NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Sob Lis 05, 2016 4:46 pm
Agencja OTTO Work Force
Autor Wiadomość
emilia-96 
Poczatkujacy

Wiek: 27
Dołączyła: 05 Lis 2016
Posty: 1
  Wysłany: Sob Lis 05, 2016 12:29 pm   Agencja OTTO Work Force

Witam , mam pytanie dotyczące agencji pośrednictwa pracy OTTO Work Force . Otóż umowa z agencją została rozwiązana wypowiedzeniem za porozumieniem stron . Pracowałam dla danej agencji od 15 sierpnia do 20 października . Jaki czas i jaką kwotę agencja musi wypłacić za niewykorzystany urlop , zwrot ubezpieczenia i inne , o których nie wiem :) Pomóżcie ;) [/i]
 
 
Kombi39 
Poczatkujacy
Prezes w NL

Dołączył: 18 Gru 2016
Posty: 15
Skąd: Zaandam
Wysłany: Pon Gru 19, 2016 7:59 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Gru 19, 2016 9:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
erdoi
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 27
Wysłany: Pią Sty 20, 2017 9:33 pm   

"ZMIENIONE PRZEPISY DOTYCZĄCE POTRĄCEŃ I ROZLICZEŃ
Z dniem 01-01-2017 weszły w życie zmienione przepisy, zgodnie z którymi nie można dokonywać potrąceń i odliczeń od wynagrodzenia, jeśli w wyniku tego kwota wypłaty byłaby niższa od ustawowej płacy minimalnej (WML).

Istnieją dwa wyjątki: można dokonywać potrąceń od WML (do pewnej wysokości), jeśli koszty te są związane z zakwaterowaniem lub ubezpieczeniem zdrowotnym.

OTTO będzie wciąż dokonywać wszystkich potrąceń od wynagrodzenia powyżej ustawowej płacy minimalnej oraz kosztów zaliczanych do wyjątków - tak jak ma to miejsce teraz. Na odcinku wypłaty będzie to zgłaszane w ten sam sposób. Ponadto, na pasku wynagrodzenia pojawi się kwota, której nie możemy potrącić od wynagrodzenia i którą będziesz musiał-/a zapłacić OTTO. W dniu, w którym otrzymasz pasek wypłaty, otrzymasz również maila z informacją o kwocie, którą musisz zapłacić."

Ja tego nie kumam. Z jakiej racji muszę im wysłać jakąś dodatkową kwotę ? Na kwitku są takie same kwoty jak zawsze

Przykład:

Nieopodatkowana czesc wynagrodzenia dotyczaca zakwaterowania 81% -71,23
Tabela podatkowa -31,25
Nom. składka ubezp. zdr. -22,17
Do tego teraz jakieś Należne uzupełnienie WML 32,65

Co to za wymysł WML i z jakiej racji mam to im odsyłać ktoś mi to wyjaśni ?
 
 
talyb 
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 13 Lut 2009
Posty: 82
Skąd: Brabant
Wysłany: Nie Lut 12, 2017 1:47 am   

Czy agencja pracy OTTO w Holandii zbankrutuje?

Oczywistą rzeczą jest, że wszystkie biura pośrednictwa pracy (uitzendbureau`s) w Holandii posiadają na swym wyposażeniu ogromne grabki, które z racji przeznaczenia i budowy pracują tylko w jedną stronę - do siebie. Często też firmy te działają na granicy prawa. Jednak - jak mówi "życiowa prawda" - wszystko ma swój koniec...

link usuniety
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Lut 12, 2017 12:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bo_123
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 19, 2017 9:01 pm   

nie ma co panikowac... Otto to duza agencja napewno nie padnie, pewnie wkradl im sie jakis chochlik ;-)
 
 
Santi90
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 19
Wysłany: Wto Lut 21, 2017 1:19 pm   

Edytowane w calosci ,post nie ma nic wspolnego z tym tematem
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Lut 21, 2017 4:15 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group