeś drogami lokalnymi czy autostradą? W moim wypadku to praktycznie sama autostrada.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 11, 2016 4:42 pm   

Fegelein napisał/a:
Jeździłeś drogami lokalnymi czy autostradą?


Jak mnie pamiec nie myli to 3/4 autostrada a 1/4 normalna trasa tzn 80-100 km/godz.

Jak byl korek to jechalem alternatywna trasa i nadrabialem 5-10 km :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
BasiaG
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Sob Maj 21, 2016 11:32 am   

spamujesz forum

po co w trzech roznych tematach umieszczasz taki sam post ?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Maj 21, 2016 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mali 
Poczatkujacy
mali

Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 8:18 pm   Aktualne średnie ceny energii i wody w Holandii. Netto.

Witam,


Czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile kosztuje 1 m3 wody i 1 kWAT energii NETTO w Holandii??

Wiadomo , że ceny są różne, ale zastanowiła mnie spora różnica NETTO co znalazłem w internecie po wystawieniu rachunku za ostatni wynajem.

Miałem taką kwotę plus BTV z którym się zgadzam.

Za wodę i energię panowie wyliczyli mi (2 lata zbiorczy rachunek ):

Energia 4080 kWAT * 0,31 centa za 1 kWAT NETTO plus 21% BTV

Woda 255 m3 * 2,65 euro za 1 m3 NETTO plus 6% BTV.

Z BTV się zgadzam , ale ceny 0,31 i 2,65 NETTO jednostkowe za enegię i wodę czy nie są wyssane z kapelusza???

Proszę o pomoc kompetentne osoby w temacie. Interesuje mnie przybliżona faktyczna cena średnia bo wydaje mi się chyba dobrze ,że zostałem przez pana Holendra naciągnięty bo wiadomo nie chce oddawać BORGU wiec wymyślił sobie ceny z kosmosu (najdrozsze w Holadnii - wieś koło Nijkerk ) jak wspominałem wyżej.


Dziękuję z góry za pomoc.

W necie znalazłem ceny jednostkowe ok. 0.50- 1 euro za metr wody NETTO i 0,10 - 0,20 centa za 1 kWAT plus oczywiście wspomniany BTW 6% za wode i 21 % za energie.


Gaz płaciłem bezpośrednio przez Nuon wiec ceny znam i miałem nawet zwrot po roku 300 euro .


Pozdrawiam

Mali
Ostatnio zmieniony przez mali Pią Paź 28, 2016 8:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 5:50 am   

Dostałem roczne rozliczenie z Nuona i tam jest napisane, że prąd był po 0.097 brutto. Nie powiem ci ile netto bo są jakieś odliczenia od podatku, ale pozycja z polem "energiebelasting" wynosi 10 centów.
 
 
mali 
Poczatkujacy
mali

Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 29, 2016 10:40 am   

Fegelein napisał/a:
Dostałem roczne rozliczenie z Nuona i tam jest napisane, że prąd był po 0.097 brutto. Nie powiem ci ile netto bo są jakieś odliczenia od podatku, ale pozycja z polem "energiebelasting" wynosi 10 centów.



Właśnie 10 centów to różnica . Baa nawet 15 bym się nie zdziwił plus BTV 21% .Ale jak się ma 0,31 plus BTV to już jawne oszustwo. Zauwazam , że Holendrzy to są strasznie pazerni ludzie i do tego zdolni do oszustwa... Mówi sie o Polakach , że tacy są. A tu okazuje się ,że oni to robić chca kulturalnie te betalen i fakturka. Dui takim. Po prostu nie zapłacę im reszty za wode i energie im bo nawet nie przedstawili mi skąd mają takie ceny , a nie sa pośrednikami energii i wody . Tylko mi wynajmowali i czynsz zawsze mieli uregulowany plus z gory za energie i wode 75 euro mc. Gaz płaciłem sam 90 euro mc.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Paź 30, 2016 9:51 pm   

mali,
Sceptycznie podchodziłem do Twoich pretensji i sprawdziłem, jak się mają ceny w moim przypadku. I wyszło ,że masz rację. Wynegocjowałem niezły kontrakt za ub. rok, więc nie płacę dużo. Za prąd wychodzi mi 0,18 c za kWh z BTW. Jednak w rachunku jest ulga tzw. Vermindering energiebelasting

jeśli doliczę ją, to wychodzi mi 0,29 za kWh z BTW.
Dodam,że ulga za Vermindering energiebelasting przysługuje każdemu indywidualnemu odbiorcy energii.
Heffingskorting is de belasting korting. Men ontvangt deze korting over de minimale hoeveelheid energie die nodig is om te kunnen leven. De overheid geeft korting op de energie rekening iedereen de basisbehoefte aan energie kan voldoen. De heffingskorting is jaarlijks €385,53 per adres.
Energiebelasting. Het opwekken en verbruiken van energie is slecht voor het milieu. Door belasting te heffen over uw energie verbruik stimuleert men u om bewust om te gaan met gas en elektriciteit.


Więcej o rachunkach za prąd https://www.vastelastenbo...ergie-rekening/

Wody nie sprawdzałem. Powodzenia.
 
 
pawel20 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 1
Skąd: zabrze
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 11:16 am   

Mi udaje sie odłozyć 100e miesięcznie, to mało ale zawsze cos.
 
 
kisielowa 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2016
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 11, 2016 11:08 am   

moim zdaniem jest drogo ale np we francji chyba jest jeszcze drożej tak stwierdzam, wiadomo inne zarobki to inne koszta i przeliczać na nasze to największa głupota :D
 
 
AnioLL 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 16
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 10:24 pm   

Heh koszty w sumie rzeczywiscie są wyższe niz sie spodziewałem :) Dziwny jest podatek drogowy. Jakie to są koszta?? Mam rovera 25 1.4 benzyna. Jaka kwote musiałbym wpłacic? i na czyje konto,Urzedu miasta?? No i co w przypadku gdy auto nie jest zarejestrowane na mnie? Prosze o odpowiedzi. Pozdrawiam
_________________
That's me :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group