NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciągłość pracy?!?
Autor Wiadomość
Final213
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 12
  Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:38 pm   Ciągłość pracy?!?

Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące ciągłości pracy dla osób które posiadają wiedze na ten temat a mianowicie czy jeśli ktoś jest na zasiłku dla bezrobotnych 4 miesiące to czy ten czas liczy się do ciągłości pracy, głównie chodzi o to że jestem w stippie Plusregeling i nie wiem czy ten okres będzie traktowany przez fundusz jako ciągłość czy jako przerwa w pracy. A drugie moje pytanie: jak jest traktowana ciągłość pracy jeśli pracowałem jako oproepkracht przez 4 miesiace ale sporadycznie lub w weekendy, w sumie przepracowałem 4 tygodnie w tym okresie. Proszę o odpowiedź osoby które są zaznajomione w temacie. Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 4:18 pm   

Final213 napisał/a:
czy jeśli ktoś jest na zasiłku dla bezrobotnych 4 miesiące to czy ten czas liczy się do ciągłości pracy,
nie ten czas nie bedzie naliczany , mianowicie przy zasilku nie oplacasz skladek do funduszow emerytalnych takich jak Stipp , i tym samym nie liczy sie do ciaglosci .
Final213 napisał/a:
jak jest traktowana ciągłość pracy jeśli pracowałem jako oproepkracht przez 4 miesiace ale sporadycznie lub w weekendy, w sumie przepracowałem 4 tygodnie w tym okresie. Proszę o odpowiedź osoby które są zaznajomione w temacie.
jesli pobiersz zasilek a pracujesz dorywczo musisz to zglosic do UWV i czas jaki przepracowales bedzie ci odciagniety od twojego zasilku . Jak nadal nie zglosies tego ( masz obowiazek odrazu takie sytuacje zglaszac ) to mozesz/bedziesz miec naprawde powazne problemy . Moga zazadac od ciebie zwrotu zasilku i ukarac 100% kara . Zglos to jak najszybciej i modl sie zeby ciebie nie ukarali . Jak oni sami dojda do tego ( a dojda napewno ) naprawde spodziewaj sie problemow .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Wrz 30, 2013 4:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Final213
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 12
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 6:19 pm   

Nie nie, źle zrozumiałaś, byłem na zasiłku dla bezrobotnych 4 mce potem pracowałem 3 mce normalnie (5 dni w tygodniu) a potem pracowałem jako oproepkracht w okresie 4 miesięcy ale w tym czasie przepracowałem w sumie tak jakby 4 tygodnie - w tym czasie nie pobierałem już zasiłku, chodzi mi tylko o to czy te 4 miesiące jako oproepkracht są liczone od pierwszego dnia pracy przez to biuro pracy do dnia kiedy byłem u nich w pracy po raz ostani (czyli 4mce później) czy oni sumują ilość dni przpracowanych w ciągu tych 4 miesięcy (suma: 4 tygodnie) chodzi o to że jestem na wyższej stawce emerytalnej ale nie wiem jak to się liczy i nie chciałbym stracić tej stawki bo wiem że jeśli jest przerwa w pracy dłuższa niż 26 tygodni to wraca się do poziomu basisregeling. Dzięki za odpowiedź na 1 pytanie :D
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 6:44 pm   

Jeśli piszesz o emeryturze z funduszy emerytalnych, to nie ma chyba różnicy czy policzysz tak czy inaczej,. Liczy się chyba suma wpłaconych pieniędzy przez ciebie i pracodawcę ( bo płacicie wspólnie). Chyba że masz na myśli AOW czyli emeryturę podstawową, gdzie liczą się lata.
 
 
Final213
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 12
Wysłany: Wto Paź 01, 2013 7:05 am   

Właśnie że ma to znaczenie, ponieważ kiedy pracujesz dla jakiegoś uitzenburea do 26 tygodni to masz odciagane składki podstawowe (Basisregeling) - po 26 tygodniach ciągłości pracy dla jednego biura przechodzisz wyżej (tzw. Plusregeling) są odprowadzane wyższe składki a co za tym idzie twoja emerytura w przyszłości będzie wyższa i na tej wyższej stawce jesteś tak długo jak długo masz ciągłość pracy, ale możesz już pracować dla różnych biur i trwa to do momentu aż przestaniesz pracować na okres ok. 6 miesiecy - 26 tygodni, wtedy znowu zaczynasz od początku a tu link http://www.stippensioen.n...ng/default.aspx
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Paź 03, 2013 6:16 pm   

Z tego linku powyżej wynika zupełnie co innego. Jeśli pracujesz dla jednego biura co najmniej 26 tygodni wtedy dopiero przystępujesz do Basisregeling, a po 78 tygodniu przechodzisz na Plusregeling :) Wydaje mi się, że nie ma znaczenia w tym wypadku przez jaki okres te 26/78 tygodni osiągniesz (mogą być przerwy). Ważne jest, że musi być to samo biuro. Jak mienisz biuro wszystko nalicza się od nowa.
 
 
Final213
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 12
Wysłany: Nie Paź 06, 2013 1:52 am   

Dzwoniłem do Stipp-u i sprawa wyglada tak: po przepracowaniu dla jednego biura 26tyg uzyskuje się prawo do Basisregeling a po przepracowaniu 78 tyg. ma się do prawo Plusregeling i po uzyskaniu takiego prawa można pracować dla róznych biur nawet na krótki okres - ale składki emerytalne będą już naliczane w stopniu - plusregeling a nie od początku jak kolega pisze.. jednak nie można przerwać pracy na okres powyżej 26 tyg. jeśli się przestanie pracować na tak długi okres wtedy dopiero wszystko zaczyna się naliczać od zera... takie prawo

[ Dodano: Wto Gru 03, 2013 5:05 pm ]
Dla zaiteresowanych tematem: http://www.stippensioen.n...en/Default.aspx

[ Dodano: Wto Gru 03, 2013 5:14 pm ]
Apel do Polaków pracujących przez uitzendbureau w holandii
:
Proponuje żeby osoby pracujące w holandii przez uitzendbureau troche poczytały na ten temat i sprawdziły swoją sytuacje, bo z doświadczenia wiem, że nie wszystkie biura wiedzą o tym że muszą kontynuować odprowadzanie składek nowym pracownikom jeśli ci nabyli prawa do wyższej składki (basisregeling lub plusregeling) pracując u wcześniejszego pracodawcy (uitzendbureau). Co za tym idzie po rozpoczęciu pracy dla biura - z kopyta odprowadzają najniższe składki i jeśli się tego nie dopilnuje to za kilka lat może się okazać że mamy odłożone na emeryture tyle co kot napłakał..... Normalnie powinno to iść automatycznie jednak niewiele biur wie dokładnie o tym lub nie chce wiedzieć choć to ich obowiązek, a na tym traci pracownik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group