NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wynajecie domu - pytania , porady itp
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 11:18 am   Wynajecie domu - pytania , porady itp

Witam Szanowne Towarzystwo ,

W następnym roku mam w planach wynająć domek wolnostojący wraz z 2 znajomych czyli chcemy mieszkac w 3 osoby

Nigdy wcześniej nie miałem styczności z rachunkami wiec mam kika pytan :

- czy domy sa podzielone ze wzgledu na typ ekologiczny np jesli dom ma dobre ocieplenie , nowe okna to jest w innej grupie niz dom ktory ma stare okna i nie jest ocieplony - jak to sprawdzic aby sie potem nie okazalo ze na piecu 25 stopni a w domu lodowka ... ?

- ile mniej wiecej trzeba liczyc miesiecznie na prad , gaz , wode

- ile rocznie wychodza podatki gminne czyli ścieki , smieci itp

- oplata za smieci to podatek + wywoz to 1 kwota czy 2 rozne sprawy ?

- jakie oplaty powiniec placic wlasciciel a jakie wynajmujacy ?

- czy jesli bedzie usterka centralnego albo wody to wlasciciel bedzie mial sie tym zajac czy wynajmujac ( wiem ze zaezy to od umowy ale jak powino byc aby bylo dobrze ? )


Szukam domku w cenie 700-800 e w rejonach Flevoland - ofert jest sporo tylko nie wiem ile musze miec przygotowane na oplaty itp

Najwiecej ofert znalazlem na stronie :
http://www.huurwoningen.nl

Czy tam sa oferty od wlascicieli czy od maklerow ?

Wiem ze pytan sporo wiec z gory dziekuje za odp

Pozdrawiam
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 11:31 am   

Beny.rac, zobacz na prawie wszystkie pytania masz odpowiedzi

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=286266

http://forum.niedziela.nl...0596e63e6d5575e


http://www.niedziela.nl/f...530ab0e06f9adf0

http://forum.niedziela.nl...der=asc&start=0


itd ...


Beny.rac napisał/a:
Czy tam sa oferty od wlascicieli czy od maklerow ?


i od jednych i od drugich
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 24, 2013 11:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 11:51 am   

Gochna dzieki za linki :081:

Chyba juz wiesz ze duzo czytam na forum ale jak widze tematy z 2012 roku to podchodzę do nich z dystansem poniewaz co roku podatki i i oplaty za inne ...

Dzieki za odp ale prosze nie zamykaj tego tematu :083:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 12:27 pm   

Beny.rac,

Zgadza sie ,ze sa inne... ale szczerze mowiac to, drastycznych podwyzek w ostatnich dwoch latach nie odczulam

dodam, ze podatek ktory place do gminy w tym roku mialam nizszy niz w poprzednich latach
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lis 24, 2013 3:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 12:29 pm   

Beny.rac, a nie myslales w koncu dorosnac i zaczac mieszkac samemu ewentualnie z jakas kobieta?
Czesto piszesz i radzisz na forum jak powazny facet a wyjezdzasz z takim pomyslem.
Kto bierze umowe najmu na siebie?
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 12:54 pm   

E spoko, Ben siedzi tu od 2007 to pewnie w kilku spółdzielniach pozapisywany, tak że będzie z 1go miejsca raagował na pewniaka.

Po wynajmie z rodakami będziesz płakał.
"A bo to un tylko 2 godziny internetu używoł, mało sie kumpie a balastingów nie będzie płacił na wiatrakuf"

Zostaniesz na lodzie z rachunkami i incasso i jeszcze ci pokradną osobiste rzeczy na koniec .

Wspomnisz moje słowa...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 5:18 pm   

xenon napisał/a:
Beny.rac, a nie myslales w koncu dorosnac i zaczac mieszkac samemu ewentualnie z jakas kobieta?


Chce mieszkac z 2 kobietami ale nie widze powodu aby pisac o tym doslownie na forum ...

xenon napisał/a:
Czesto piszesz i radzisz na forum jak powazny facet a wyjezdzasz z takim pomyslem.
Tzn z jakim bo szczerze nie rozumiem ...

NIe chce wydawac polowy pensji na domek + oplaty skoro moge mieszkac w 3 osoby ktore znam bardzo dobrze

xenon napisał/a:
Kto bierze umowe najmu na siebie?
Umowa najmu bedzie na mnie

[ Dodano: Nie Lis 24, 2013 5:20 pm ]
Cytat:
E spoko, Ben siedzi tu od 2007 to pewnie w kilku spółdzielniach pozapisywany, tak że będzie z 1go miejsca raagował na pewniaka.


Pare tyg temu musialem przeprowadzic sie o 150 km w innym wypadku musialbym szukac nowej pracy wiec wszystkie zapisy w spoldzielniach poszly na spacerek ...

Panowie ja nie pytam czy warto mieszkac z rodakami tylko pytam o koszty i oplaty ktore wynikaja z wynajmowania domku ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 1:25 pm   

Beny.rac napisał/a:
Panowie ja nie pytam czy warto mieszkac z rodakami tylko pytam o koszty i oplaty ktore wynikaja z wynajmowania domku


nie da sie odpowiedzic jednoznacznie bo na to sklada sie kilka czynnnikow miedzy innymi metraz
moze podam na swoim przykladzie

100 m2 - wynajem 700 euro,
do tego z wlasnej kieszeni prad + gaz 190 e (piec dwufunkcyjny ogrzewanie gazowe)

internet , scieki , smieci i wszelkie inne oplaty komunalne placi wlasciciel
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 11:00 am   

Panicelinka napisał/a:
nie da sie odpowiedzic jednoznacznie bo na to sklada sie kilka czynnnikow miedzy innymi metraz
moze podam na swoim przykladzie


Takich odp wlasnie oczekuje :038:

Obecnie szukam i przegladam oferty i widze ze ceny w granicach 750-850 e za domki 3 pokojowe i ciekaw jestem czy oplaty takie jak scieki , smieci sa wliczone w cene najmu czy wszystko placi wynajmujacy

Czy podatek od nieruchomości tez placi wynajmujacy czy wlasciciel ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 2:09 pm   

Beny licz sie z tym, ze za wywoz smieci i do RGB bedziesz placil ty, mysle ze smialo mozna powiedziec ze 90% wynajmujacych ma to na swoich barkach. podatek od nieruchomosci absolutnie nie moze byc zrzucony na wynajmujacego to juz by byl przekret. a jesli chodzi o ogrzanie takiego domku to tez roznie, zalezy jak bedziecie prowadzic swoje zycie, czy po pracy kazdy do swojego pokoju i wtedy dolu nie ogrzewacie, czy toczycie zycie po calym domku no i tez zalezy jaka temperature kto lubi. ja na swoim przykladzie moge podac, ze wynajmowalismy domek w 4 osoby i miesiecznie placilismy za eneco cos okolo 220e, a przy rozliczeniu przyszlo jakos kolo 400e jeszcze doplacic. a od 3 lat mieszkamy sami tj z 2 dzieci i za 3 pokojowe mieszkanie placimy 120e na miesiac i co roku mniej wiecej okolo 300e mamy zwrotu.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 8:38 pm   

Witam,

Czyli mam rozumiec ze jak znajde domek za 700-800 e to na oplaty powino wystarczyc ok 300 e ?

Czy moze ktos polecic dobrych maklerow w rejonach Flevoland ?

Z gory dzieki za info
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
MaxGepp
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3
Wysłany: Sob Lut 15, 2014 9:47 am   

Witam serdecznie. W lipcu wraz z rodzinką wyjeżdżamy do Holandii /Brunssum/ na 3 lata i będziemy szukać mieszkania lub domu do wynajęcia. Możecie doradzić na co zwrócić uwagę lub czego się wystrzegać przy wynajmie i zawieraniu umowy. Z góry dziękuję :-)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lut 15, 2014 11:39 am   

MaxGepp,
MaxGepp napisał/a:
wyjeżdżamy do Holandii /Brunssum/ na 3 lata i będziemy szukać mieszkania lub domu


No chyba ze macie sie na ten czas gdzie zatrzymac , moim zdaniem powinno byc na odwrot ,lokum to sprawa najwazniejsza , a dopiero potem sciagnac rodzine
Nie bierzesz pod uwage ewentualnosci , ze mozesz dlugo szukac ? zreszta duzo zalezy od tego jaka kwote przeznaczysz na miesieczna oplate za mieszkanie
jesli powyzej 700 -800 euro to z wynajmem od maklera nie powinno byc wiekszych trudnosci
Pamietaj o kaucji za mieszkanie, dlatego wez ze soba na poczatek kilka tysiecy euro
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Sob Lut 15, 2014 12:49 pm   

MaxGepp,
Najlepiej pytaj na miejscu kolegow z NATO :) . Rady na forum moga byc nie trafione,poniewaz zolnierze sa tu na troche innych zasadach i jest Wam po prostu latwiej.
 
 
MaxGepp
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3
Wysłany: Sob Lut 15, 2014 5:54 pm   

Panicelinka, Dzięki za info, w moim przypadku pracodawca na początek gwarantuje zakwaterowanie do czasu znalezienia własnych przysłowiowych 4 kątów. Widziałem oferty w necie i strasznie duża różnica jest w cenie, czasami mieszkanie w wizualnie gorszym stanie jest droższe od domku. Dlatego moje pytanie na co zwrócić uwagę przy wynajmie i czy nie ma jakiś ukrytych płatności :-)
Mathnl, Trafiony zatopiony, własnie wybieram się do pracy w HQ Allied JFC w Brunssum. Z tego co mi do tej pory wiadomo, to żołnierze wyjeżdżający na placówkę szukają lokum na własną rękę dlatego pomyślałem, że warto tutaj zajrzeć i czegoś się dowiedzieć. Kwestia wyboru lokalizacji pewnie też będzie zależeć od tego gdzie dla mojego syna znajdę szkołę :-) Dzięki za info :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group