NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Cze 17, 2014 1:43 pm
bezwzgledny zakaz przyjmowania gosci w hotelu pracowniczym.
Autor Wiadomość
klosek
Poczatkujacy
klosek

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 1:07 pm   bezwzgledny zakaz przyjmowania gosci w hotelu pracowniczym.

Witam.
Mieszkam na hotelu pracowniczym. W regulaminie hotelu jest zapis iz nie mozna przyjmowac gosci na noc. Jest to oczywiscie zrozumiale i logiczne. Ostatnio jednak huismeister oznajmil ze w zycie wchodzi bezwzgledny zakaz przyjmowania gosci tzn. nie mam prawa zaprosic nikogo do pokoju chocby na 20 min na kawe w poludnie. Zakaz ten nie jest w formie pisemnej, jednakze regulamin mowi, ze nalezy sie stosowac do polecen opiekuna hotelu. Za miejsce w pokoju oczywiscie pracodawca odciaga mi pieniadze. Wspolokatorzy tez nie maja nic przeciwko aby ktos do kogos wpadl na chwile.
Czy taki zakaz jest w ogole zgodny z prawem holenderskim?


tytul poprawilam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Cze 17, 2014 1:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 1:37 pm   

klosek napisał/a:
Czy taki zakaz jest w ogole zgodny z prawem holenderskim


Co ma prawo holenderskie , do polskich deblinych przepisow , ktore tworza polskie biura pracy , nie slyszalam o takich wyglupach
 
 
klosek
Poczatkujacy
klosek

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 2:23 pm   

Panicelinka napisał/a:
klosek napisał/a:
Czy taki zakaz jest w ogole zgodny z prawem holenderskim


Co ma prawo holenderskie , do polskich deblinych przepisow , ktore tworza polskie biura pracy , nie slyszalam o takich wyglupach


Dziekuje za ten bardzo pomocny wpis. Wiele spraw dzieki niemu stalo sie dla mnie jasnych i wiele problemow rozwiazanych :) Pozwol jednak ze nie bede tlumaczyl co ma holenderskie prawo do umow podpisywanych w holandii. Nigdzie rowniez nie wspomnialem ze pracuje przez polskie biuro pracy.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 3:20 pm   

klosek napisał/a:
Pozwol jednak ze nie bede tlumaczyl co ma holenderskie prawo do umow podpisywanych w holandii. Nigdzie rowniez nie wspomnialem ze pracuje przez polskie biuro pracy.


jesli cos wiesz na temat holenderskiego prawa dotyczacego, odwiedzin w hotelach pracowniczych, to podziel sie to wiedza na forum na pewno przyda sie to innym forumowiczom

a co sie tyczy tego zdania
klosek napisał/a:
Ostatnio jednak huismeister oznajmil ze w zycie wchodzi bezwzgledny zakaz przyjmowania gosc


skoro postawil sprawe jasno... to po co pytasz, czy w holenderskim hotelu robotniczym moga obowiazywac holenderskie przepisy ? przeciez to chyba jasne jak slonce :028:


ps. Czytajac temat , tez od razu pomyslalm, ze sprawa dotyczy hotelu we ''wladanu'' polskiego biura.Szkoda ze w pierwszym poscie nie umiesciles jakiego biura dotyczy.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Cze 17, 2014 3:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klosek
Poczatkujacy
klosek

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 3:57 pm   

Cytat:
jesli cos wiesz na temat holenderskiego prawa dotyczacego, odwiedzin w hotelach pracowniczych, to podziel sie to wiedza na forum na pewno przyda sie to innym forumowiczom 


Tak, wiem cos na ten temat i dlatego napisalem post z pytaniem na ten temat... litosci...

Cytat:
 
skoro postawil sprawe jasno... to po co pytasz, czy w holenderskim hotelu robotniczym moga obowiazywac holenderskie przepisy ? przeciez to chyba jasne jak slonce


Nie, pytam o to czy taki ewentualny zapis jest zgodny z prawem holenderskim - bo z polskim np. by nie był, a wtedy nie ma jakiejkolwiek mocy.

Jesli nie potrafisz przeczytac kilku zdan ze zrozumieniem to po co wogole mi odpisujesz? Drugi post i drugi ktory nie wnosi zupelnie NIC do tematu. Pisanie dla samego pisania?

W pierwszym poscie natomiast nie udzielilem informacji co to za biuro, bo zupelnie nie ma to najmniejszego znaczenia w tym przypadku.

PS: moja osobista prosba - nie odpisuj juz Gocha :)


[/quote]
Ostatnio zmieniony przez klosek Wto Cze 17, 2014 3:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 7:55 pm   

klosek,.... litosci....,ze pozwole sobie zacytowac Ciebie.
Ten zakaz nie jest zgodny z prawem polskim,holenderskim i mysle,ze rowniez z niemieckim,francuskim,czeskim ,wegierskim i nawet ruskim.Niemniej jednak...
klosek napisał/a:
Zakaz ten nie jest w formie pisemnej, jednakze regulamin mowi, ze nalezy sie stosowac do polecen opiekuna hotelu.

Ja podzielam zdanie ,ze
Panicelinka napisał/a:
Co ma prawo holenderskie , do debilnych przepisow
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 8:02 am   

Mathnl napisał/a:

Ja podzielam zdanie ,ze
Panicelinka napisał/a:
Co ma prawo holenderskie , do debilnych przepisow


No ale przepisy, nawet najbardziej debilne, powinny byc z prawem zgodne. Czyli chyba jednak prawo do przepisow cos ma.
_________________
<cenzura>
 
 
pencammm
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Cze 2014
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 9:01 am   

Moze pomysl ze znajomymi o wynajmnie czegos na wlasna reke?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group