NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BSN - zmiany od 1-10-2013
Autor Wiadomość
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Sob Paź 25, 2014 11:07 pm   

doktorlecker, nie trzeba byc zameldowanym
 
 
PaulaKrS
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 41
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 12:59 am   

Na stałe w Polsce.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 1:37 am   

PaulaKrS napisał/a:
Na stałe w Polsce.

http://www.belastingdiens...nederland_woont
http://www.belastingdiens...tner_buitenland
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 7:36 pm   

Holandia wprowadziła restrykcje odnośnie wydawania numeru sofi, i na 3, 4 miesiące< póżniej bys i do Polski> wydają, a jak na stałe to muszisz mieć meldunek w Holandii, no chyba że każdy urzędnik muwi co innego. Nie wydaja na stałe numerów sofi bez meldunku w Holandii. Koniec z masowymi wyjazdami za chlebem do NL...
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 9:09 pm   

doktorlecker, a jak wyglada tymczasowy numer sofi?
Moj znajomy ostatnio wyrabial numer sofi i bez meldunku zadnych problemow i dal rade nie wprowadzaj ludzi w blad jedynie co trzeba powiedziec to ze przyjechalo sie na razie na jeden, dwa miesiace zeby poszukac pracy a jak sie ja znajdzie to sie zamelduj i po sprawie tego i tak nikt potem nie sprawdza
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 9:13 pm   

doktorlecker, czyli, ze jak...po 3-4 miesiacach ktoswraca do PL, za pol roku wraca do Holandii i z tego, co piszesz, bynajmniej ja tak wnioskuje musi znowu starac sie o sofi nr?
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 6:37 pm   

numer sofi wydawany jest dla pracowników sezonowych 3-4 miesiące. i w ciągu roku możesz teraz tyle pracować, a jak chcesz ciągle to muldunek. I nie wprowadzam ludzi w błąd tylko piszę to co jest zgodne z prawem holenderskim, a nie to co Polacy sobie miedzy sobą muwią...Ps. co mogą wiedzieć ludzie będący tylko na zarobku< bo mieszkający normalnie jest bardzo mało>, a nie mieszkający normalnie w Holandii. Bez przesady.... a polskie cwaniaczkowanie to już przerabiałem 6 lat temu....
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
Ostatnio zmieniony przez doktorlecker Pon Paź 27, 2014 6:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 8:40 pm   

Ale dalej nie rozumiem, sam napisales, ze ....
doktorlecker napisał/a:
Nie wydaja na stałe numerów sofi bez meldunku w Holandii. Koniec z masowymi wyjazdami za chlebem do NL...

Wiec ten numer jest przyznany w tym wypadku tylko na -4 miasiace, a potem przepada i na nowo trzeba sie starac przy kolejnym przyjezdzie??? CZy uzyskam odpowiedz na zadane pytanie??
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 10:40 pm   

doktorlecker napisał/a:
numer sofi wydawany jest dla pracowników sezonowych 3-4 miesiące. i w ciągu roku możesz teraz tyle pracować, a jak chcesz ciągle to muldunek

pilisz :033:
nie ma limitu czasu pracy ani obowiazku meldunku do nadania sofi
przy pobycie dluzszym niz 3 miesiace musisz (ykhm) sie zameldowac ale bez sofi tego nie zrobisz :)
moje dziecko dostalo cugiem sofi przy staraniu sie o zasilek na niego (nawet jeszcze tu nie byl)
przydalo sie jak w wakacje przyjechal zarobic na zachciewajki :034:
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 6:07 pm   

zameldowałem się bez sofi numeru, i po 2 tygodniach numer przyszedł do domu. Nie wiem jak to jest z powtórnym wyrabianiem sofi numeru, ale myśle ze lektura w balestingu rozwiąze wszystkie pytania. A co do zioła to nie pale, więc bez takich prosze , bo pospulstwa to juz dość jest...
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Paź 28, 2014 10:38 pm   

Niema czegos takiego jak 'powtorne wyrabianie sofi', skad w ogole takie stwierdzenie. Sofi dostajesz jeden na cale zycie i tyle.
Przy rejestracji w gminie jako 'niet ingezetenen' BSN dostajesz od reki.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Paź 29, 2014 10:56 am   

agastepa13 napisał/a:
Niema czegos takiego jak 'powtorne wyrabianie sofi'


Prawda

doktorlecker napisał/a:
Nie wiem jak to jest z powtórnym wyrabianiem sofi numeru


Jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj , bo bredzisz!!! rozmyslnie ludzi wprowadzasz w blad ,trollu
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 12:03 am   

doktorlecker, nie jestem na chwile, mam mieszkanie, meldunek, przyjechalam tu zyc a nie na chwile i jak cos komus mowie to mam to sprawdzone a nie jakies rzeczy przeczace jedne drugim pisze
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 9:41 pm   

Nie do wiary oto co do mnie napisal nasz troll forumowy

Cytat:
Od: doktorlecker
Do: Panicelinka
Wysłany: Wczoraj 18:49
Temat: hej
za trola mozesz dostasć w pysk, wiec uważaj na słowa... a twoje ip, powie mi gdzie jestes .... wiec uważaj.... Drugi raz nie bede cie uprzedzał ..




doktorlecker, idz sie czlowieku lecz na nogi bo jak widze na glowe to juz za pozno.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Paź 30, 2014 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 11:22 pm   

Po jego IP tez mozna dojsc skad jest i zlozyc doniesienie na policje o grozby karalne, nie boje sie moze mnie znalezc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group