NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
~Konsekwencje wynikajace z niepodpisania umowy o prace
Autor Wiadomość
apolonia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:06 pm   ~Konsekwencje wynikajace z niepodpisania umowy o prace

Od grudnia 2012 roku jestem zatrudniona na czas okreslony w firmie X.
Pierwsza umowa jaka podpisalam byla na okres probny.
Druga umowe podpisalam na okres trzech miesiecy.
W czerwcu 2013 pracodawca nie dal mi do podpisania umowy i powiedzial, ze w tym wypadku umowa zostaje automatycznie przedluzona o kolejne trzy miesiace i obowiazuja identyczne warunki jak przy poprzedniej.
We wrzesniu ponownie nie podpisalam umowy. Sytuacja zatem sie powtorzyla i umowa zostala przedluzona o kolejne trzy miesiace.
Reasumujac w ciagu ostatnich szesciu miesiecy nie podpisalam ani jednej umowy.

Jakie sa zatem konsekwencje takiego postepowania ? Jezeli nie podpisuje umow w terminie po uplywie jakiego czasu nalezy mi sie umowa na czas nieokreslony ?

Kolejne pytanie dotyczy urlopu. Czy urlop, ktory mi sie nalezy jest platny 100% czy jak w przypadku chorobowego 70% ?
Ostatnio zmieniony przez apolonia Sob Wrz 28, 2013 11:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 11:30 pm   

apolonia napisał/a:
Jakie sa zatem konsekwencje takiego postepowania ?
zadne poprostu pracujesz i cos jak dobrze pamietam to 3.5 roku mozesz pracowac na kontraktach czasowych , a po tym czasie jesli nie mialas przerwy dluzszej jak 13 tyg , przechodzisz na faze C czyli kontrakt staly . W twoim kontrkacie jest opisane ze kazdy nastepny jest przedluzany automatycznie na tych samych warunkach a ze podpisalas pierwszy kontrakt to sie zgodzilas na taka forme .

[ Dodano: Sob Wrz 28, 2013 11:34 pm ]
apolonia napisał/a:
Czy urlop, ktory mi sie nalezy jest platny 100%
zalezy czy ci nie wyplacaja juz przy wyplacie wszystkich rezerw .Jesli nie wyplacaja to przepisowe dni wakacyjne powinne byc wyplacone 100 % podstawowej stawki .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Wrz 28, 2013 11:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 12:20 am   

baileys, najpierw kolezanka niech napisze, czy pracuje przez biuro posrednictwa pracy, czy bezposrednio u pracodawcy, bo to jest najwazniejsze.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 12:29 am   

agastepa13, wiesz to bez roznicy bo i pracodawca moze przedluzac ile chce kontaktow oby nie dluzej jak 3 lata
Cytat:
Let op de cao-bepalingen
In de cao die voor uw branche geldt, kan van bovenstaande bepalingen worden afgeweken. Er kan bijvoorbeeld in staan dat er vaker dan 3 keer binnen 3 jaar verlengd mag worden zonder recht op omzetting naar een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. De cao-bepalingen zijn op u van toepassing, wat er ook in de wet is geregeld. Kijk dus altijd in uw cao als u wilt weten wat voor u geldt.


http://www.juridischloket...es/default.aspx
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
apolonia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 1:37 pm   

Jestem zatrudniona bezposrednio.

Cytat:
Een arbeidscontract voor bepaalde tijd bij hetzelfde bedrijf en voor hetzelfde werk mag niet vaker dan 2 keer worden verlengd. Dus wanneer een arbeidscontract voor een derde keer wordt verlengd, heeft u van rechtswege een arbeidscontract voor onbepaalde tijd (tenzij in de cao hiervan is afgeweken)


A jak sie do tego ustosunkowac?
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 1:51 pm   

Nic nie napisalas z czego ten cytat wzielas i nic nie napisalas pod jaka branze CAO podlegac.
Faktycznie tak bylo/jest, ze w niektorych branzach 3-ci kontrakt byl staly. Cesto spotykalam sie z tym, ze jednak 4-ty jest staly.
W przypadku NBBU CAO na fazie trzeciej w ciegu 2-ch lat mozesz mies 8 kontraktow.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 2:45 pm   

Apolonia, teraz w takiej bryndzy nie radzę Ci zbytnio dopytywać sie o kontrakt, czy wymuszać stały kontrakt. Czasy sa takie, że z dnia na dzień możesz zostać bez pracy. Dziś chyba zadna firma nie pozwala sobie na dawanie stałych kontraktów. U mnie 19 Holendrów dowiedziało się, że traca pracę, a niektórzy pracowali po 20-30 lat w tej firmie.
 
 
apolonia
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 1:30 am   

jedrzej2225 napisał/a:
Apolonia, teraz w takiej bryndzy nie radzę Ci zbytnio dopytywać sie o kontrakt, czy wymuszać stały kontrakt. Czasy sa takie, że z dnia na dzień możesz zostać bez pracy. Dziś chyba zadna firma nie pozwala sobie na dawanie stałych kontraktów. U mnie 19 Holendrów dowiedziało się, że traca pracę, a niektórzy pracowali po 20-30 lat w tej firmie.


Tu nie chodzi o wymuszanie kontraktu stalego, tylko o przestrzeganie zasad. Czego sie od nas takze wymaga na co dzien. W mojej firmie nie zwalnia sie dobrych pracownikow i nie ma problemu z otrzymaniem kontraktu stalego - osoby ze stalmi kontraktami nie wytrzymuja presji i same odchodza po jakims czasie. Sama nie widze swojej przyszlosci w tej firmie, poniewaz organizacja jest fatalna. Co miesiac nie mam dopisywanych dodatkowych godzin przez co trace nawet po 200-300e ! A zeby to odzyskac czekam miesiacami, bo taki maja za przeproszeniem syf! Firma chce zatrudniac wiecej osob, kosztem starych pracownikow - zeby stworzyc nowy etat wpadli na pomysl, zeby poucinac godziny pracownikom z tymczasowymi kontraktami. Tylko przez to, ze pracodawca nie dal mi do podpisania umowy w terminie, udalo mi sie ' ocalic ' moje godziny - jedyne czego sie obawiam, to ze w grudniu przed samymi swietami, kiedy to moj kontrakt sie konczy moge dostac do podpisania kontrakt na 10 godzin! Wczesniej mialo juz miejsce, ze osoby nie podpisaly jakis umow w terminie i otrzymaly dzieki temu kontrakty stale. Dlatego chce sie dowiedziec jak to dziala, zeby spac spokojnie i nie martwic sie, ze za dwa miesiace pozostane z 'niczym '
Ostatnio zmieniony przez apolonia Pon Wrz 30, 2013 1:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:03 am   

apolonia, jak ci nie daja nic do podpisania to po 3 latach bedzie to kontrakt staly , jesli ci cos dadza do podisania nnowy kontrakt a ty odmowisz moga zakonczyc z toba wspolprace z dniem zakonczenia nastepnego kontraktu bo jestes na kontrakcie czasowym.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 7:58 pm   

baileys napisał/a:
apolonia, jak ci nie daja nic do podpisania to po 3 latach bedzie to kontrakt staly , jesli ci cos dadza do podisania nnowy kontrakt a ty odmowisz moga zakonczyc z toba wspolprace z dniem zakonczenia nastepnego kontraktu bo jestes na kontrakcie czasowym.


Jak Ty to liczysz, ze po 3 latach?
W ABU CAO
faza A- 78 ty
faza B- 104 tyg. kontrakty czasowe.
faza C- kontrak staly, czyli 3,5 roku

W NBBU CAO
faza 1- 26 tyg
faza 2- 104 tyg
faza 3- 52 tyg. kontrakty czasowe
faza 4- kontrak staly
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 9:03 pm   

Jagoda97, NBBU i ABU to sa obydwa cao dla pracownikow z b.pracy . A Apolonia nie podlega pod zaden z tych dwuch bo dziewczyna nie pracuje przez b.pracy a bezposednio u pracodawcy a tam nie moze byc dluzej przeciagane jak do max 3 lat lub 3 kontrakty 4jest staly .
apolonia napisał/a:
Jestem zatrudniona bezposrednio

Cytat:
In de cao die voor uw branche geldt, kan van bovenstaande bepalingen worden afgeweken. Er kan bijvoorbeeld in staan dat er vaker dan 3 keer binnen 3 jaar verlengd mag worden zonder recht op omzetting naar een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd. De cao-bepalingen zijn op u van toepassing, wat er ook in de wet is geregeld. Kijk dus altijd in uw cao als u wilt weten wat voor u geldt.

http://www.juridischloket...es/default.aspx
Wiec najlepiej jak sie dowie jakie ma CAO i czy wogole ich firma ma i podlega pod jakies CAO , a dopiero wtedy bedzie wiedziala napewno co jej sie nalezy . Jak firma nie ma CAO to musi zapytac o regulamin zakladu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Wrz 30, 2013 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 4:15 pm   

baileys napisał/a:
Jagoda97, NBBU i ABU to sa obydwa cao dla pracownikow z b.pracy . A Apolonia nie podlega pod zaden z tych dwuch bo dziewczyna nie pracuje przez b.pracy a bezposednio u pracodawcy a tam nie moze byc dluzej przeciagane jak do max 3 lat lub 3 kontrakty 4jest staly .
apolonia napisał/a:
Jestem zatrudniona bezposrednio

.


Ok, nie doczytalm, ze prcuje bezposrednio u prcodwcy :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group