NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wynajem Mieszkania.
Autor Wiadomość
Zielek22 
Poczatkujacy
Szpunar

Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 11, 2014 6:59 pm   Wynajem Mieszkania.

Witam serdecznie. Razem z moją narzeczoną od października 2013r mieszkamy w Hadze. Wynajmujemy mieszkanie prywatnie od Holendra. W zeszłym tygodniu do nas przyszedł i powiedział że w ciągu 2 tygodniu musimy się wyprowadzić z mieszkania ponieważ je sprzedaje. Opłacaliśmy je regularnie mimo to że opłaty za mieszkanie+opłaty licznikowe i media wynoszą nas 1100euro gdzie pracuję tylko ja a moja pensja to 1200e miesięcznie. Nie było by żadnego problemu z wyprowadzką gdyby nie to że w kwietniu urodziło nam się dziecko i opłaty które musieliśmy ponieść za ten cały proces kompletnie nas spłukały. Nie możemy wrócić do PL ponieważ nie mamy do czego ani do kogo. Na chwilę obecną spłacamy także debet który zaciągneliśmy w banku -500euro. Wspomnę także że własciciela nie da się przekonać zupełnie do niczego z tego wzgledu że gdy moja narzeczona była w 9 miesiącu ciąży spóźniliśmy się z opłatą czynszu 1 DZIEŃ to kazał nam spędzić noc na dworzu ! Dopóki nie zobaczy pieniędzy na koncie (I tak też było). Nie mamy pieniędzy na wynajęcie chociażby pokoju u kogoś a co dopiero mieszkania. Boimy się że gdy będziemy bez dachu nad głową to poprostu zabiorą nam dziecko a tego nie przeżyjemy ! Jesteśmy zapisani w Woonnet-Haaglanden czekamy na mieszkanie socjalne ale jest to proces bardzo długi, czy nie da się tego w jakiś sposób przyspieszyć ? Bardzo prosimy o porady.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 11, 2014 7:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AgaL
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 67
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Cze 12, 2014 6:40 pm   

nie wiem... idź może tych spółdzielni i pogadaj...np Vestia
Ostatnio zmieniony przez AgaL Czw Cze 12, 2014 6:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 14, 2014 12:33 pm   

Zielek22 napisał/a:
Nie mamy pieniędzy na wynajęcie chociażby pokoju u kogoś a co dopiero mieszkania.



wlasciciel mieszkania tu nie zawinil , on dal wam termin na wyprowadzenie sie i ma do tego prawo

jakiej pomocy oczekujesz ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Zielek22 
Poczatkujacy
Szpunar

Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2014
Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 14, 2014 11:16 pm   Gochna

Chodzi nam tylko o to czy ktoś już miał do czynienia z taką sytuacją lub podobną. Czekamy na jakąś poradę. Gdzie iść, kogo pytać itp. Albo czy zna ktoś z was jakieś szybsze sposoby na przyznania mieszkania socjalnego.
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 9:32 am   

Idz do spółdzielni i pogadaj. Ze tam gdzie wynajmujesz to wlasciciel was poinformowal ze macie 2 tyg na wyprowadzke bo sprzedaje dom i ze na gwalt szukasz lokum. Jak nie to szukajcie na directwonen.nl albo huur.nl czy jeszcze na czyms innym tam masz od reki do wynajecia. Jakies male studio albo co do czasu jak wam nie przyznaja ze spoldzielni.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 11:38 am   

Oj , Chyba jednak nie doczytales , autor tematu nie ma pieniedzy na wynajem a tam gdzie podajesz directwonen.nl albo huur.nl dodatkowo trzeba wylozyc jeszcze borg.
Watpie i to bardzo by w Hadze od reki przyznali im mieszkanie
W spoldzielni , lub w gemeente On otrzyma namiary na noclegownie ,a jego narzeczona adres domu dla matki z dzieckiem .
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 21, 2014 1:14 pm   

luna2014 napisał/a:
Moze ktos mial podobna sytuacje i moze cos nam pomoc


Wraz z partnerem jestesmy w bardzo ciezkiej sytuacji. Dostalismy pisemne wypowiedzenie najmu mieszkania w ktorym w tym momencie mieszkamy. Mamy czas do 30 sierpnia tego roku . Poruszamy niebo a ziemie a nikt nie chce nam pomoc . Nie mozemy znalesc mieszkania od prywatnej osoby . Chodzimy po instytucjach ktore zajmuja sie wydawaniem mieszkan socjalnych , opisujemy swoja sytuacje a kazdy odsyla nas z kwitkiem mowiac prosze sprobowac gdzie indziej.Nie wiem co mamy zrobic. Moj partner jest inwalida pobiera rente , ja w tym momencie jestem na zasilku 3 miesiecznym , a dwa dni temu dowiedzialam sie ze jestem w pierwszym miesiacu ciazy , mamy rowniez corke 8 letnia ktora w tym roku zostala zapisana do szkolu w ktorej miala sie uczyc jezyka w Hoorn. Takie byly nasze plany do momentu jak nie dowiedzielismy sie ze musimy opuscic nasze mieszkanie. Dom wynajmowalismy od prywatnego wlasciciela Holendra za czynsz placimy 925 euro .
Mamy dwa miesiace na to zeby ktos nam pomog znalesc jakies lokum ze nie zostac na ulicy .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 6:56 pm   

luna2014 napisał/a:

Cytat:
za czynsz placimy 925 euro

Cytat:

Chodzimy po instytucjach ktore zajmuja sie wydawaniem mieszkan socjalnych , opisujemy swoja sytuacje a kazdy odsyla nas z kwitkiem mowiac prosze sprobowac gdzie indziej.


Jesli nie jestes zapisana do spoldzielni mieszkaniowej to nie masz co liczyc na otrzymanie mieszkania socjalnego
a za 900 euro mozna znalezc mieszkanie wystarczy troche poszukac w necie przyklady

http://directwonen.nl/huu...=15&sortorder=1

http://directwonen.nl/huu...=15&sortorder=1
 
 
maja4111 
Poczatkujacy
maja

Dołączyła: 08 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: holandia
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 3:51 pm   

witam, kto mi pomoze z tematem grzyba i wilgoci w mieszkaniu wynajmowanym od biura pracy? mieszkam w tym mieszkaniu od roku a od 8 miesiecy nie moge sie doprosic o zlikwidowanie grzyba i wilgoci , ktore rozprzesterzeniaja sie w ekspresowym tempie po scianach w mieszkaniu, sa juz w szafie i prysznicu, nie wiem czy jest na to jakies PRAWO? ze skoro prosze sie i doprosic sie nie moge czy moge zaprzestac placenia za czynsz ? dodam ze mam umowe do 1 grudnia tego roku i pobrano tez borg ode mnie, postaralam sie o inne mieszkanie od prywatnej osoby i niebawem sie wyprowadzam, ale do tego czasu chcialabym sie dowiedziec czy mam prawo nie placic za takie warunki, a place nie male pieniadze co tydzien. ppozdrawiam i oczekuje na odpowiedzi. z gory dziekuje, Anka z NL. :039:
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Paź 24, 2014 11:03 pm   

maja4111 napisał/a:
kto mi pomoze z tematem grzyba i wilgoci w mieszkaniu


zdaje sie ze grzyb rosnie od wilgoci ?

Na wilgoc, kup dwa, trzy, moze cztery opakowania preparatu , nie koniecznie ten z linku mozesz i tanszy sama musisz zdecydowac. I ustaw w miejscach najbardziej wilgotnych .Pomoze !
http://www.bol.com/nl/p/b...00000010528988/

Cytat:
czy moge zaprzestac placenia za czynsz ?
watpie
w takim razie w co 100 a moze nawet w co 10 holenderskim mieszkaniu przestali by czynsz oplacic
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Paź 25, 2014 11:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BElla89 
Poczatkujacy
BElla

Wiek: 34
Dołączyła: 01 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 01, 2015 2:54 pm   

edytowane taki post umiescilas juz w innym temacie
_________________
BElla
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Sty 01, 2015 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group