NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Verhuurder odstąpił od wynajmu
Autor Wiadomość
kalitko
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 12
  Wysłany: Sob Sty 03, 2015 2:15 pm   Verhuurder odstąpił od wynajmu

Witam.
Jestem studentem, studiuję w Maastricht, obecnie jestem na Erasmusie w Warszawie (stęskniło się do kraju hehe).
Jako że Erasmus kończy się w styczniu, potrzebowałem wynająć pokój od lutego.
Znalazłem pokój na Kamernet.nl, zadzwoniłem, ugadaliśmy. Landlord wysłał mi podpisany przez niego kontrakt wynajmu mailem. Wydrukowałem, podpisałem, skan, odesłałem. Na kontrakcie jest też skan jego ID (Prawa jazdy).

No i tu się zaczyna. Gość na drugi dzień pisze, że jednak pokój jest niedostępny, bo coś, bo poprzedni lokator zmienił zdanie.
Tyle że gość już podpisał kontrakt który 1. mówi że od 15 stycznia ja mieszkam w pokoju, 2. Musi mi dać wypowiedzenie z terminem 3 miesięcy:

Art 14.2
"De door huurder in acht te nemen opzegtermijn bedraagt ten minste een maand. De door verhuurder in acht te nemen opzegtermijn bedraagt ten minste drie maanden, welke termijn (i tam już jest o przedłużeniu tego o miesiąc na każdy rok umowy)"

Art 14.3

Bij opzegging door vehuurder zullen de gronden worden meegedeeld waroop de opzegging berust en zal huurder worden verzocht binnen 6 weken schriftelijk aan verhuurder mee te delen of hij al dan niet instemt met de beeindiging van de huurovereenkomst

Pytania:

Czy ten kontrakt jest ważny, skoro okres wynajmu zaczyna się za dwa tygodnie, 15stego stycznia

Gdzie się odwoływać? Napisałem już do Jurisdische Loket, myślę o Huurcommisie
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 2:30 pm   

kalitko, zalezy tez co jest w innych punktach opisane . Niestety nie widzimy calego kontraktu . W innych punktach moze byc opisane kiedy i w jakiej sytuacji moze nagle zerwac lub odmowic kontratu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kalitko
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 12
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 2:45 pm   










Gościu napisał żebym podał mu zwrotny numer konta (wysyłałem z Anglii i jest na tyle tępy że nie widzi go w pdfie który mu wysłałem) do 5 stycznia, bo inaczej zatrzyma pieniądze.

Czy jeżeli mi odeśle to kontrakt będzie zerwany?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group