NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Maj 05, 2015 10:56 am
prosze okreslic cene za ta prace...
Autor Wiadomość
aannuullaa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 12:23 am   prosze okreslic cene za ta prace...

Witam.
Dwa lata temu kupilismy mieszkanie.Stare mieszkanie ktore wynajmowalismy trzeba bylo troche wyremontowac ,zeby mozna je bylo zdac.Pomyslelismy,ze wezmiemy znajomego ktory zna sie na remontach.Pozyczylismy mu 800 euro bo bardzo ich potrzebowal ale czuje,ze teraz chce mnie wykiwac.
Napisze co zrobil i ile za to chce a wy powiedzcie mi prosze czy to nie jest za duzo bo mnie sie wydaje,ze tak.
Na tym starym mieszkaniu mialam cztery okna troche zgnile...zaszpachlowal je i pomalowal.
W drzwiach od lazienki mialam malutka dziure,tez ja naprawil i pomalowal te drzwi.Polozyl plinty w tym mieszkaniu i kompresorem przybil.Pomalowal schody i drzwi wejsciowe z jednej strony,jakas malutka szybke wymienil w tych drzwiach.W kuchni razem z moim mezem kladl panele on tylko kladl a moj maz docinal-malenka kuchnia.
Na tym kupionym mieszkaniu pomalowal mi dwa male pokoje ale mial wszystko przygotowane.On tylko malowal na kolor.Pomalowal tez 5 sztuk drzwi.Poniewaz ma busa pomogl nam w przeprowadzce.Mozna powiedziec,ze przewiozl nam rzeczy z jednego mieszkania na drugie w tym samym miescie.

I teraz pyta nas czy moze nam tych 800 euro nie oddac bo nie zaplacilismy mu za to co on zrobil dla nas i pyta mnie o zdanie.Mnie sie to wydaje drogo a on jeszcze mowi,ze to jest tanio!Napiszcie mi prosze bo ja w ogole sie nie znam na cenach tutaj i wezcie prosze pod uwage,ze on jezdzil do nas po pracy i to wszystko robil przez jakies 3 tygodnie.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Mar 05, 2014 11:21 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 5:37 am   

Wychodzi po 260 euro za każdy tydzień (około).
5-6 dni w tygodniu po dyszce za godzinę da taką kwotę. Piszę po dyszce bo ludzie się ogłaszają do różnych takich prac i chcą +10 euro na godzinę.
Za malowanie mógł spokojnie policzyć 20 euro na godzinę.
Będziesz miała nauczkę, żeby nie pożyczać bo wtedy traci się przyjaciół czy znajomych.
 
 
aannuullaa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 10:17 am   

Nie chodzi mi o to,ze pozyczylismy mu pieniedzy bo my sobie pomagamy w rozny sposob.Chce tylko wiedziec czy nie chce z nas zedrzec .Jest napisane co zrobil.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 8:23 pm   

aannuullaa napisał/a:
jakas malutka szybke wymienil
aannuullaa napisał/a:
Pomalowal schody i drzwi wejsciowe
aannuullaa napisał/a:
Polozyl plinty
aannuullaa napisał/a:
malutka dziure,tez ja naprawil i pomalowal te drzwi.
aannuullaa napisał/a:
cztery okna troche zgnile...zaszpachlowal je i pomalowal.


aannuullaa napisał/a:
pomalowal mi dwa male pokoje ale mial wszystko przygotowane.On tylko malowal na kolor.Pomalowal tez 5 sztuk drzwi.Poniewaz ma busa pomogl nam w przeprowadzce.
aannuullaa napisał/a:
razem z moim mezem kladl panele on tylko kladl a moj maz docinal-malenka kuchnia.

Cytat:
Mnie sie to wydaje drogo a on jeszcze mowi,ze to jest tanio


czytam i nie wierze i jeszcze uwazasz, ze mu za duzo zaplacilas ? :119:
Nastepnym razem idz przyprowadz sobie holenderskiego fachowca, to oczeta ze zdumienia otwrzysz jak rachunek ci wystawi

pozdrowaski
 
 
aannuullaa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: Śro Mar 05, 2014 9:39 pm   

Nie chce tego porownywac do cen holenderskich fachowcow bo w NL jest duzo fachowcow z Polski i duzo tanszych.
Chcialabym tylko,zeby sie okreslili wlasnie osoby ktore robia takie rzeczy albo osoby ktore mialy jakies male remonciki w domu i zeby napisaly ile zaplacili i za co.Naprawde to dla mnie bardzo wazne.

No i zeby rzucic okiem raz jeszcze i rzetelnie stweirdzic czy taka cena jest w porzadku bo mnie sie ciagle wydaje,ze jednak nie.Prosze juz nie porownywac do holenderskich cen tylko tak po ludzku to okreslic.dzieki!!
 
 
SylwiaZ 
Poczatkujacy
SylwiaZ

Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 5
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 9:06 am   

Malarze których ja znam zarabiają w przedziale 15-20 euro na godzinę. Bardzo proste liczenie-pomnóż stawkę godzinową przez czas który u Ciebie spędził, ale wierz mi za te wszystkie rzeczy które Ci pomalował te 800 euro to jest naprawdę mało.
 
 
aannuullaa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 10:39 am   

To ciekawe dlaczego wszyscy moi znajomi mowia,ze to jest kwota z ksiezyca i ,ze policzyl duzo...
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 11:01 am   

aannuullaa,

ale czego oczekujesz , a dokladnie jakiej odpowiedzi ?

Widze ze zadalas pytanie i sama sobie tu na nie odpowiadasz , probujac nami po drodze manipulowac udzielajac podpowiedzi , by i tak wyszlo na twoje

skoro Ty i twoi znajomi sadza ,ze przeplacilas , to zrob tak jak myslisz i ty i twoi znajomi

-twoje pieniadze i twoja sprawa, ile zaplacisz za wykonana prace.
 
 
aannuullaa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 11:09 am   

Gochna H napisał/a:
aannuullaa,

ale czego oczekujesz , a dokladnie jakiej odpowiedzi ?



No i zeby rzucic okiem raz jeszcze i rzetelnie stweirdzic czy taka cena jest w porzadku .
 
 
SylwiaZ 
Poczatkujacy
SylwiaZ

Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 5
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 1:30 pm   

Skoro praktycznie wszystkie osoby które odpowiedziały na Twój post sądzą iż ta kwota wcale nie jest duża a wręcz przeciwnie to chyba jesteś w stanie "rzetelnie stwierdzic czy taka cena jest w porzadku".
 
 
aannuullaa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 1:50 pm   

Ale on jezdzil do nas po pracy i wcale nie zajmowalo mu to 10 godzin dziennie jak tu ktos zasugerowal.Wpadal tylko na dwie ,trzy godziny.Tylko jak sie przeprowadzalismy to troche dluzej...
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 2:01 pm   

Dziewczyno skoncz juz te swoje dziwne zale, ze za duzo, ze za drogo, ze tylko przewiozl, ze to tylko kilk godzin dziennie, ze znajomi stwierdzili ,ze z ksiezyca cena, ze nikt tu niema racji. Kilka osob wyrazilo swoje zdanie nt. tej ceny ,a Tobie dalej to niepasuje. Czekasz az ktos sie wylamie i sklamie, ze tak, ze to zdzierstwo tylko po to, zeby Tobie poprawic humor???
Rowniez podpisuje sie pod tym, ze to, co ten Pan poreperowal, pomalowal, przewiozl, pomogl - w swoim wolnym czasie, po pracy kiedy to czlowiek tez jest zmeczony) jest adekwatne do tych 800 euro.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Czw Mar 06, 2014 2:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Czw Mar 06, 2014 10:39 pm   

aannuullaa, cały Twój problem polega niestety na tym że nie ustaliłaś z góry ceny za wykonane usługi, wtedy byś wiedziała czy cena jest na Twoją kieszeń i czy Ci odpowiada. Teraz masz dwie opcje do wyboru: porozmawiać o cenie teraz (ale bez narzucania z góry ile Ty uważasz, potem jak określi cenę możesz negocjować) lub kupić butelkę jakiegoś alkoholu, podziękować za wykonane prace i zaproponować że wobec wykonanych prac masz nadzieję że te 800 euro będzie uczciwą ceną.

A czy w ogóle pomyślałaś że ten znajomy też czyta to forum i domyśli się że o nim piszesz?
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
aannuullaa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Mar 2014
Posty: 7
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 10:49 am   

mamqa napisał/a:
aannuullaa, cały Twój problem polega niestety na tym że nie ustaliłaś z góry ceny za wykonane usługi, wtedy byś wiedziała czy cena jest na Twoją kieszeń i czy Ci odpowiada. Teraz masz dwie opcje do wyboru: porozmawiać o cenie teraz (ale bez narzucania z góry ile Ty uważasz, potem jak określi cenę możesz negocjować) lub kupić butelkę jakiegoś alkoholu, podziękować za wykonane prace i zaproponować że wobec wykonanych prac masz nadzieję że te 800 euro będzie uczciwą ceną.

A czy w ogóle pomyślałaś że ten znajomy też czyta to forum i domyśli się że o nim piszesz?


Nie musisz tak ironicznie.Chcialam tylko poznac zdanie osob ktorych to nie dotyczy.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 3:54 pm   

aannuullaa napisał/a:
Nie musisz tak ironicznie.Chcialam tylko poznac zdanie osob ktorych to nie dotyczy.


Gdzie widzisz w mojej wypowiedzi cokolwiek ironicznego? Napisałam od serca, ale wydaje mi się że jesteś już po tym wątku negatywnie nastawiona do ludzi, nawet tych służących dobrą radą.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group