NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 30, 2014 8:38 pm
Pomysł na firmę
Autor Wiadomość
ewelinam92
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 1
  Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 8:16 pm   Pomysł na firmę

Mój pomysł na polskie wędliny w Holandii a wasze opinie w tym temacie


Witam Serdecznie ! Od wrzesnia mam w planach założenie firmy i wprowadzenie na Polskie sklepy w Holandii bądz dla osób prywatnych w tym Polaków i Holendrów wędliny i kiełbasy swojskie wędzone na prawde pyszne i bardzo dobre jakościowo robione przeze mnie w mojej wędzarni. Mam dużo pomysłów jak to z dobrej strony zaczepic lecz mam pare pytań do osób mieszkających w Holandii Czy sami osobiscie kupili byście taka dobrą Polska wędlinkę ? Czy w dużych miastach np Haga, Amsterdam jest gdzie kupic takie pyszności czy w Polskich sklepach są dobre jakościowo wędliny i kiełbasy ? Obecnie mieszkam i pracuje w Holandii w jednej z Agencji pracy lecz jest to wioska i nie mam nawet porównania co dzieje się w większych miastach. Gdy robię zakupy w Jumbo czy Albercie to te wędliny sa tak wstrętne i zawartosc miesa w nich jest ok 20% i za 1 kg badziewia cena wacha się w przedziale 10-20e za kg. Co o tym myślicie czy mój pomysł jeżeli był by dobrze zorganizowany i dopięty na ostatni guzik ma szansę zaowocowac ? Na początek mysle o zrobieniu katalogów i próbek i rozwiesc po Polskich sklepach a orientujecie się może czy polskie sklepy w Holandii to włascicielami są Polacy czy Holendrzy ? Myślę również o zrobieniu strony internetowej i osobach prywatnych np popakowaniu wedlin do opakowac w odpowiednej wadze i dowóz do domu klieta. Liczę na pomoc wasze pomysły i opinie. Pozdrawiam serdecznie !
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Kwi 30, 2014 8:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Maj 01, 2014 8:41 pm   

Pomysł fajny. Sklepy w większości polski są polaków.

Czy wiesz, że chyba od września UE zabrania wędzić? Polska podobno ma się odwoływać ze względu na wiekowe tradycje ale wydaje mi się, że tu będzie wprowadzony zakaz wędzenia naturalnym drewnem... Od razu mała kłoda pod nogi, musisz z kimś pogadać kto ma o tym pojęcie.

Gdzie chcesz to robić, w PL czy tu? Mięcho jest tu chyba 2 razy droższe... Piszesz, że byle jaka szynka kosztuje 20 euro za kilogram. Tu się z Tobą nie zgodzą około i ponad 20 euro kosztują tutaj szynki parmeńskie, hiszpańskie jamony, czy trochę tańsze szynki szwarcwaldzkie. Jeśli liczysz, że smakiem skusisz tych co teraz kupują tansze wedlicy po euro za 12 plasterków to się myślisz. Oni je kupują bo używki ewenualnie biuro nie ma pracy. Zamożniejsi Polacy, myślę że są skłonni to kupić, pod warunkiem świeżości, powtarzalności i JAKOŚCI.

Sam w wolnych chwilach na urlopie wędzę to i owo, i powiem Ci tak, jeśli zrobisz z dwa rodzaje boczku, z 4 rodzaje szynki i powiedzmy z 3 bajeranckie kiełbasy to masz pierwszego klienta.
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 11:00 am   

Estamos napisał/a:
tansze wedlicy po euro za 12 plasterków
pierwsze słysze,żeby za 1 e kupić 12plasterków chyba,że pseudosalami.
Nie wiem o jakich tańszych wędlinach Ty mówisz, ale ceny tutejszej wędliny kształtują się właśnie ok 20e.
Przykład właśnie przytargałam z AH 100g /5plasterków/ Yorkham za 1,70e z bonusa normalnie 2,25e za 100g,to samo achterham. w mięsnym te same ceny.
dodam, żadne nie stały koło pieca wędzarniczego,jedynie maczane w koncentracie dymu wędz.

Nie trzeba być zamożnym czlowiekiem aby kupować dobre produkty.
Pomysł fajny
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 3:36 pm   

czytać ze zrozumieniem uczyli?
 
 
weer
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Paź 2012
Posty: 12
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 5:12 pm   

Estamos napisał/a:
czytać ze zrozumieniem uczyli?


Mógłbyś przetłumaczyć swoje zdanie na polski?

Cytat:
Oni je kupują bo używki ewenualnie biuro nie ma pracy.
Ostatnio zmieniony przez weer Czw Lip 03, 2014 5:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Lip 03, 2014 9:56 pm   

Jest szynka z AH Basic, z Lidla, albo w promocjach w EMTE, C1000 itd, za 6-10e za kilo. Pelno chemii, ale duzo osob to wybiera, i trudno sie dziwic bo ceny wedliny sa tutaj bardzo wysokie.

Plan trudno ocenic, za duzo niewiadomych. Skad bedziesz sciagac mieso? Jakie sa przepisy (Sanepid, Keuringsdienst) odnosnie przechowywania, konserwantow, opakowania itd? Jaka marze bedziesz miec?
 
 
PawełS 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 4
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 6:11 pm   

Ja ostatnio słyszałem ze mozna butelki sprzedawac? można je importować z polski najlepiej z Hajnekena !
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 6:32 pm   

PawełS napisał/a:
butelki sprzedawac? można je importować z polski najlepiej z Hajnekena !

'' Hajnekena'' ?? chyba Heineken
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 9:10 pm   

moim znadniem oferta w polskich sklepach (bynajmniej tam gdzie ja kupuje -Eindhoven) jest na tyle przystepna ze moze byc ciezko sie wbic na rynek zeby sie to oplacalo, nie zapominaj ze oni kupuja produkty od duzych dostawcow w dobrych cenach, jesli masz zamiar produkowac tutaj to raczej gra nie warta swieczki, jesli w pl to moze jest szansa.
 
 
dorota.s.d.
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 5:23 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Kwi 19, 2016 6:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anna33gd
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 08, 2017 10:31 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Cze 08, 2017 11:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nielubiebigosu 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 25
Wysłany: Czw Cze 08, 2017 6:58 pm   

Spamujesz tematy i to nie pierwszy raz

EDYTOWANE W CALOSCI
post nie ma nic wspolnego z tym tematem
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Cze 08, 2017 8:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olobilo
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: Czw Lis 30, 2017 12:52 pm   Firma w Holandii

Witam

Przykładowo, chcę założyć firme w Holandii

1. Kto może założyć fimę
2. Gdzie się udać
3. Jakie dokumenty wypełniać
4. Czy jest pomoc w tej kwestii
5. Ile trwa założenie firmy(zgoda od urzędników)
6. Czy po założeniu firmy dostaję jakiś numer tak jak u nas NIP, i gdzie mogę sprawdzić czy dana firma istnieje?

Może ktoś się orientuje, gdzie mogę znaleść odpowiedzi na moje pytania.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Lis 30, 2017 1:06 pm   

AD.1. Każdy
AD.2. Do KvK
AD.3. formularz w KvK
AD.4. jak komuś zapłacisz to tak
AD.5. od razu albo od daty w której wskażesz rozpoczęcie działalności
AD.6. Tak. Sprawdzić możesz w KvK

https://www.kvk.nl/inschr...van-koophandel/
 
 
 
olobilo
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 2
Wysłany: Czw Lis 30, 2017 1:56 pm   

Ok! Dziekuję za informacje. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group