NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca jako konsultant w maastricht
Autor Wiadomość
renatka167
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 1:51 pm   praca jako konsultant w maastricht

Witam.
Czy ktoś może pracuje jako konsultant w maastricht z biura pośrednicta pracy adecco?
Mieszkam obecnie w PL i zamierzam tam pojechać, czy moglibyście mi coś na ten temat powiedzieć? Byłabym wdzięczna, poza tym chciałabym, żeby mój mąż też przyjechał, ale czy znajdzie pracę w Maastricht? Dokładnie gastronomia, robi pizze....
 
 
edzio 
Poczatkujacy
edek

Wiek: 69
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Lip 23, 2013 11:28 pm   A&A People

A&A People to jest to .... :026:

Wszyscy co szukaja pracy powinni unikac biur , ktore jeszcze bazuja na ludzkiej krzywdzie i naiwnosci. Pracowalem jako spawacz przez biurze A&A People z zevenaar gdzie stawka godzinowa juz po kosztach wyszla mi na lape 6,50 za godzine pracy dla fachowca . Dramat....to malo gdyz najpierw rodzina w Polsce wiedziala ze jade za stawke 9.50 euro. Nie bede rozpisywal sie jak o tym jak biuro
klamie , oszukuje , i wymazuje zle opinie ale chcialbym uczciwie z reka na sercu ostrzec nastepnych po mnie nie winnych ludzi ciezko pracujacych na wyjazd z holandii bez zarobku

:039: :039: :039: :039: :039: :039: :039: :039: :039: :039: :039: :039:
Ostatnio zmieniony przez edzio Wto Lip 23, 2013 11:36 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lip 24, 2013 8:59 am   

edzio napisał/a:
Wszyscy co szukaja pracy powinni unikac biur , ktore jeszcze bazuja na ludzkiej krzywdzie i naiwnosci
a jakie biura takie nie sa ?
masz moze adresy ?
edzio napisał/a:
Dramat....to malo gdyz najpierw rodzina w Polsce wiedziala ze jade za stawke 9.50 euro.
no chyba wiedziales ze to stawka brutto i taki kontrakt podpisales . Jesli nie miales gwarantowanego mieszkania za darmo darmowego ubezpieczenia to ne oszukiwali ciebie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
renatka167
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Lip 24, 2013 10:01 am   

Dziekuję za odpowiedż. To powiedzcie mi może jeszcze, czy możliwe jest znalezienie pracy w NL z biegłym niemieckim. Mąż mówi też biegle po niemiecku i francusku.
Może faktycznie by było lepiej pojechać w ciemno, wynająć pokój i czegoś poszukać, no ale jest strach....Jak myślicie?
 
 
Karolina_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 52
Wysłany: Śro Lip 24, 2013 12:25 pm   

renatka167 napisał/a:
Dziekuję za odpowiedż. To powiedzcie mi może jeszcze, czy możliwe jest znalezienie pracy w NL z biegłym niemieckim. Mąż mówi też biegle po niemiecku i francusku.
Może faktycznie by było lepiej pojechać w ciemno, wynająć pokój i czegoś poszukać, no ale jest strach....Jak myślicie?


Naprawde nie polecam jechać w ciemno. Swego czasu szukałam tutaj pracy w call center, jako konsultant, obsługa klienta, itp. W większości ofert wymagali jednak znajomości 2 języków, np niemiecki + angielski, niemiecki + francuski, francuski + holenderski, czeski + polski, itd. Dostałam wtedy w jednym z biur adres tej strony KLIK - mają sporo ofert tego typu, jednak tak jak mówie, zazwyczaj wymagane jest kilka języków.
 
 
renatka167
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Lip 24, 2013 2:57 pm   

Dzięki Karolinka. Mam pytanie, jak wygląda rynek pracy dla nauczycieli języka niemieckiego? Może ktoś pracuje w tym zawodzie.
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Śro Lip 24, 2013 4:17 pm   

renatka167 napisał/a:
Dziekuję za odpowiedż. To powiedzcie mi może jeszcze, czy możliwe jest znalezienie pracy w NL z biegłym niemieckim. Mąż mówi też biegle po niemiecku i francusku.
Może faktycznie by było lepiej pojechać w ciemno, wynająć pokój i czegoś poszukać, no ale jest strach....Jak myślicie?


Na pewno na wschodzie Holandii będzie łatwiej znaleźć pracę z językiem niemieckim. Zależy też w jakim sektorze będziecie chcieli pracować.
Jeśli chodzi o nauczyciela języka niemieckiego na pewno jakaś praca jest, ale zdecydowanie na przodzie w liście rekrutacyjnej będzie native speakers czyli niemiec :)
 
 
lokus 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Nederland
Wysłany: Śro Lip 24, 2013 6:02 pm   

olek1063,

absolutnie nie masz racji, ze
olek1063 napisał/a:
zdecydowanie na przodzie w liście rekrutacyjnej będzie native speakers czyli niemiec


Skad masz takie informacje? Nieprawda absolutna. Jezeli chodzi o nauczycieli jezykow obcych, jest duze zapotrzebowania wlasnie na jezyk niemiecki i jezyk francuski. Jest troche native speaker`ow, jezeli chodzi o angielski, a i to nie zawsze.

renatka167,
czy masz skonczone studia filologiczne, np. germanistyka?

Jestem nauczycielem jezyka niemieckiego w Holandii i doskonale wiem, jak to wyglada.

Aby pracowac jako nauczyciel jakiekolwiek przedmiotu, musisz najpierw uznac swoje kwalifikacje zawodowe zdobtyte w innym kraju, to znaczy uznac magistra fil.germanskiej, ew. licencjata. Wysyla sie kilka potrzebnych dokumentow, m.in. odpis dyplomu po angielsku, niemiecku, niderlandzku lub francusku (o ile masz oryginal z uczelni w tym jezyku wydany, lub ew. tlumaczenie przysiegle), wypis wszystkich przedmiotow, jakie mialas na studiach (tez w ktoryms z tych jezykow), zaswiadczenie o niekaralnosci z gminy, wypelniony formularz i chyba cos jeszcze, nie pamietam.
Oni to porownuja z ich systemem nauczania i przysylaja decyzje. Troche to trwa.

Sam certyfikat jezykowy absolutnie nie wystraczy. Nauczyciel to zawod prawnie chroniony w Holandii i nie da sie ot tak zaczac uczyc.

Aha, i jeszcze jedno: musisz absolutnie znac jezyk niderlandzki, aby zaczac uczyc. I to naprawde dobrze.

Tutaj masz sporo info po angielsku:

http://www.duo.nl/Interna...s_a_teacher.asp
 
 
renatka167
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Lip 24, 2013 7:51 pm   

Jestem po germanistyce, szkoda bo niderlandzkiego nie znam................
 
 
lokus 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Nederland
Wysłany: Śro Lip 24, 2013 9:32 pm   

renatka167,

jezeli chcesz byc nauczycielem niemieckiego w NL, musisz znac jezyk naprawde bardzo dobrze, wrecz biegle ( w mowie i pismie ): wszystko w szkole jest po niderlandzku, tlumaczysz uczniom co i jak, sa spotkania z innymi nauczycielami, dyrekcja. Tu jest inny system nauki niz w PL.

Jednakze sa poszukiwani ludzie z bardzo dobrym niemieckim wlasnie do call-center, ale to najczesciej w Amsterdamie. Musisz znac rowniez jezyk angielski co najmniej dobrze, zreszta nie wyobrazam sobie, zeby przyjechac do NL bez znajomosci angielskiego. Holendrzy niechetnie mowia po niemiecku, a wszyscy mowia po angielsku. Na pocieche dodam, ze skoro znasz niemiecki, to nauczysz sie niderlandzkiego szybciej niz inni, bo to podobne jezyki.

Nie wiem, jak jest z praca w Maastricht w call-center, ale to jest praca najczesciej nisko platna, ale od czegos trzeba zaczac, prawda?

W jakim jestes wieku? Czy masz mgr czy lic? I czy musi to byc Maastricht a nie A`dam?
 
 
renatka167
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 5
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 10:04 am   

Mam mgr, angielski znam komunikatywnie. Oferta pracy w Maastricht była przez biuro polskie, nie miałam zamiaru jechać w ciemno i czegoś szukać. Minusem jest to , że przez biuro oferują około 600 E mniej, niż zdążyłam się zorientować w zarobkach. Ogólnie sprawy mają się tak, że planuję wyjazd za granicę, szukam czegoś odpowiedniego z perspektywami. W PL uczę j.niemieckiego, ale uczniów coraz mniej, a co za tym idzie godzin, na dodatek moją szkołę raczej zamkną, kwestia 2, 3 lat.
Narazie się zastanawiam, oglądam oferty, pytam. W grę wchodzi jeszcze Szwajcaria.
Trochę przeraża mnie ten holenderski, ale można się go nauczyć w miarę szybko...Wiadomo, nie wszystko na raz. Na początek jakaś nisko płatna praca i nauka języka. Myślałam też po prostu, że w NL raczej mówi się po niemiecku.
Dziękuję za pomoc i cenne uwagi.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 10:26 am   

Witam,

renatka167 skoro znasz biegle jezyk niemiecki to czemu nie chcesz wyjechac do Niemiec i tam znalesc prace ( w De tansze zycie , tansze mieszkania , nie trzeba placic podatku drogowego z kosmosu - tak jak w NL ) ?

renatka167 napisał/a:
Ogólnie sprawy mają się tak, że planuję wyjazd za granicę, szukam czegoś odpowiedniego z perspektywami.


Jak dla mnie Holandia powoli nie ma perspektyw i moim zdaniem lepiej brac pod uwage fakt ze bedzie to juz tylko gorzej , chociaz jak chcesz sie biegle nauczyc holenderskiego i nie masz w planach tyrac na szklarni to moze warto spr ...

Jednak ja bym celowal w kraj gdzie jezykiem urzedowym jest niemiecki tzn Niemcy , Austria , Szwajcaria

Powodzenia :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
lokus 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Nederland
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 12:02 pm   

renatka167,

ponawiam pytanie: ile masz lat? To wbrew pozorom wazne.

Uwazam, ze masz spore szanse na prace w Holandii, a niderlandzkiego sie nauczysz szybko. Dlaczego cie to przeraza? Bez przesady, nie badz taka bojazliwa i strachliwa, dasz sobie rade. Pytalem o twoj wiek, bo jezeli jestes mloda - to co ci szkodzi, warto ryzykowac, jezeli juz starsza - to kwestia twojej oceny. Wiadomo, jak ktos jest starszy, to i ma swoje przyzwyczajenia, swoje standardy, moze mniej sie dopasowac do pewnych sytuacji, aczkolwiek to tylko teoria.

Do tego masz juz doswiadczenie jako naczycielka niemieckiego - to nie jest obowiazkowe, ale mile widziane.

Nie, w NL nie mowi sie po niemiecku - co prawda Holendrzy znaja ten jezyk, ale nie lubia go, mowiac wprost. Malo kto ci pomoze w tym jezyku, wierz mi, dlatego angielski jest na poczatek wazny. Ale skoro znasz komunikatywnie, to i z tym dasz rade.

Beny.rac,

kolezanka renatka167 pyta o Holandie w swoim watku, a ty jej piszesz, zeby sprobowala w DE - dlaczego? Moze warto odpowiedziec na pytanie?

Nie zgadzam sie rowniez z
Cytat:
Jak dla mnie Holandia powoli nie ma perspektyw i moim zdaniem lepiej brac pod uwage fakt ze bedzie to juz tylko gorzej


Przepraszam cie, Beny.rac, nie wiem, czym sie zajmujesz, ale taki tekst to moze napisac ktos, komu sie w Holandii nie udalo.
Absolutnie jezeli znasz bardzo dobrze niderlandzki, integrujesz sie, probujesz, masz wyksztalcenie odpowiednie, to na pewno predzej czy pozniej dasz sobie rade.

A prawda jest taka, ze 95% Polakow w Holandii ani be, ani me po niderlandzku, zero angielskiego, pracuje na budowach za marne grosze i placza, ze jest im zle.

Wszystko zalezo od nas samych, wszystko jest w naszych rekach.
Ostatnio zmieniony przez lokus Czw Lip 25, 2013 12:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 1:04 pm   

lokus napisał/a:
kolezanka renatka167 pyta o Holandie w swoim watku, a ty jej piszesz, zeby sprobowala w DE - dlaczego? Moze warto odpowiedziec na pytanie?


Odpowiadam ze warto spr w De bo znajac komunikatywnie angielski i niemiecki nie znajdzie zadnej normalnej pracy w NL w swoim zawodzie ...

lokus napisał/a:
Przepraszam cie, Beny.rac, nie wiem, czym sie zajmujesz, ale taki tekst to moze napisac ktos, komu sie w Holandii nie udalo.


W NL nie jestem od wczoraj a od 2009 roku i z roku na rok jest co raz gorzej i nie zaliczam sie do twojej 95% grupy Polakow a do tych 5% ...

lokus napisał/a:
szystko zalezo od nas samych, wszystko jest w naszych rekach.

Z tym sie zgodze ale skoro zaczynac od zera w NL skoro mozna zaczac od czegos w De ( znajac niemiecki biegle ) - takie moje zdanie :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
lokus 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Nederland
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 3:14 pm   

Beny.rac,

fajnie, ze odpisales.

Bez niderlandzkiego naprawde prawie niemozliwym jest uczenie w szkole w NL, to prawda.
Ale mozna, o ile ma sie dyplom skonczonej germanistyki, uczyc w NL, po spelnieniu kilku warunkow, o ktorych byla mowa wczesniej.

A w DE? Co mozna robic z germanistyka w DE? Polak jako nauczyciel niemieckiego?
Ostatnio zmieniony przez lokus Czw Lip 25, 2013 3:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group