NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Paź 15, 2013 5:36 pm
rozwod i alimenty
Autor Wiadomość
ewag
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 11:55 am   rozwod i alimenty

szukam I szukam - I jakos sie dokopac niczego nie moge/ umiem- a od prawnikow dostaje sprzeczne informacje
siostre zdradzil maz I generalnie chce rozwodu
on mieszka I pracuje w holandii- hol firma- mieszkanie sluzbowe I dojazdy do pracy zapewnione- zarabia on ponad 2000 mies
ona z 3 dzieci mieszka w pl (najmlodsze 3 lata)- niesteety nie pracuje- uczy sie I zajmuje domem I dziecmi
siostra chce zlozyc pozew z orzeczeniem o winie meza- plus alimenty na siebie I dzieci
I tu pytanie- gdzie? czy w polsce? (wszyscy wiemy jak jest ze sciagaloscia alimentow)
czy w holandii- nie wiem czy moze- jako ze ona mieszka w pl
szwagier od 3 mies jak wyjechal zapomnial o rodzinie, dzieciach- tudziez o poczuwaniu sie do wsparciu finansowym- wiec sytuacja nie za ciekawa

poradzcie dobrzy ludzie jak sie za to zabrac

[ Dodano: Wto Paź 15, 2013 11:55 am ]


...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Paź 15, 2013 6:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:30 pm   

ewag, sprawe o alimenty zakladasz tam gdzie sa zameldowane dzieci Czyli w PL i w odpowiednim rejonie , niestety tu nie pryjma jej sprawy . Sprawa rozwodowa tak samo w PL i w rejonie zamledowania skladajacej bo jej sprawy tu tez nie przyjma bo ona nie jest tu zameldowana .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Paź 15, 2013 12:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:34 pm   

ja na wlasnym doswiadczeniu moge napisac tylko tyle, ze kraj w ktorym mieszka i pracuje moj byly maz to niemcy. Jak mieszkalam w polsce to skladalam wniosek o alimenty w polsce, ze sciagalnoscia kiepsko ale jest fundusz alimentacyjny i to zawsze cos zreszta nie wiem jak z holandia ale z niemcami polska ma podpisana umowe i na takich tez jest sposob, ja u siebie w sadzie zalatwialam , fakt trzeba wiele wiedziec czyli gdzie pracuje, adres zamieszkania bo bez tego sie nie da, niech jak najszybciej sklada wniosek o alimenty i o separacje lub rozwod bo to wiele ulatwia.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:35 pm   

w gornym prawym rogu masz opcje szukaj wpisz co ciebie interesuje np.: rozwod lub alimenty i kliknij szukam
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
ewag
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 12:56 pm   

baileys- cos wyszukiwarka nie dziala
dzieki za odp dziewczyny
btw- adres delikwenta, miejsce pracy I wyciagi z konta siostra posiada
a orientujecie sie moze- ile z tych 2000 uda sie jej wywalczyc na siebie I dzieci?
chlopaki 2- 13 I 14 lat- corka 3
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 1:12 pm   

ewag, znalazlam cos takiego
Cytat:
Punktem wyjścia do ustalenia alimentów na rzecz dzieci będzie kwota żądana przez ich matkę. Zostanie Pan zobowiązany do płacenia alimentów w sytuacji, w której sąd powierzy wykonywanie władzy rodzicielskiej nad dziećmi ich matce i ustali, że miejscem zamieszkania dzieci jest miejsce zamieszkania ich matki.

Należy pamiętać, że istnieje zasada, iż oboje rodzice mają zaspokajać potrzeby dzieci w równym stopniu, to znaczy, że oboje rodzice mają obowiązek przeznaczać na utrzymanie dzieci równe kwoty. Każdy z rodziców ma obowiązek przyczyniać się do utrzymania dzieci stosownie do własnych możliwości zarobkowych i majątkowych.
W toku postępowania o alimenty (rozwodowego) sąd w pierwszej kolejności ustali, jakie są usprawiedliwione potrzeby Pana dzieci, a następnie ustali możliwości zarobkowe ich rodziców. Zgodnie z tymi ustaleniami sąd zasądzi odpowiednie alimenty.

Sąd weźmie też pod uwagę, jakie Pan ma potrzeby i czy są one zaspokajane.
http://www.eporady24.pl/o...t,3,16,144.html
w NL zas sa inaczej naliczne alimenty i sa naprawde nie wysokie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Paź 15, 2013 1:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewag
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 1:21 pm   

dzieki za pomoc :)
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 9:02 pm   

baileys, no dobra ale tutaj polski sad bedzie decydowal o wysokosci alimentow i ma prawo przyznac do 60 % poborow lub nawet mozliwosci zarobkowych, moj byly akurat nie pracowal a sad przyznal mi po 500 zl na dzieci biorac pod uwage mozliwosci zarobkowe czyli ile zarobilby gdyby w swoim zawodzie i z latami pracy pracowal. We wniosku pisze sie zawsze wiecej i wazne zeby wszystkie wydatki byly potwierdone rachunkami, paragonami itp rzeczami, najlepiej udac sie do prawnika zaplacic mu 100 zl i on napisze odpowiedni wniosek.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 9:53 pm   

jolcia29, tylko ze ojcia w w/w kwestji bedzie stac na bardzo dobrego adwokata w Polsce .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Śro Paź 16, 2013 12:09 am   

mojego bylego tez bylo stac na adwokata a ja bylam sama i dostalam alimenty i rozwod z jego winy i ograniczenie praw rodzicielskich
 
 
ewag
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Śro Paź 16, 2013 10:39 am   

szwagier jest spawaczem I z pracy calkiem niezle wyciaga
nic to- zobaczymy jak sie sprawy potocza
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Gru 19, 2013 4:21 pm   

Ja juz dawno mam zasadzone alimenty i je oczywiscie place ale mam tez drugie dziecko na ktore rowniez place ta sama kwote. Jednakze byla zona podala mnie o podwyzszenie na pierwsze dziecko. Ja mieszkam tu i nie jestem w stanie placic wiecej. Nie moge tez jechac na rozprawe. Czy moge napisac pismo do sadu? Co robic w tej sytuacji?
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 10:36 pm   

ewag napisał/a:
baileys- cos wyszukiwarka nie dziala
dzieki za odp dziewczyny
btw- adres delikwenta, miejsce pracy I wyciagi z konta siostra posiada
a orientujecie sie moze- ile z tych 2000 uda sie jej wywalczyc na siebie I dzieci?
chlopaki 2- 13 I 14 lat- corka 3



przy kontrakcie na 20 godzin i pensji 600 euro sad w pl zadecydował o alimentach 250 euro na 1 dziecko z czego przy 2 dzieci 500 euro i tak jest do dzis !!! plus rodzienne co kwartal
sama sie zastanawiam czy nie wrocic do pl z dziecmi i brac alimenty bo to niezła kasa ,przcy juz nie trzeba szukac
nie wierze ze utrzymanie dziecka w pl jest tak drogie , ja na moje tutaj czasami nie wydaje nawet 50 euro bo nie ma
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Gru 28, 2013 12:23 pm   

@beataw - zgadzam się. 1000 zł na dziecko to sporo - takie kwoty można przyznawać mając pensję rzędu 2500 EUR, a nie 600.
Moja znajoma dostała alimenty 1200 zł, kiedy ex pracował na kontrakcie w Egipcie za ok. 10 000 zł na miesiąc (na czysto).

Niestety coraz częściej jest tak, że kobietom wygodnie jest zrobić dzieciaka i żyć sobie na koszt faceta.
Dlatego trzeba myśleć. Przed, a nie po - wtedy uniknie się problemów z dziećmi, a jak wiadomo dzieci to kłopot.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 10:23 pm   

Czy nieplacone polskie alimenty moga byc sciagniete w Holandii np z pensji?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group