NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Lut 20, 2014 4:48 pm
wyrzucili mnie z pracy - jestem w ciązy
Autor Wiadomość
martyna-clave 
Poczatkujacy
martyna

Dołączyła: 20 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: bergen op zoom
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 4:46 pm   wyrzucili mnie z pracy - jestem w ciązy

Może ktos wie, co mam zrobić? Dostałam 3 dni urlopu w pracy, by pojechać do Polski. Pracuję przez agencję pracy tymczasowej - ubezpieczenie podstawowe, umowa holenderska. Ostatniego dnia pracy (przed urlopem) powiedziałam w pracy, że chyba jestem w ciąży. Tylko koleżankom, nie szefowi. Miałam zamiar zwolnic się po urlopie, jeśli w Polsce okazało się po badaniu, że jestem. W czasie urlopu zadzwonili do mnie z biura agencji tymczasowej, w której byłam zatrudniona, że szef nie chce mnie w pracy - ktoś musiał donieść ze jestem w ciąży. Nie było żadnych podstaw do tego, by z innego powodu mnie wyrzucić. Czy z racji, że na 100 procent jestem w ciąży, a zostałam wyrzucona, co w Holandii ponoć jest niedozwolone, by tak robić z ciężarnymi, mam prawo do odszkodowania, czy czegoś w ramach rekompensaty za pozbawienie mnie środków do życia?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 5:08 pm   

martyna-clave napisał/a:
Czy z racji, że na 100 procent jestem w ciąży, a zostałam wyrzucona, co w Holandii ponoć jest niedozwolone, by tak robić z ciężarnymi, mam prawo do odszkodowania, czy czegoś w ramach rekompensaty za pozbawienie mnie środków do życia?


Skoro tak twierdzisz ,to powinnas wrocic do Holandii i te kwestie omowic ze swoim pracodawca
Zdajesz sobie chyba sprawe ze na forum jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz ile osob tyle roznych wypowiedzi

http://www.niedziela.nl/f...+praca&start=30
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 5:24 pm   Re: wyrzucili mnie z pracy - jestem w ciązy

martyna-clave napisał/a:
Miałam zamiar zwolnic się po urlopie, jeśli w Polsce okazało się po badaniu, że jestem.
Czy z racji, że na 100 procent jestem w ciąży, a zostałam wyrzucona, co w Holandii ponoć jest niedozwolone, by tak robić z ciężarnymi, mam prawo do odszkodowania, czy czegoś w ramach rekompensaty za pozbawienie mnie środków do życia?


No to w końcu jak...przecież sama chcialas się zwolnic po urlopie, czy w tym wypadku zmienilas zdanie? Sorry, ale nie rozumiem...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 12:08 pm   Re: wyrzucili mnie z pracy - jestem w ciązy

martyna-clave napisał/a:
Może ktos wie, co mam zrobić? Dostałam 3 dni urlopu w pracy, by pojechać do Polski. Pracuję przez agencję pracy tymczasowej - ubezpieczenie podstawowe, umowa holenderska. Ostatniego dnia pracy (przed urlopem) powiedziałam w pracy, że chyba jestem w ciąży. Tylko koleżankom, nie szefowi. Miałam zamiar zwolnic się po urlopie, jeśli w Polsce okazało się po badaniu, że jestem. W czasie urlopu zadzwonili do mnie z biura agencji tymczasowej, w której byłam zatrudniona, że szef nie chce mnie w pracy - ktoś musiał donieść ze jestem w ciąży. Nie było żadnych podstaw do tego, by z innego powodu mnie wyrzucić. Czy z racji, że na 100 procent jestem w ciąży, a zostałam wyrzucona, co w Holandii ponoć jest niedozwolone, by tak robić z ciężarnymi, mam prawo do odszkodowania, czy czegoś w ramach rekompensaty za pozbawienie mnie środków do życia?

Wiesz nasuwa sie mi tylko jedno pytanie,na jaki okres mialas ten kontrakt i w jakiej fazie?Mam znajoma,tez w ciazy.ktora miala roczny kontrakt w fazie B i tez zatrudnienie przez Agencje pracy tymczasowej i gdy pojechala do Polski na urlop,to zadzwoniono do Niej z tej Agencji,ze nie musi przyjezdzac po urlopie,bo nie ma dla Niej pracy.Bo rowniez poczta pantoflowa roznioslo sie,ze jest w ciazy.To ta wlasnie moja znajoma,zaraz w tym samym dniu udala sie do adwokata i chcac nie chcac przywrocili Ja do pracy.no ale wiadomo do Holandi wrocila.Nie wiem ale tez wydaje sie mi,jezeli sie myle to ktos mnie porawi,do ktoregos miesiaca chyba do trzeciego maja prawo Cie zwolnic.Takze nie wiem zrobisz ja uwazasz,ale lepiej jakbys poszla do adwokata.Bo Agencje pracy tymaczasowej na tym zeruja,ze kobiety nawet jak powiedza,ze sa w ciazy to nie prosza o poswiadczenie i potem moga mowic,ze nie wiedzieli,ze dana Pani jest w ciazy itd.Ale jak pisze to sobie mozna duzo gdybac idz do tego adwokata najlepiej.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Pią Lut 21, 2014 12:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group