NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Maj 07, 2014 7:24 pm
nowe prawo
Autor Wiadomość
dzelaska 
Nieśmiały użytkownik
dzelaska

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: sląsk
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 4:55 pm   nowe prawo

witam czy to mozliwe ze od czerwca pracodawca moze wyslac pracownika na 6 miesieczna przerwe zamiast na 3 miesiace ?? czytalam artykul na niedzieli i tam pisze ze te ustawy wchodza w zycie od 2015r jakie wy macie zdanie na ten temat

[ Dodano: Śro Maj 07, 2014 6:41 pm ]
Oplossing? Breek het oude contract open en sluit vóór 1 juli 2014 een nieuw/derde contract met Evert. Zo valt u nog onder de huidige regeling. czy dobrze rozumiem jesli mam kontrakt do 16 czerwca to bede miala jeszcze 3 miesiace przerwy nie 6 ?De nieuwe wetgeving van max. 3 contracten in 2 jaar treedt waarschijnlijk op 1 juli 2014 in werking. Inventariseer nu uw lopende ketens van tijdelijke contracten.
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 10:29 am   

Od lipc tego roku. Tak przynajmniej w horece tak jest.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
dzelaska 
Nieśmiały użytkownik
dzelaska

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: sląsk
Wysłany: Pią Maj 09, 2014 3:02 pm   

LeGolasik,czyli jak mam umowe do 16 czerwca to pojde na 3 miesieczna przerwe ? ja to tak rozumiem
 
 
 
janekw
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 11:12 am   

Możecie przytoczyć jakiś link z tym nowym prawem. Ja natomiast mam taką sytuację,iż dostałem informację z biura pracy, iż moja umowa niedługo dobiega do końca. Będzie to w czerwcu, według prawa kończy mi się faza b i następna umowa to już faza c. Fazy c nie będzie, wiadomo o co chodzi. Ale usłyszałem coś czego do tej pory nie wiedziałem, gdy zrobię sobie przerwę na 3 miesiące to mogę wrócić do tej samej agencji ale tylko na rok i znowu przerwa lub mogę zrobić przerwę na pół roku a wtedy będę mógł pracować na umowie czasowej dwa lata.
Jak to prawda, to rząd w tym kraju jest debilny. Chcą przyznawać zasiłki częściej to ich sprawa.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 11:23 am   

To nie jest sprawa jakiegoś prawa, tylko działanie biur pracy, które nie chcą dać nikomu lepszej, dłuższej umowy (faza C). Firmy posrednictwa działają tak, aby mieć jak najmniejsze koszta (czytaj najniższe wynagrodzenia dla prac. czasowych) więc omijaja prawo tymi przerwami w pracy. A że się nikt nie buntuje to....
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 12:02 pm   

janekw, jesli po zakonczonej umowie w fazie B bedziesz mial co najmniej 3 m-ce przerwy, to wracajac do tego samego biura bedziesz mial nadal faze B, tylko liczoną od poczatku, czyli znowu bedziesz pracowal w fazie B 2 lata. Jesli bedziesz mial przerwe conajmniej pol roku, to wracasz do fazy A.

Pytanie tylko, czy biuro, wo ktorym pracujesz bedzie Cie chcialo przyjąc spowrotem po tych 3 miesiacach.....
I nie jest to nowe prawo, bynajmniej nic mi o tym nie wiadomo..
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
janekw
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 1:38 pm   

agastepa13 wiem co robi przerwa 3 miesięczna, ale zawsze przerwa trzymiesięczna kasowała daną fazę. Faza B trwa 104 tygodnie a tu nagle ktoś mi mówi, że rok będę mógł pracować. Coś tu jest nie tak. Przerwa sześciomiesięczna kasowała obie fazy zarówno A i B i można było pracować tak jakby od nowa czyli 3,5 roku. Wiem też , że od 2015 ma wejść zapis, że sześciomiesięczna przerwa kasuje fazę by firmy w końcu dawały umowy na stałe.
Szukam potwierdzenia tych słów przerwa 3 miesięczna i ponowny tylko rok pracy, przerwa 6 miesięczna i 2 lata pracy. Znam prawo jakie "panowało" nie znam tego co ma "panować" i prosiłem o przytoczenie linku znających temat.
Pytasz czy biuro zechce przyjąć mnie ponownie. Miałem już taką sytuację i pracuję dalej. Ale nauczyłem się jednego, otóż jak otrzymać zasiłek równy ostatniej wypłacie i dostać go na okres bardzo długi, a darmowe wakacje na koszt państwa mi nie przeszkadzają. Sam rząd doprowadza do absurdów, że praktycznie nie można zwolnić kogoś kto jest w fazie C. Trzeba uzyskać na to zgodę CWI, to jakaś paranoja. Osoba chce pracować, ale szanownemu pracodawcy to niekiedy nie na rękę. Idziesz na zasiłek, przyjeżdża ktoś nowy z polski i sytuacja po pewnym czasie się powtarza. Nikt nie wyjeżdża do polski, pracy tutaj nie przybywa, a bezrobocie rośnie bo nagle namnożyło się ludzi co spotyka ich podobna sytuacja i korzystają z przywilejów bo rząd jest debilny.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 2:31 pm   

janekw napisał/a:
Jak to prawda, to rząd w tym kraju jest debilny.


janekw napisał/a:
bo rząd jest debilny.


no coz wszedzie sie trafiaja debile chwala bogu ...ze to nie ten nad Wisla

janekw napisał/a:
nauczyłem się jednego, otóż jak otrzymać zasiłek równy ostatniej wypłacie i dostać go na okres bardzo długi, a darmowe wakacje na koszt państwa mi nie przeszkadzają.


bez komentarza :119:

Cytat:
Szukam potwierdzenia tych słów
to przeczytaj
http://ondernemingsdataba...101/?source=rss
 
 
janekw
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 5:40 pm   

Dziękuję za link.
Czytając to widzę jak powoli wzrasta poziom bezrobocia w tym kraju. Bezrobocia z przymusu bo Ci, których to będzie dotyczyć nie dostaną kolejnej umowy.
Tak na przyszłość cytuj cały sens wypowiedzi a nie jedno zdanie, bo samo w sobie brzmi strasznie ale sens wypowiedzi jest inny.
Miałem już taką sytuację, "straciłem pracę" i zamiast 75% ostatnich zarobków przyznano mi ledwo 50%, jawne oszustwo, złożyłem odwołanie i policzono mi normalnie. Teraz już wiem co jest brane pod uwagę i jak to trzeba zrobić by nie zostać oszukanym bo pracownikom tymczasowym trochę inaczej się to liczy.
Jeśli chodzi o darmowe wakacje, ja chcę pracować. Sam bym się nie zwolnił. Ktoś nie chce bym dla niego pracował bo widzi w tym Swój interes. Rząd zamiast ukrócić ten proceder wymyśla coraz to bardziej idiotyczne propozycje, które działają na jego niekorzyść.
Teraz ludzie zamiast co 2 lata iść na przerwę 3 miesięczną będą szli co rok na przerwę 3 miesięczną i kto na tym traci?
Nikt i nic nie zmusi firmy by dała Ci kontrakt na stałe. Starczy znieść zapis o zgodzie CWI na zwolnienie pracownika na stałym kontrakcie, ot cała filozofia. Dostajesz wypowiedzenie i musisz się z tym pogodzić jak ktoś chce zakończyć z Tobą współpracę a nie robienie pod górkę pracodawcy.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 3:30 pm   

A jak wygląda sprawa pracy w innym biurze w tej samej firmie? Pracuję dla biura X mniej niż rok czasu i rozwiązaliśmy umowę, czy teraz mogę przejść się do biura Y i podpisać umowę bez jakiegoś okresu przejściowego?
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 5:40 pm   

Pewnie,że możesz, ale jesli podpisałeś/aś klauzulę o zakazie pracy u konkurencji ( a tak jest najczęściej0 to możesz sie liczyć z tym, ze w tej samej firmie będzie cięzko ewentualnie czeka cie kara.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Maj 11, 2014 8:25 pm   

Nie mam innego wyboru, firma X dla której pracowałem w ciągu jednej dnia zrobiła ze mnie złego pracownika i zrobili pokazówkę dla Holendrów i mnie zwolnili. Kombinują, żebym nawet zasiłku nie miał, ale nie chce pisać tego tutaj, bo ktoś może z tej firmy tutaj zaglądać.
 
 
dzelaska 
Nieśmiały użytkownik
dzelaska

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: sląsk
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 6:54 pm   

dostalam informacje z biura pracy ze przerwy 6 miesieczne zaczynaja sie w lipcu 2015 r
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 7:04 pm   

W Horeca od tego lipca.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Sie 12, 2014 1:17 pm   

Właśnie dzwoniłem do jednego z biur na tym samym zakładzie, gdzie wcześniej pracowałem i jeśli chciałbym dla nich pracować to muszę czekać 6 miesięcy, nie 3.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group