NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Partner fiskalny
Autor Wiadomość
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 8:20 pm   Partner fiskalny

Hej. Mam takie pytanie. Mieszkam z chłopakiem półtora roku w Holandii pod jednym adresem. Nie jesteśmy zarejestrowani jako związek. Rozliczając się w tym roku z podatku , pani księgowa doradziła że korzystniej jest zrobić to jako partnerzy fiskalni, ponieważ mieszkamy pod jednym adresem dłużej niż 6 miesięcy. Tak też zrobiliśmy. Powiedziała również żeby zrobić wijziging do zorgtoeslag i też połączyć jako partnerzy. Gdy tak zrobiłam , okazało się ze zamiast 58 e na osobę mamy dodatku 44 e na dwie osoby. I chciałabym się dowiedzieć czy to było konieczne, czy mogło zostać tak jak było ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 10:05 pm   

Moglo byc jak bylo.
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 10:42 pm   

Nie mozna byc partnerem fiskalnym wybiorczo, dla podatku tak a dla zorgtoeslag np. juz nie.
Ale ksiegowa powinna byla sprawdzic jak opcja jest dla was najkorzystniejsza. Jesli oboje macie dochody przekraczajace 10 tys. to partnerstwo fiskalne nic wam nie daje.
A jesli dochody jednej osoby sa ponizej 6 tys. a drugiej powyzej 10 tys. to mozna na tym zyskac.
________________________
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 10:47 pm   

Cytat:
Wie beschouwt de Belastingdienst als fiscale partner?

Als u getrouwd bent of als u uw partnerschap bij de burgerlijke stand hebt laten registreren, bent u automatisch elkaars fiscale partner (behalve als u duurzaam gescheiden leeft). Woont u ongehuwd samen, dan moet u aan de volgende 3 voorwaarden voldoen om voor de belastingheffing als fiscale partners beschouwd te kunnen worden:
U voert in een kalenderjaar meer dan 6 maanden onafgebroken een gezamenlijke huishouding.
U staat beiden gedurende die periode bij de gemeente ingeschreven op hetzelfde adres.
U bent beiden 18 jaar of ouder. Woont u samen als ouder en kind, dan moet u beiden bij de aanvang van het kalenderjaar minimaal 27 jaar zijn.

Jak nie musza, jak musza?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 10:51 pm   

alfa napisał/a:
...Jesli oboje macie dochody przekraczajace 10 tys. to partnerstwo fiskalne nic wam nie daje...

a mozesz ten temat rozwinac?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 10:53 pm   

a ja słyszałam, że mieszkanie (bycie zameldowanym) pod jednym adresem ponad 6 miesięcy zobowiązuje do bycia toeslag partners, ale bycie toeslag partners nie oznacza, że trzeba się razem rozliczać z podatku dochodowego.
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 10:58 pm   

calendargirl288, nie zobowiazuje, ale umozliwia (pod pewnymi warunkami).

Cytat:
Als u in 2009 ongetrouwd samenwoonde met uw partner of een huisgenoot, kunt u kiezen voor fiscaal partnerschap.


http://belastingdienst.nl...7.html#P86_6620
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
Ostatnio zmieniony przez zaq Śro Cze 30, 2010 11:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 11:05 pm   

Nie zobowiazuje, jednym z warunkow partnerstwa fiskalnego jest wspolne prowadzenia gospodarstwa domowego, czyli mozna mieszkac razem a zyc osobno. Partnerstwo fiskalne jest wyborem a nie przymusem.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Cze 30, 2010 11:08 pm   

alfa, moglbys rozwinac swoja wczesniejsza mysl?
alfa napisał/a:
...Jesli oboje macie dochody przekraczajace 10 tys. to partnerstwo fiskalne nic wam nie daje...
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 7:56 am   

oboje mamy dochody powyżej 10 tyś :( Jeśli chodzi o dodatek to księgowa nawet nie sprawdzała co i jak poprostu powiedziała że trzeba tak zrobić to i zrobiłam. Dlatego chciałam sie dowiedzieć jak sprawa wygląda bo troszke szkoda tego dodatku. Ale już nie cofne .
 
 
alfa 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 275
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:13 am   

zaq Chodzi o to ze jesli dwie osoby nie maja znacznej roznicy w dochodach, czyli jedna powyzej 10 tys a druga ponizej 6 tys, to czy sa czy nie sa partnerami fiskalnymi to rozliczajac sie wspolnie czy osobno wyjdzie na to samo.

madzia575 Wysokosc zorgtoeslag zalezy od wysokosci dochodow, wiec jesli macie za wysokie dochody to byc moze czesc wyplaconej sumy musielibyscie i tak potem zwrocic, ale nalezalo to sprawdzic zanim sie zadeklarowalo jako partnerzy fiskalni.

___________________________
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Wrz 17, 2010 12:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 10:18 am   

alfa napisał/a:
...Chodzi o to ze jesli dwie osoby nie maja znacznej roznicy w dochodach...

i teraz twoje poprzednie stwierdzenie stalo sie prawdziwe :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 12:27 pm   

Teraz wszystko jasne. Tylko dlaczego ona tak doradziła. Na jakiej podstawie. Tak o sobie chyba. No trudno , klamka zapadła :) Dziękuje za odpowiedzi . Zraziłam się co do kompetencji owej księgowej.
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 8:41 pm   

madzia575

Byłaś u Pani Borsukowej?
 
 
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Lip 01, 2010 9:14 pm   

niee

[ Dodano: Pią Lip 02, 2010 1:45 pm ]
Rozmawiałam z szefową tej księgowej co mnie rozliczała, dowiedziałam się tyle że
"błąd pracownika". Az żallll
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group