NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BSN - zmiany od 1-10-2013
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 11:19 pm   

Marcin-z napisał/a:
Mój brat 24 stycznia wyrobił numer BSN bez meldunku


byc moze to sofi numer
BSN jest wyrabiany tylko wtedy kiedy posiada sie meldunek
z tego tematu:
Cytat:
BSN burgerservicenummer (BSN) wydawany jest przez gmine oddz. Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens

ale i tak to o czym piszesz jest zagadka , moze nie ma pracy i wmawiaja ludziom glupoty?
szczerze to nic mi nie wiadomo o wydawaniu tymczasowych numerow bsn , czyzby cos znow sie zmienilo ?
 
 
Marcin-z 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 32
Skąd: Den Haag/Łódź
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 11:43 pm   

O tym ze BSN jest wyrabiany przy meldunku to wiem,ale własnie tak jest na druku BSN a nie sofi.
Na drukach nic nie znalazłem co mogloby swiadczyc o tymczasowym numerze.Zawsze było 3 miesiace na meldunek.Moze cos sie zmieniło.
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 6:52 pm   

Moj znajomy wyrabial BSN bez meldunku mowiac ze zamierza przebywac miesiac na razie no chyba ze znajdzie prace to powiedzieli mu ze jak znajdzie prace to to dziala tak jak normalny BSN
 
 
Anne1205
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 3
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 10:38 am   

[quote="baileys"]jolcia29, politycy i prawo przewiduja na przyszlosc ze pracownicy czasowi beda mieli sofinr.
pod NRI beda podciagnieci ludzie ktorzy maja nadal cos wspolnego z instancjami panstwowymi

A ja czytalam a na oficjalnych stronach ze sofienummer zostal zastapiony BSN. Nawet sie klocili ze to za duzo kostowalo. Krotko mowiac sofienummer nie istnieje i nie bedzie istnial. Nie bylo tam nic o czlonkach Uni.
Te kantory to tez nie do konca wiadomo co ijak. Jak to czytam to zglaszasz sie tam jak zamierzasz sezonowo pracowac. Inaczej zapisujesz sie w gminie i to z waznym adresem. Dostajesz BSN nummer. Ach, marze o systemie gdzie kiedys rowniez czlonkowie UE musieli meldowac siew IND. Nie bylo balaganu i kady mial rzetelne prawa.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 10:51 am   

Anne1205 napisał/a:
Krotko mowiac sofienummer nie istnieje i nie bedzie istnial.

Oczywiscie,ze istnieje.Jesli cos sie zmienilo ,podaj prosze linka do tej informacji.
Anne1205 napisał/a:
A ja czytalam a na oficjalnych stronach ze sofienummer zostal zastapiony BSN.

Akurat to jest prawda.BSN dotyczy osob majacych meldunek w NL.Sofi otrzymuja osoby bez meldunku lub stalego pobytu,przyjezdzajacy tu tylko do pracy.
Het vroegere sofinummer is automatisch het huidige burgerservicenummer(BSN) geworden.
De gemeente geeft het BSN uit aan nieuwe inwoners van Nederland. Dat kan zijn bij geboorte of aan personen die vanuit het buitenland in Nederland komen wonen.
Personen die geen vaste woonadres of verblijf hebben in Nederland, maar in Nederland werken moeten een sofinummer aanvragen bij de belastingdienst!
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Nie Lut 09, 2014 10:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 6:55 pm   

Ja nie znam zadnych przepisow na poparcie ze to juz nie jest sofi jak to ze ja jak sobie wybieralam to dostalam dokumant i tam bylo napisane ze sofi numer moj znajomy mial napisane BSN
 
 
Stall
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Gru 2013
Posty: 9
Wysłany: Nie Mar 09, 2014 7:06 pm   

Moja kuzynka wyrabiała tymczasowy numer, na 4 miesiace i na papierku pisze ze to numer BSN. Czy ktos sie orientuje co jak mina te 4 miesiace? Wiem, ze trzeba sie meldowac, ale jak ktos nie ma mozliwosci (finansowych), to czy ten numer przepada i trzeba sie starac o nowy? i po jakim czasie mozna to zrobic? jak to w ogole dziala?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 25, 2014 12:20 am   

niebieskabroda napisał/a:
Witam, przeszukałem forum i znalazłem tylko stare tematy w których nie uzyskałem odpowiedzi, a z tego co wiem dana ustawa weszła lub ma wejść dopiero w tym roku więc zmuszony byłem założyć nowy temat (jeśli takowy już istnieje to proszę o link, a temat o usunięcie). O co chodzi, chodzi o to że mam kuzyna który kilka lat temu pracował w Holandii i wtedy wyrobił sobie numer SOFI, popracował 3 miesiące, zjechał do polski i 2 miesiące temu wrócił do kraju rosnących tulipanów w poszukiwaniu pracy. Takową pracę znalazł na szklarni i chciał by mnie ściągnąć, mieszkanie jest i z tego co mi wiadomo praca też, tylko pojawił się problem. Jakaś tam jego koleżanka powiedziała że sprawy z SOFI wraz z nadejściem nowego roku uległy zmianom. Jakie to zmiany, i jaka jest szansa że uda mi się pracować w Holandii? On ma ten numer już od kilku lat i chyba ma już z tym spokój, ale co ja w tej sytuacji mam robić? Dodam tyle że Pani (Polka) która wynajmuję mieszkanie jest właścicielką kamienicy (może to coś pomoże z meldunkiem).
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
pandzia 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 14
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 4:29 pm   

Gochna H napisał/a:
Beny.rac,
Cytat:
Obiło mi sie dzisiaj o uszy ze BSN nie bedzie juz wydywany przez Belastingdienst tylko przez Registratie Niet Ingezetenen (RNI)



troszke sprostowania

BSN burgerservicenummer (BSN) wydawany jest przez gmine oddz. Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens a nie przez urzad podatkowy.

BD -urzad podatkowy ,od kiedy pamietam wydalawal sofi numer .

przy meldunku przez gminę to się zgodzę, ale bez meldunku przez belasting tak było przynajmniej w moim przypadku
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 5:41 pm   

osoby niezameldowane rowniez zalatwiaja BSN poprzez gmine, ale nie we wszystkich gminach mozna tego dokonac - jest ich tylko 18 w calej Holandii.
Inschrijven in de RNI
Sinds 6 januari 2014 kunnen niet-ingezetenen zich inschrijven in de RNI bij inschrijfvoorzieningen bij 18 gemeenten in Nederland. Dit zijn Alkmaar, Almelo, Amsterdam, Breda, Den Haag, Doetinchem, Eindhoven, Groningen, Goes, Heerlen, Leeuwarden, Leiden, Nijmegen, Rotterdam, Terneuzen, Utrecht, Venlo en Zwolle.

http://www.rijksoverheid....etenen-rni.html
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
krespo26 
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: Nie Maj 18, 2014 6:11 pm   

a czy aby wyrobic numer sofi trzeba miec zameldowanie w holandi ? czy cos podobnego? czy tylko zadzwonic umowic sie na spotkanie jechac wypelnic ankiete dac skan dowodu osobistego i tyle
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
Wysłany: Czw Wrz 18, 2014 12:02 am   

Czy wie może ktoś gdzie mogę nadać dziecku numer BSN i jakie dokumenty będą do tego potrzebne z Polski. Obecnie z dzieckiem przebywam w Polsce ale w najbliższych tygodniach jedziemy do Holandii. Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informację :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 10:56 am   

PaulaKrS napisał/a:


BSN numer dla partnera

Czy można samemu starać się o nadanie BSN numeru /sofi numer/ dla partnera fiskalnego? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić, od czego zacząć ?
Czy lepiej zlecić to zadanie jakiejś kancelarii?

Dziekuję za wszelkie wskazówki.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 5:02 pm   

Do otrzymania numeru Sofi potrzebny jest meldunek. Dziekuje...
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 10:14 pm   

Do PaulaKrS
W jakim kraju jestescie zameldowani?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group