NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Śro Cze 26, 2013 4:45 pm
Wyjazd do Holandii w ciemno na 2 miesiące
Autor Wiadomość
Roofie
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: Sob Cze 22, 2013 8:35 am   Wyjazd do Holandii w ciemno na 2 miesiące

Witam,

Myślę już od zeszłego roku o wyjeździe do Holandii, do pracy oczywiście. Jako że mam 18 lat i jestem jeszcze uczniem, chcę spróbować sezonowo, na lipiec i sierpień. Czytałem i słyszałem od znajomych bardzo dużo o polskich agencjach pośrednictwa pracy i stwierdziłem, że pojadę bez żadnego przygotowania do Holandii. Sądzę, że pojadę w przyszły piątek autobusem, jednak mam kilka pytań do Was. Zamierzam po prostu zostać tam na kilka dni (około 4-5) i po prostu całymi dniami chodzić i pytać ludzi. Z moim angielskim raczej sobie poradzę, a z tego co wiem ludzie w Holandii nie mają z tym językiem problemów. Zastanawia mnie właściwie, jakie mam szanse na znalezienie pracy? Na tę chwilę szacuję to na 50-50. Do jakiego regionu najlepiej się wybrać? Bo rozumiem, że raczej nie Amsterdam. Pieniędzy będę miał wystarczająco dużo na te kilka dni, które mam zamiar tam spędzić. Wiem jakie jest ryzyko, wiem że mogę sobie pojechać na "wakacje". Jeśli możecie, doradźcie mi. Z góry dziękuję ;)
 
 
gromak 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 78
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Cze 22, 2013 12:33 pm   

Zrobię dla Ciebie proste wyliczenie:

bilet tam-powrót min. 130E
Noclegi (4) - min. 100E (i to przy dużym farcie)
Karta do telefonu - 20E
Wyżywienie (bo zakładając, że chcesz być "mobilny" nie możesz zabierać ze sobą nie wiadomo jakiego bagażu) - 40E
Bilety autobusowe/tramwajowe/kolejowe - 50E
Zapas w gotówce na przeżycie do 1-szej wypłaty - 75-100E

Podsumowując musisz wydać około 450E na wyjazd i bez takiej kwoty nawet nie masz po co - przy założeniu że jedziesz w ciemno - ruszać się z Polski.

Znajdujesz pracę - na 2 miesiące, masz 18 lat więc większość biur zastosuje stawkę wiekową (o ile dobrze pamiętam coś około 5E/h brutto) więc zarobisz miesięcznie po odliczeniu opłat, jedzenia etc coś około 250-300E miesięcznie na "czysto". Po 2 miesiącach pracy zakładając wydatki w/w wrócisz do Polski z gigantyczną kwotą (a to i przy założeniu że będziesz pracował dzień w dzień min. 9h dziennie) ok 400-500 E. Czyli z tym, z czym wyjechałeś.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 22, 2013 12:44 pm   

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=95942
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Kiper
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Maj 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 4:15 pm   

Rzeczywiście można się naciąć wyjeżdżając przez pośrednika, ale praca w Holandii jest także życzę powodzenia i trzymam kciuki
_________________
najtanszy zwrot podatku usa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group