NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Lis 14, 2013 1:37 pm
Umowa o pracę
Autor Wiadomość
karaoka1985 
Poczatkujacy
ivona..

Dołączyła: 24 Paź 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 7:20 pm   Umowa o pracę

Witam wszystkich,mam pytanie czy podpisana umowa w jezyku holenderskim jest wiazaca?jak sie uwolnic od takiego biura pracy?
W styczniu 2013 r biuro w ktorym pracuje moj maz zostalo zamkniete,i na nowo otwarte,mojemu mezowi zostala wcisnieta umowa w jezyku holenderskim z prosba o szybkie podpisanie bo ma byc kontrola belastingu .I moj maz podpisal,nie wiedzac i nie rozumiejac co podpisuje.Szef tego biura to turek,moj maz pracuje w tym biurze ponad trzy lata,w jego miejscu pracy zaproponowano mu kontrakt i tu zaczol sie problem.Umowa zawiera zakaz pracy przez trzy lata w tym miejscu pracy,kare 2.500 e jednorazowo i 250 e za kazdy przepracowany dzien.Niewiem co robic umowa zostala wystawiona na pol roku skonczyla sie ponad dwa miesiace temu,a moj maz nadal pracuje,niewiem jak ma sie uwolnic od tego czlowieka.Zastrasza nas ze jak pojdziemy do sadu to zaplacimy kare 15 tys e.Moj maz pracuje same nocki,nadgodziny,wszystkie niedziele i swieta,nie ma wakacyjnych ani urlopowych ,jego stawka to 8 e nie dostaje nic wiecej,w umowie jest stawka 8,40 e z wakacyjnym i urlopowym ale te 0,40 e moj maz nie dostaje,nie ma solarisów i dwa jarografy w roku mimo ze pracuje caly rok tylko z dwoma tygodniami wakacji .Prosze was o pomoc...
Ostatnio zmieniony przez karaoka1985 Czw Paź 24, 2013 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 7:47 pm   

karaoka1985 napisał/a:
Prosze was o pomoc...
idz z tym do adwokata my ci tu nic nie wskoramy poza gdybaniem . Za to ze pojdziesz do adwokata napewno nie zaplacicie kary ale nadal bedzie obowiazywal zakaz konkurencji czyli pracy w tym miejscu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Paź 24, 2013 7:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Paź 24, 2013 8:09 pm   

To nie jest tak, ze pracodawca czy posrednik moze sobie wypisywac w umowie co sie komu podoba.
Kazdy sektor i posrednictwa pracy musza przestrzegac przepicow zawartych w CAO i w BW.
Jezeli w umowie zawarte byly punkty, ktore sa niezgodne z CAO lub BW to one sa nieobowiazujace.

Radze, podobnie jak kolezanka, zglosic sprawe do adwocata.
 
 
Abradab
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Lis 14, 2013 12:45 pm   

Witam. Mam podobny problem, z tym że pracowałem cały rok na kontrakcie jako schonmaak. Według CAO powinienem mieć 11,26 a miałem 9,84. Jesli pójdę z tym do adwokata to odzyskam te pieniądze? 1,4€ brutto/h przed cały rok to trochę tego sie nazbiera.

Adwokat pobierze jednorazową opłatę czy weźmie jakiś % z odzyskanej kwoty? Słyszałem, że są jakieś instytucje które nie pobierają żadnych opłat za pomoc. Czy to prawda?
Ewentualnie znacie jakiś dobrych adwokatów w okolicy Eindhoven?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez Abradab Czw Lis 14, 2013 12:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Lis 14, 2013 6:35 pm   

Sprobujcie tez zglosic sprawe do zwiazkow zawodowych, SNCU, Ministerstwa Pracy i zapytac za darmo w Jurisdische Locket. Czy cos to da, nie wiem, ale probowac warto.
_________________
<cenzura>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group