NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjazd w ciemno
Autor Wiadomość
bajtel89
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 11:34 am   Wyjazd w ciemno

cześc ,
jakiś czas temu zdecydowaliśmy się z dziewczyna wyjechać do Holandii na okres wakacyjny (2 miesiące). Na początku uderzyliśmy do polskich biur, ale nie zagwarantowali nam wspólnego mieszkania, więc jedziemy w ciemno w niedziele do Hagi i tam poprzez agencje będziemy się starali znaleźć prace. Jeśli chodzi o mieszkanie, na początku na kamping do namiotu, następnie jeśli znajdziemy prace postaramy się o pokój i ubezpieczenie (jeśli pracodawca nam tego nie zapewni). Jedziemy swoim samochodem. We wtorek dziewczyna jest omówiona na odbiór nr sofi, ja takowy posiadam. Od poniedziałku szukamy. Mamy zaoszczedzone 500 e, noc na polu to 15 e za dzien.
znalazlem strone z biurami pośrednictwa pracy http://polacy-w-holandi.e...wa-pracy10.html

Czy uważacie ze może nam się udać? jeśli czegoś nie przewidziałem też proszę o radę?
Ostatnio zmieniony przez bajtel89 Pią Lip 19, 2013 11:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lark 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 2:38 pm   

Stronka którą podałeś jest mało aktualna ponieważ są agencje które już nie istnieją. Ja uważam tak: albo dobrze zarobicie albo wrócicie na resztkach benzyny do kraju i będzie to Wasza jedna z ciekawszych przygód......
 
 
Zibby3
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 2:42 pm   

Jak byłem rok temu w Holandii, to w miejscowych agencjach akceptowalny był tylko język holenderski. W Hadze nie byłem, może tam jest inaczej.
 
 
Karolina_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 52
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 3:04 pm   

Podziwiam za odwagę i życzę powodzenia. Osobiście, jestem w NL już od końca 2010 roku, razem z chłopakiem przyjechałam tu bo mieliśmy mieć załatwioną pracę, z której niestety nic nie wyszło, w rezultacie bezskutecznie szukaliśmy pracy przez prawie miesiąc, aż w końcu "coś się trafiło". Nigdy więcej nie podjęłabym decyzji przyjazdu 'w ciemno'. I tak jak napisał lark:
lark napisał/a:
albo dobrze zarobicie albo wrócicie na resztkach benzyny do kraju i będzie to Wasza jedna z ciekawszych przygód......

Myślę, że cokolwiek na pewno znajdziecie, pytanie pozostaje czy zarobicie tam tyle aby udało się również coś odłożyć czy będą to 'grosze' starczające jedynie na zakwaterowanie i jedzenie. Życzę wam tego pierwszego scenariusza ;)
 
 
lark 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 3:40 pm   

Nie wiem jakie masz auto i jaki motor oraz skąd jesteś z PL (nie chce znać tych informacji) ale ok 100 E musisz liczyć na benzynę. Haga?? Największy "mix" narodowości ale za to łatwo "coś" wynająć (zazwyczaj syf). Ale właśnie z tą pracą dla parek ciężko. A szkoda.
 
 
Małgosia35
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 25
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 5:25 pm   

Jak Karolina_, podziwiam za odwagę.
Z pracą jest dość cięzko dla osób powyżej 23 lat. Tymbardziej jesli chcecie pracowac razem.
Ale do odważnych świat należy :)
 
 
bajtel89
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 9:33 pm   

dzieki za odpowiedz, co do pracy, to nie musimy pracować razem, to nie jest dla nas konieczne, chodzi nam tylko o wspólne mieszkanie. jak była praca dla mnie albo dla dziewczyny i jak pytaliśmy o to czy możemy zrezygnować z ich mieszkania to nie było takiej możliwości, niestety..
miejmy nadzieje, że mimo wieku załapię się ;)
 
 
asusek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 41
Wysłany: Pią Lip 19, 2013 11:11 pm   

A nie lepiej przez biur jechać?
Teraz mnóstwo biur oferuje wspolne mieszkanie!
 
 
bajtel89
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Lip 20, 2013 12:35 pm   

Niestety z żadną taką propozycją sie nie spotkaliśmy, jesteśmy zarejestrowani w około 20 biurach, od ok 2miesiący, dzwonimy codziennie pytać o pracę, w każdym z tych biur słyszeliśmy kilkakrotnie, że pary mają ciężko ze wspólnym wyjazdem i mieszkaniem, że mamy mniejsze szanse niż pojedyncza osoba itd. Pod koniec tego tygodnia, zaczęliśmy mówić, że jedziemy własnym samochodem, że chcemy mieszkać razem chodzi nam tylko o pracę i czy można zrezygnowac z ich mieszkania, to w jednych mówili kategorycznie NIE, a w innych kręcili nosem, że muszą skontaktować się z pracodawcą w Holandii, ale ciężko to widzą.. uzasadniając, że zazwyczaj z takimi pracownikami którzy mieszkają osobno wychodzą kredki.. praca była raz dla mnie samego, raz dla dziewczyny, więc sugerując się tym, mamy nadzieje, że jednak coś tam znajdziemy, a obojętne nam jest to jaka to praca.
 
 
lark 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Sob Lip 20, 2013 4:13 pm   

bajtel89 napisał/a:
Pod koniec tego tygodnia, zaczęliśmy mówić, że jedziemy własnym samochodem, że chcemy mieszkać razem chodzi nam tylko o pracę i czy można zrezygnowac z ich mieszkania, to w jednych mówili kategorycznie NIE, a w innych kręcili nosem, że muszą skontaktować się z pracodawcą w Holandii, ale ciężko to widzą..
Chodzi oto, że nie ma z Was zysku tzn. przewoźnik nie zarabia oraz nie ma plusu na Was z domku oraz trzeba po Was jeździć gdzieś gdzie mieszkacie. A najważniejsze jakiś język obcy nie jest Wam obcy?
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Sob Lip 20, 2013 6:58 pm   

asusek napisał/a:
Teraz mnóstwo biur oferuje wspolne mieszkanie!

podaj jakies konkrete, bo ja uwazam ze jest wrecz przeciwnie, jak slysza ze para to koniec rozmowy
 
 
lark 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Nie Lip 21, 2013 9:31 pm   

szczepan358 napisał/a:
asusek napisał/a:
Teraz mnóstwo biur oferuje wspolne mieszkanie!

podaj jakies konkrete, bo ja uwazam ze jest wrecz przeciwnie, jak slysza ze para to koniec rozmowy
 
 
asusek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 41
Wysłany: Nie Lip 21, 2013 11:11 pm   

Axidus- ja jade za kilka dni ryzyk fizyk ;p
W tej firmie śmiało mozesz jechać z para;p
 
 
encepence
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 29
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 5:44 pm   

Bierz dziewoje i jedz smialo.
Nie miej obaw o prace, aczkolsiek skup sie nie na agencjach, a na robocie w restauracjach, fastfoodach etc.
Sezon rusza pelna para, wiec nie mysle aby bylo ogromne problemy ze znalezieniem czegos.
Po czasie i jakies gniazdo sobie znajdziecie.

Nie rezygnuj, bo to imponujace, ze podjales deyzj wyjazdu w ciemno. No i samochod jest, wiec jest gdzie kimac w ostatecznosci.
W moim przypadu wygladalo to tak, ze mialem pokoj nagrany aczkolwiek robote szukalem na wlasna reke.
Zajelo mi to cale 4dnii.
Powodzenia!
 
 
tomasz2999
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 12
Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 5:42 pm   

bajtel89, i jak wyszło?

asusek, i jak wygląda wyjazd z Axidusem?



odpowiedz o Axidus znajdziesz na tej stronie

http://www.niedziela.nl/f...itpost&p=294506
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 29, 2013 11:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group