NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwy pracodawca - szukam sposobu
Autor Wiadomość
workowicz
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 5
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 1:34 pm   Nieuczciwy pracodawca - szukam sposobu

Otóż moja obecna agencja stosuje jakieś kuriozalne praktyki - nie mogę wg nich zrezygnować z obecnej pracy i zmienić agencji na inną przed upływem terminu kontraktu tj 3 miesiące (faza A, 6 tygodni pozostało) pod groźbą kary w wysokości 500 euro. Samą karą bym się nie przejmował, gdyby nie fakt, że owa agencja wypłaca tygodniówki z 3 tygodniowym poślizgiem - więc po prostu "wezmą sobie sami". Muszę pilnie wyjechać, poinformowałem o tym agencję, odpowiedź była taka, że "nie wyrażają zgody na urlop" a nie stawienie się w pracy będzie jednoznaczne z porzuceniem pracy (nie zależy mi na tej pracy, tylko na moich zarobionych pieniądzach) i wlepieniem mi owej kary. Oczywiście wymyśliłem sposób (muszę przeciągnąć sprawę o 8 dni, do przyszłego czwartku) - zgłoszę chorobę. Tylko pytanie - ile czasu mam na dostarczenie/poinformowanie uitzendbureau o mojej chorobie? Czy owe "holenderskie l4" mogę wysłać pocztą (chodzi mi tylko o to, aby w przyszły czwartek pieniądze spłynęły na moje konto, chcę ich zwyczajnie zablokować) i ile mam na to wg przepisów czasu? Czy ewentualnie ktoś ma inny pomysł jak owy problem rozwiązać? Z przepadkiem pieniędzy wakacyjnych na poczet ich wydumanych kar już się pogodziłem :(
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 3:36 pm   

Cytat:
Nieuczciwy pracodawca - szukam sposobu


workowicz napisał/a:
(nie zależy mi na tej pracy, tylko na moich zarobionych pieniądzach

Cytat:

Muszę pilnie wyjechać, poinformowałem o tym agencję, odpowiedź była taka, że "nie wyrażają zgody na urlop"


uwazasz ze pracodawca jest nieuczciwy ?

workowicz napisał/a:
Tylko pytanie - ile czasu mam na dostarczenie/poinformowanie uitzendbureau o mojej chorobie?


o jakim czasie mowisz ?

twoim obowiazkiem jest powiadomienie biura /szefa jeszcze tego samego dnia

o ile wiem to lekarz domowy druku L 4 tu ni wystawia
 
 
workowicz
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 5
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 3:47 pm   

Jeżeli uważasz, że stosowanie klauzuli w umowie na fazie A o karach finansowych (sprawy typu pogrzeb nie da się zaplanować) w razie potrzeby tygodniowego urlopu - jest ok, to Twoja sprawa, ja szukam rozwiązania jak nie stracić swoich zarobionych pieniędzy. Ty też byś nie pojechała na pogrzeb, bo pani "koordynator" ci zabroniła?

No to dobrze więc, zgłaszam chorobę - kiedyś ktoś wspomniał, że wystarczy zgłosić i liczyć się z ewentualną kontrolą czy faktycznie jestem chory - czy to prawda? W takim wypadku zupełnie by mi to wystarczyło, zgłaszam chorobę, najwyżej nie zostanie mi przyznany zasiłek chorobowy (na fazie A i tak jest to wątpliwe w związku z dwoma pierwszymi dniami)?

Muszę wyjechać jutro - koordynatorka powiedziała, że jeżeli nie będzie mnie jutro w pracy, to potraktują to jako porzucenie pracy. Nie chcę od tego pożal się Boże biura nic poza tym co zarobiłem - a wiem, że z przyjemnością wlepią mi ową "karę". Próbowałem rozmawiać jak z ludzmi - nie przyniosło to rezultatu a 500 euro piechotą nie chodzi.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 4:52 pm   

workowicz napisał/a:
Jeżeli uważasz, że stosowanie klauzuli w umowie na fazie A o karach finansowych (sprawy typu pogrzeb nie da się zaplanować)


Ja nic nie uwazam
Ja po prostu przeczytalam to ,co umiesciles w pierwszym poscie w ktorym nawet nie wspomniales o pogrzebie ...

Ale nie o to tu chodzi gdybys choc napisal, ze zalezy ci na pracy ...wowczas twoj temat o nieuczciwym pracodawcy mialby jakis sens a tak... ? no coz roznie mozna myslec

Cytat:
Ty też byś nie pojechała na pogrzeb, bo pani "koordynator" ci zabroniła?


Zdarzylo sie i owszem ,ze nie pojechalam na pogrzeb bo szef sie nie zgodzil , byl akurat nawal roboty a mi na pracy naprawde zalezalo .I tym sie chyba roznimy.


Na pogrzeb najblizszego czlonka rodziny ma sie zagwarantowane w swoim CAO jeden dzien wolnego nawet taki temat byl kiedys walkowany na forum .
 
 
workowicz
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 5
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 5:25 pm   

Gochna, nie rób proszę offtopu. Zadałem jasne pytanie nt. zwolnienia lekarskiego - nie dyskutuję tutaj nt. tego czy chcę jechać na pogrzeb babci, spalił mi się dom w Polsce czy wygrałem 5 milionów w totolotka - ja po prostu muszę jechać do Polski i to nie podlega dyskusji. Chcę natomiast na ten tydzień zablokować możliwość rozwiązania ze mną umowy i otrzymania należnego mi wynagrodzenia jak Bóg przykazał - sama na tym forum wielokrotnie mówiłaś, że stosowanie kar finansowych wobec pracowników nie jest legalne i zgodne z literą prawa (nie mówię tu o zakazie konkurencji etc). Oczywiście, że nie zależy mi na pracy w agencji która robi taki problem z jednotygodniowego urlopu w sytuacji ważnej dla pracownika - ale to chyba jest oczywiste.
 
 
Karol_ 
Poczatkujacy
Carpe diem.

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 5
Skąd: Maas
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 5:43 pm   

Nowy na forum i sie rzuca.

Rob jak uwazasz, przeciez jestes dorosly, wiedziales co podpisujesz przeciez :038:

Pozdrowienia
_________________
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.'' - Confucius
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 5:47 pm   

workowicz,

To on-topic. Nie ma zwolnien lekarskich. Meldujesz do pracodawcy ze jestes chory, oprocz tego powinno sie isc do lekarza domowego. Lekarz domowy nie wystawia zwolnien lekarskich, firma moze cie zwolnic od razu (czyli po prostu anuluja kontrakt w Fazie A), wtedy przechodzisz na chorobowe (Ziektewet), UWV moze skontrolowac czy jestes chory przez wizyte u lekarza z UWV (arbo-arts).
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Śro Lut 26, 2014 5:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
workowicz
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 5
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 7:42 pm   

Dziękuję GeraltRivia, ostatnie pytanie: czyli jak zgłaszam chorobę to kontrakt może być rozwiązany, ale nie można mi zarzucić winy jego zerwania?
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 8:37 pm   

Moim zdaniem podkladka,ze sie jest chorym jak sie ma zamiar jechac do Polski to tak jakbys sobie pistolet sam do reki wlozyl.Przepraszam za okreslenie.No bo moga rozwiazac z Toba umowe,ale jak tego nie zrobia-bo nie wszystkie biura odrazu zwalniaja jak sie rozchorujesz,to moga Cie potem skontrolowac.A jak Cie nie zastana.to wtedy dasz im sam powod do zwolnienia.Bo musisz przebywac w Nl jak zglosisz ta chorobe.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Śro Lut 26, 2014 8:53 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 9:25 pm   

workowicz,

Tak, kontrakt moze zostac rozwiazany, ale nie moga zarzucic ci winy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group