NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet tele2 - połączenie
Autor Wiadomość
Browar 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 28
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 7:27 pm   Internet tele2 - połączenie

Witam mam problem, wziąłem internet z tele2 niby wszystko pięknie dziś przyszedł modem, ale nie widzę nigdzie w mieszkaniu gniazdka telefonicznego ( wynajmuję mieszkanie od miesiąca ). Nie przyglądałem się wcześniej tym gniazdkom gdyż myślałem, że gniazdko telefoniczne w XXI wieku jest na porządku dziennym w każdym mieszkaniu. Z tego co rozmawiałem z właścicielką to ona miała wcześniej internet jak tutaj mieszkała. Jedyne gniazdko jakie tutaj mam to telewizyjne. Moje pytanie jest takie czy istnieje możliwość aby ten internet był przez ten kabel telewizyjny? Co mam teraz ogólnie zrobić ? Bo mam umowę z tele 2 na rok, a nie mogę korzystać z internetu. Czy jak zadzwonię do nich to oni zrobią mi to połączenie ? Czy jest to płatne ?
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 7:49 pm   

jezeli masz upc to mozliwe, ze wlascicielka miala internet wlasnie od nich. wtedy korzystala z gniazdka antenowego.
tele2 korzysta z linii telefonicznej. moze nie masz gniazdka, ale instalacja pewnie jest. poszukaj w okolicy licznikow (meterkast).
tak przy okazji to gniazdko telefoniczne w holandii wyglada troche inaczej :) moze znalazles, a nie wiedziales, ze to wlasnie to?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Browar 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 28
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 8:01 pm   

zaq dzięki za info. Szukałem takiego wejścia, ale też bez rezultatów.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Sob Sie 30, 2014 8:12 pm   

ja u siebie tez nie mam gniazdka, ale mam kabel z kpn doprowadzony do szafy z licznikami. tam swego czasu mialem podpiety modem.
jak faktycznie nie masz linii u siebie to tele2 powinno ci z tym pomoc. zamowia ekipe z kpn dla ciebie, ale za to chyba bedziesz placil ekstra.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Browar 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 28
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 12:13 am   

Problem został rozwiązany po zadzwonieniu do tele2, które przysłało monterów z kpn. Panowie szybko i skutecznie zlokalizowali kabelek za listwą przypodłogową i założyli gniazdko. Dodam, że nie zapłaciłem za to ani centa.
 
 
reliss
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Lis 16, 2016 6:12 pm   

A czy ma ktos moze zdjecie jak powinny byc podlaczenie kabelki w srodku gniazda? U mnie niestety wszystkie byly odlaczone
 
 
AnioLL 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 16
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Sob Sty 21, 2017 11:18 pm   

A ten internet tele byłzamówiony w Holandi?? Czy kupiony w Polsce jest możliwosc uzytkowania w NL? Jak w ogóle wygląda kwestia operatorów holenderskich w korzystaniu z intenetu? Sa też "pakiety" opcji tel i internetu?
Sumując kupowac karty/statery w Polsce które beda aktywowane na terenie Holandii? Kurde chyba zamotałem to toche :083:
_________________
That's me :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group