NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warto się zapisać do związków?
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 1:32 pm   Warto się zapisać do związków?

Witam,

koleżanka namawia mnie do zapisania się do FNV. Z tego co patrzyłem składka wynosi 25 EUR przez cztery miesiące, potem 16.90 EUR co miesiąc.

Czy te związki na serio są w stanie pomóc w razie problemów z pracodawcą?
 
 
agnieszkaa1990 
Poczatkujacy

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 4:38 pm   

sa rozne opinie na temat fnv, dlatego tez od razu ostrzegam ze to jest tylko i wylacznie moja opinia. ja bylam zapisana do zwiazkow. stawki dokladnie tak jak mowisz. z tym ze na poczatku poinformowano mnie ze w kazdej chwili moge sie wypisac ze zwiazkow. po 5 miesiacach zdecydowalam sie na wypisanie, otrzymalam pismo z fnv ze wypisuja mnie ze zwiazkow, ale przez kolejne 4 miesiące! pobierali mi 16e. po 4 miesiacach ciaglego wysylania maili do fnv przestali mi pobierac 16e z konta, ale oczywiscie nie wrocili mi pieniedzy ktore przez4 miesiace po wypisaniu pobierali. i zapewniam ze nie jest to odosobniony przypadek, moi znajomi rozniez mieli problem z wypisaniem sie ze zwiazkow, z tym ze oni nie zaznaczyli opcji automatycznego pobierania pieniedzy z konta, w zwiazku z tym nie stracili na tym pieniedzy.
Nie wiem o jakie problemy z pracodawca pytasz, ja pracowalam przez agencje pracy, zwiazki na poczatku obiecywaly pomoc, pozniej mowili ze juz wygralismy... niestety ostatecznie powiedzieli ze bardzo im przykro ale FNVzostal oszukany przez naszą agencje bo ona tylko slownie zgodzila sie na ustepstwa, ktorych w praktyce nigdy nie bylo.
ja nadal pracuje w holandii ale nigdy nie zdecydowalabym sie na ponowne zapisanie sie do fnv
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 4:46 pm   

Daj sobie spokój z FNV, już pracę przez nich na kontrakcie stałym straciłem. Nic nie zrobili. Teraz ostatnimi czasy problemy z biurem i FNV też nic nie zrobiło. Mam tam znajomych i powiem wprost, że dół chce coś robić i ew. strajkować, ale to góra nic nie chce robić - po co, ważne, żeby kaska wpadała na konto.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Maj 23, 2014 12:02 pm   

Hmmm dzięki za wyjaśnienie. Pytam się bo pracuję w branży logistycznej, a FNV to największa organizacja związkowa. W firmie konkurencyjnej wywalczyli duże ustępstwa rok temu, stąd byłem ciekawy co inni sądzą :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group