NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie bez przyczyny + brak wypłaty - co zrobić
Autor Wiadomość
hjkr
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 10:08 pm   Zwolnienie bez przyczyny + brak wypłaty - co zrobić

Witam,

mam dość poważny problem ...


rozpocząłem swoją pracę 29 stycznia, dla agencji płacącej co 4 tygodnie, najbliższa wypłata będzie w ten piątek, w sobote dostałem telefon, z informacją że "moja przygoda z firmą się skończyła" (od tego tygodnia juz nie pracuje), otrzymałem informację, że jeśli do piątku sie nie wypowadze zostaną naliczone mi dodatkowe koszty z tytułu zakwaterowania, co powinienem zrobić w takiej sytuacji, obawiam, się że zostanę oszukany na wypłacie, lub co grosza nie dostane jej wcale, czy są jakieś przepisy, które pozwalają mi "walczyć" w takiej sytuacji? co powinienem zrobić?
 
 
Psotnik
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 1:10 pm   

Kryminalisci :013:

Normalnie tylko kupic pistolet i powystrzelac takich ludzi.W ogóle nie licza sie z ludzmi i maja ich za nic. Napisz jak nazywa sie to biuro?
 
 
hjkr
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 1:48 pm   

Biuro nazywa się Covebo, zostałem ściągnięty z Polski pracowałem jak dziki ponad 50h na tydzień, będąc w samochodzie, w sobotę otrzymałem telefon od koordynatora, który powiedział, że "moja przygoda się skończyła" i tyle było rozmowy, byłem tak załamany, że zapytałem się tylko do kiedy moge zostać na domku, nie pytałem o przyczynę zwolnienia, w sumie to on powinien mi powiedzieć czemu, ale też nic to nie zmieni, ludzie mówili od jakiegoś czasu, że będa zwalniać, skoro tak po co mnie tu ściagali? Norme robiłem, nic nie kradłem, a tu taka akcja. No i jak można kazac komuś jechać nie wypłacając mu pieniędzy, gdzie ja poźniej będę się o nie pytał jak mnie tu nie będzie?
Szukam teraz pracy na gwałt, ale boje się, że w tak krótkim czasie nic nie znajdę, nie chcę wracać do Polski, przyjechałem tu pracować, żyć, zarabiać. Przez te 4 tygodnie przeciez za coś musiałem zyć, nie przyjechałem tu z pieniędzmi tylko po pieniądze, więc póki nie dostanę kasy od nich mam tylko na transport w dowolne miejsce w Holandii lub na powrót do Polski czego bardzo bym nie chciał.
 
 
Psotnik
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 2:44 pm   

Siedz na tym ich domku dopoki ci pracy nie dadza.Powiedz ze zaplacisz im za domek jak znajdziesz prace ;) wyrzucic cie nie moga jak beda probowali postrasz adwokatem (sa w holandii spoleczni adwokaci) a pozatym szukaj pracy przez inne biuro i wynajmij na wlasna reke pokoik u kogos. Pelno jest tego do wynajecia.Wiem ze jest ciezko to ogarnąć ale powodzenia i witaj w Holandii ;)
 
 
hjkr
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 2:57 pm   

Można prosić o namiary na takich adwokatów?
Jeśli chodzi o wynajęcie, to nie stać mnie na takie rzeczy.
Szukam pracy cały czas, ja sie pytałem czy byłaby możliwość przeniesienia gdzie indziej, to powiedzieli mi, że teraz wszędzie mało pracy i nie ma takiej możliwości.
 
 
kasia0987 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lip 2012
Posty: 68
Skąd: okolice Amsterdam
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 3:11 pm   

Bedac na Twoim miejscu wydzwanialabym po polskich biurach pracy. Powiedzialabym w jakiej jestem sytuacji i ze podejme sie kazdej pracy, niewazne jakiej. Wiesz, wazne zeby sie gdzies zaczepic, pozniej pociuchutku szukac innej jesli ta, ktora bym miala by mi nie odpowiadala.
Szkoda mi Ciebie. Dzieki Bogu nigdy nie bylam w takiej sytuacji ale potrafie sobie wyobrazic co przechodzisz. Tak na babskie wyczucie (zrobisz jak uwazasz), za bardzo bym sie im nie stawiala a to tylko dlatego zeby odzyskac swoje pieniazki. Ciezko tak postapic bo szlag czlowieka trafia na sama mysl o tym jak zostalo sie potraktowanym.Najlepiej bylo by im wszystkim dac w morde. Jednak co z tego... Wiesz, jak ci kase oddadza to wtedy mozesz robic, mowic co chcesz :) Poszperaj w necie, znajdziesz tam sporo PL agencji pracy.Wydaje mi sie ze tylko oni zapewniaja praca wraz z zakwaterowaniem. Powodzenia:)
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 4:35 pm   Re: Zwolnienie bez przyczyny + brak wypłaty - co zrobić

hjkr napisał/a:
Witam,

mam dość poważny problem ...


rozpocząłem swoją pracę 29 stycznia, dla agencji płacącej co 4 tygodnie, najbliższa wypłata będzie w ten piątek, w sobote dostałem telefon, z informacją że "moja przygoda z firmą się skończyła" (od tego tygodnia juz nie pracuje), otrzymałem informację, że jeśli do piątku sie nie wypowadze zostaną naliczone mi dodatkowe koszty z tytułu zakwaterowania, co powinienem zrobić w takiej sytuacji, obawiam, się że zostanę oszukany na wypłacie, lub co grosza nie dostane jej wcale, czy są jakieś przepisy, które pozwalają mi "walczyć" w takiej sytuacji? co powinienem zrobić?

Wiesz a co masz w umowie/kontrakcie napisane?Na ile ten kontrakt masz?Jaki ich obowiazuje okres wypowiedzenia?A co do firmy,to okreslenie,ze jak to napisales Twoja przygoda z ta firma sie skonczyla,to tylko o pomoste do nieba sie prosi,bo ja mysle,ze normalnie prosperujaca firma,to podaje powod zwolnienia.Ja to bym nawet poprosila o podanie tego powodu na pismie,bo wiesz jak to jest czego sie nie ma na papierze nie ma sie wcale.A taka firma moze pozniej powiedziec,ze np.porzuciles prace,bo z tego co napisales nie jest to rzetelna firma.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Wto Lut 25, 2014 4:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hjkr
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 7:40 pm   Re: Zwolnienie bez przyczyny + brak wypłaty - co zrobić

Kasica31 napisał/a:
hjkr napisał/a:
Witam,

mam dość poważny problem ...


rozpocząłem swoją pracę 29 stycznia, dla agencji płacącej co 4 tygodnie, najbliższa wypłata będzie w ten piątek, w sobote dostałem telefon, z informacją że "moja przygoda z firmą się skończyła" (od tego tygodnia juz nie pracuje), otrzymałem informację, że jeśli do piątku sie nie wypowadze zostaną naliczone mi dodatkowe koszty z tytułu zakwaterowania, co powinienem zrobić w takiej sytuacji, obawiam, się że zostanę oszukany na wypłacie, lub co grosza nie dostane jej wcale, czy są jakieś przepisy, które pozwalają mi "walczyć" w takiej sytuacji? co powinienem zrobić?

Wiesz a co masz w umowie/kontrakcie napisane?Na ile ten kontrakt masz?Jaki ich obowiazuje okres wypowiedzenia?A co do firmy,to okreslenie,ze jak to napisales Twoja przygoda z ta firma sie skonczyla,to tylko o pomoste do nieba sie prosi,bo ja mysle,ze normalnie prosperujaca firma,to podaje powod zwolnienia.Ja to bym nawet poprosila o podanie tego powodu na pismie,bo wiesz jak to jest czego sie nie ma na papierze nie ma sie wcale.A taka firma moze pozniej powiedziec,ze np.porzuciles prace,bo z tego co napisales nie jest to rzetelna firma.



Tak w sumie teraz poczytałem dokładnie, i pisze w tej "umowie", ze jesli zleceniodawca tak zdecyduje to umowa wygasa niezaleznie od przyczyny. Natomiast w inym punkcie jest ujete ze obowiazuje standardowy okres wypowiedzenia (to chyba tylko gdybym ja chcial odejsc sam).
Wysyłam CV, dzwoniłem (tu kolejna super sprawa, lebara zablokowala mi polaczenia wychodzace, bo ... za duzo dzwonilem i istnialo prawdopodobienstwo uzycia do celow biznesowych, rozpatrzenie wniosku o odblokowanie to 5 dni roboczych). Czy nie mając zakwaterowania, jest w ogole sens jechac do wiekszej miejscowosci i chodzic po biurach ? Co z CV, czy moge gdzies je wydrukowac? wziasc na pendrive ?
Chcę się podjąć każdej pracy od zaraz, tyle ogłoszeń tyle co wysłałem to raptem 2 odpowiedzi, z czego jedna chyba nieaktualna, bo najpierw zostałem poinformowany, że wszystko ok, że dostanę zaraz dokumenty, nie dostałem dzwonie po godzinie, Pani powiedziała, że jednak nie wiadomo czy bedzie, ze zadzwoni o 17.30 nie zadzwonila.
Natomiast z drugim Panem mam jutro jeszcze rozmawiać.
Jakieś rady jak w tak krótkim czasie gdzieś się zachaczyć?
Ostatnio zmieniony przez hjkr Wto Lut 25, 2014 7:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 8:12 pm   

Sluchaj tak przypomnialo sie mi odnosnie kwesti finansowej,pisales,ze boisz sie,ze moga Ci nie wyplalcic tych pieniedzy i ze jak sie do piatku nie wyprowadzisz to policza Ci za mieszkanie.No to skontaktuj sie z tym koordynatorem i powiedz,ze nie mozesz sie wyprowadzic,bo czekasz na wyplate,bo nawet na busa do Polski Cie nie stac.A gdzie mozesz wydrukowac CV?W kafejce internetowej.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Wto Lut 25, 2014 8:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hjkr
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 24
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 8:34 pm   

Kasica31 napisał/a:
Sluchaj tak przypomnialo sie mi odnosnie kwesti finansowej,pisales,ze boisz sie,ze moga Ci nie wyplalcic tych pieniedzy i ze jak sie do piatku nie wyprowadzisz to policza Ci za mieszkanie.No to skontaktuj sie z tym koordynatorem i powiedz,ze nie mozesz sie wyprowadzic,bo czekasz na wyplate,bo nawet na busa do Polski Cie nie stac.A gdzie mozesz wydrukowac CV?W kafejce internetowej.



To mi powie, że moga mi skredytować swojego busa, nie bede ich jeszcze dokarmial, no i nie chce tracic kasy, ciezko zarobionej.
A czy takie chodzenie przynosi efekty? Czy ja taki polak z ulicy, tylko z angielskim na dbd poziomie mam szanse dostać cos z zakwaterowaniem? Z tego co slyszalem to takie agencje glownie szukaja ludzi z wlasnym zakwaterowaniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group