NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VCA - z czym to się je?
Autor Wiadomość
depe 
Poczatkujacy
070

Wiek: 39
Dołączył: 14 Maj 2014
Posty: 6
Skąd: NL
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 1:02 pm   VCA - z czym to się je?

Chciałem zapytać o VCA.

Po pierwsze:
czy da się zrobić VCA nie posiadając jeszcze numeru SOFI ?

Po drugie:
W jakiej konkretnie branży ten dokument jest bezwzględnie wymagany a w jakich branżach jest totalnie niepotrzebny?

Po trzecie:
Gdzie najlepiej zrobić i w jakiej kwocie się zmieścić?
Czy na przykład warto robić ten kurs i egzamin w polskich ośrodkach szkolenia na terenie Holandii w obecności egzaminatora Holendra?
Koszty są tu różne, od 120 euro w przypadku materiałów na maila lub od 200 euro w przypadku opcji gdzie śmigamy na 1 dzień kursu gdzie omawiana jest większość pytań.
Jeśli już się zdecydujemy, to czy warto wybrać opcję z przeszkoleniem osobiście? Czy może lepiej wierzyć we własne możliwości i uczyć się samodzielnie w domu? ;-)

Po czwarte:
jeśli ktoś jest świeżakiem w Holandii i zamierza na początku tylko i wyłącznie pracować na szklarniach, to czy warto ten dokument robić od razu, czekając na sofi i mając sporo wolnego czasu, czy lepiej odłożyć to na później, licząc na to że jak się zmieni pracę na bardziej 'techniczną', to wtedy będzie trzeba robić na szybko? ;-)
 
 
krzykxyz 
Poczatkujacy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: Asten
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 1:22 pm   

ja robilem VCA, bo tego wymagala firma, gdyby nie wymagala to pewnie bym go nie robil. Prawdopodobnie jest ono potrzebne w kazdej firmie budowlano-technicznej, zreszta pewnie w kazdej innej dziedzinie tez VCA jest potrzebne, to jest taki odpowiednik polskiego BHP.
Ja osobiscie znalazlem jakas firme, ktora prowadzi takie kursy, polska firme w holandii, zadzwonilem, umowilem sie i juz. Kurs trwal 8 godzin, po tym czasie godzinny egzamin,komisja holenderska, zakonczony wynikami, dyplom i karta, wazna kilka lat, przychodza do domu. Sa kursy, ktore trwaja kilka dni, ale ja wybralem ten krotszy :) nei zalezalo mi na jakosci tego kursu, tlko na czasie. Czasami pracodawcy zwracaja za niego jak ssie dogadasz, nie wiem natomiast czy to jest ich obowiazek czy nie.

o VCA najlepiej zapytaj swojego pracodawce, czy wymaga tego dokumentu, czy zwroci kase i czy mozesz go zrobic bez SOFI. Tak najlatwiej :) PZDR!
Ostatnio zmieniony przez krzykxyz Śro Maj 14, 2014 1:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Maj 14, 2014 4:11 pm   

http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group