NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy wyjazd
Autor Wiadomość
Damian520
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 11:41 am   Pierwszy wyjazd

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyjazdem za granice na jakieś prace sezonowe to będzie mój pierwszy wyjazd i chciałbym zasięgnąć rady, na co zwracać uwagę na początku i może ktoś z forumowiczów był lub jest aktualnie na takich pracach i poleciłby jakieś biuro? Natknąłem się wczoraj na NL Job może wymieni ktoś parę +/- tej firmy?
 
 
robert74rm 
Poczatkujacy
robert74rm

Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 8
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 12:43 pm   

Plusy to takie, ze jak jestes czlowiekiem, ktory nie stwarza problemow, to nawet jak stracisz prace w jednym zakladzie czy szklarni to oni zalatwia ci moze na miejscu inna prace bo maja duzo ofert. Maja regularne wyplaty i w miare jest ok z tego co mi wiadomo. MINUSEM jest to ze niektorzy koordynatorzy uwazaja sie za polbogow i jak takiemu podpadniesz to bedziesz musial zjechac dp Polski, kontrole na domkach gdzie sprawdzaja czystosc (ogolnie prawie we wszystkich firmach tak jest) ale podczas kontroli daja czesto kary a to za troszke brudna kuchenke, a to za zostawiona ładowarke do telefonu itp. To tyle. Ale zawsze to lepiej niz siedziec w Polsce i liczyc na cud gospodarczy. :119:
 
 
asusek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 41
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 1:59 pm   

I dobrze ,że masz takie podejście,że chcesz wyjechać z tego syfu.
Co do uwag- to trafisz pewnie Hotel/Domek - musisz dbać o porządek, bo jak będzie syf =kary lecą.
Hotel- dużo ludzi mieszka, inna atmosfera, częstsze kontrole koordynatorów/ recepcjonistów.
Domek- więcej swobody , mniejsze sprawdzanie porządku.
Ja obecnie jestem /mieszkam na Hotelu, i żyje mi się super, do wszystkiego dostęp mam, i ogólnie więcej znajomych.
Co do biur- jest ich masa w internecie, wystarczy poszukać.
Piszesz ,że chcesz wyjechać za granicę na ""sezon"- mam myśleć ,że "szklarnia"?
To podam Ci biura które, zajmują się "w większości " szklarniami :

-ab job service
- goomorning - exoti green
Jeszcze jedna ,dobra wskazówka - jeżeli masz "facebook" warto wpisać w wyszukiwarkę
"praca w Holandii" - jest to grupa do której musisz dołączyć , bardzo często są dodawane, opinie biur , jak i oferty pracy, bardzo dobra opcja- masz tam na "bieżąco " - informacje o biurach.
Pozdrawiam,
Patryk :)
 
 
Damian520
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 2:58 pm   

Nie chodzi mi tylko o szklarnie, jeżeli znalazłoby się cokolwiek innego na przyzwoitych warunkach to, czemu nie na początek chciałbym na 3 miesiące, jeżeli wszystko było by w porządku to na pewno zostałbym na dłużej i dzięki za wskazówkę :) może znacie jeszcze jakieś strony gdzie takie biura zostawiają ogłoszenia?

Pozdrawiam
 
 
asusek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 41
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 3:37 pm   

Infopraca, najlepiej wysyłaj formularze na ich stronach jest ich masa, angielski znasz?
 
 
Damian520
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 8:17 pm   

Bez oszukiwania język znam na poziomie podstawowym a widziałem, że jest sporo ciekawych ofert tylko właśnie język jest wymagany.
 
 
asusek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 41
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 8:19 pm   

http://exoticgreen.pl/pl/

tutaj wyslij cv

Wiekówkę będziesz miał?
Ostatnio zmieniony przez asusek Nie Mar 16, 2014 8:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Damian520
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 8:26 pm   

Mam 22 lata więc tak ;/
 
 
asusek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 41
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 8:27 pm   

Nie Ty jeden i nie ostatni , ja też mam wiekówke ;D
 
 
Damian520
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 5
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 8:29 pm   

Ale i tak wyjdę na tym lepiej niż zostając tutaj.
Ostatnio zmieniony przez Damian520 Nie Mar 16, 2014 8:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asusek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 41
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 8:36 pm   

Tutaj to syf, kiła i mogiła..
Uciekaj jak najszybciej
Pozdro,
Patryk :039:
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 9:04 pm   

Miałem epizod z NL Jobs. Warunki mieszkaniowe okropne, syf, jedno wielkie koryto do mycia się jak dla świń.
Po tygodniu przenieśli nas gdzie indziej.
Wywiązywanie się z płatności było OK.

Praca w szklarni przy pomidorach. Był to mój I wyjazd więc nie wiedziałem co to jest. Ogólnie praca do dupy, badziewie. Gorąco, parno i wielka norma. Kaleczenie rąk i kary za złe obcinanie liści.
Po 2 tygodniach powiedziałem dziękuję i wolałem pracować w Polsce przez resztę wakacji.
 
 
Pawciox
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Mar 31, 2014 10:18 am   

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pytam tutaj. Jakie są zarobki netto w NL? Wszystkie tabelki w internecie podają kwotę brutto. I pytanie do Was. Czy opłaca się wyjechać na wakacje do pracy? Mając 22 lata zarobiłbym 1200 (mam ofertę pracy z biura Duijndam) Do tego ponad 100 euro na tydzień ubezpieczenia i zakwaterowania. Jak Wy to widzicie?
 
 
asusek
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 41
Wysłany: Śro Kwi 02, 2014 11:08 am   

Jedz na pewno Ci się opłaci !


dalsza czesc postu usunieta prosze zwracac sie z takimi pytaniami na priw
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 02, 2014 12:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Kwi 02, 2014 11:38 am   

asusek napisał/a:
Jedz na pewno Ci się opłaci !



zdaje sie ze jeszcze nie minal rok od twojego przyjazdu do Holandii http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#291990 a wypowiadasz sie tak jabys juz wszystkie biura pracy tu zaliczyl i wiesz o nich wiecej niz niejdna osoba ktora pracuje w tym kraju latami , co jest na rzeczy
powiedz mi czy tobie ktos placi za nagabywanie jeleni do roboty ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group