NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spadnięcie ze schodów
Autor Wiadomość
ExilPL
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 10
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 11:51 am   Spadnięcie ze schodów

Cześć.

Wczoraj moja dziewczyna spadła ze schodów(śliskie obuwie). Jest cała poobijana że nie może się ruszać. Z wielkim bólem jeździ na fotelu z kółkami od mojego komputera.

Moje pytanie czy jest jakiś lekarz dyżurujący w niedzielę czy mam dzwonić po ambulans. Ona chce czekać do jutra ale bardzo się o nią martwię.

Jak można sprawdzić dyżurujących lekarzy w okolicy?
Ostatnio zmieniony przez ExilPL Nie Cze 08, 2014 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 08, 2014 12:20 pm   

ExilPL,

Znim zadzwonisz na pogotowie

mozesz zadzwonic do lekarza domowego odezwie sie aut. sekretarka , ktora podpowie numer lekarza dyzurujacego o ile oczywiscie takiego macie,
na pewno poda numer do Huisartsenposten (mozesz sam poszukac tego numeru wpisujac w google to slowo +miejscowosc )

jesli juz tam zadzwonisz, zglosi sie dyzurny , ktory bedzie chcial wiedziec co sie stalo i udzieli Ci tel. konsultacji medycznej , lub wysle pomoc medyczna

jutro niestety tez jest w Holandii wolny dzien (2e) Pinksterdag


ps .Jesli dziewczyna naprawde zle sie czuje, to nie czekajcie jedz do szpitala na eerste hulp
 
 
ExilPL
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 10
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 9:19 am   

Gochna H, dzięki za pomoc.

Zadzwoniłem po ambulans bo nikt nie odbierał z tego "Huisartsenposten", pewnie siedzi tam banda darmozjadów. Mam nadzieję że moje kochane Azivo zapłaci za ambulans.

Mam dodatkowe pytanie. Jak to się odbywa w Holandii, bo nigdy nie miałem takiej sytuacji? Od dzisiaj 10.06.2014 moja dziewczyna zgłosiła chorobowe, ale 19 zaczyna jej się urlop. Jak wygląda przejście na urlop? Czy w ogóle musi na niego przechodzić czy ma brać dalej zasiłek chorobowy? Dodam że urlop ma do 10.07.2014.

Aha i jeszcze jedno czy możemy pojechać do Polski wcześniej na chorobowym?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 10:31 am   

ExilPL,

poki nie wyzdrowieje przebywa na chorobowym i tego sie trzymac , urop wezmie w innym terminie

na chorobowym nie moze wyjechac do Polski musi byc na miejscu ,bo mozna sie spodziewac niezapowiedzinej kontroli w domu, czy to inspektora ARBO czy nawet ze strony pracodawcy
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
ExilPL
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 10
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 9:22 am   

Hej.

Moje następne pytanie. Zadzwoniliśmy do Uwv i oni nam pozwolili jechać do Polski. Ortopeda w Polsce powiedział że moja dziwczyna ma naderwany mięsień Kulszowy i przypisał jej zabiegi fizjoterapeutyczne. Musimy zostc w polsce jakieś 15 dni.

Mieliśmy telefon z UWV że zasiłek chorobowy jest wstrzymany(to po co pozwolili jechać?). I teraz jest moje pytanie. Czy muszę przetłumaczyć papiery od lekarza na język holenderski czy wystarczy angielski(tłumacz przysięgły)?

Powiedzieli że jak przedstawimy dokumenty z leczenia to zasiłek zostanie wypłacony od dnia zameldowania.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 11:02 am   

ExilPL napisał/a:
Mieliśmy telefon z UWV że zasiłek chorobowy jest wstrzymany(to po co pozwolili jechać?). I teraz jest moje pytanie. Czy muszę przetłumaczyć papiery od lekarza na język holenderski czy wystarczy angielski(tłumacz przysięgły)?

Powiedzieli że jak przedstawimy dokumenty z leczenia to zasiłek zostanie wypłacony od dnia zameldowania.



odpowiedzi na te pytania powinienes znalezc w tym temacie http://www.niedziela.nl/f...ic.php?p=260394
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 6:14 pm   

ExilPL,

Dopoki nic nie masz na papierze z UWV, to skad wiesz ze dostaniesz zasilek plus koszty leczenia? W NL musisz takie rzeczy miec potwierdzone na papierze.

Kto dzwonil do ciebie z UWV? Imie, nazwisko, dzial? Potem beda problemy i zacznie sie tlumacznie: ktos dzownil do mnie, ale nie wiem kto, powiedzieli ze mozemy jechac, ale nic nie mamy na pismie itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group