NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Druk E106
Autor Wiadomość
kasika83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 2:06 pm   Druk E106

witam wszyskich,
mieszkam i pracuje w Holandii, jestem ubezpieczona w Zilveren Kruis Achmea. Czesto jednak jezdze do Polski i slyszalam, ze jak sie ma druk E106, mozna w Polsce za darmo sie leczyc, a wszystkie koszy pokryje moj ubezpieczyciel w Holandii. Dzwonilam wiec do Zilveren Kruis, a tam pan kazal mi wyslac emaila ze wszyskimi informacjami, gdzie pracuje, jak czeso przebywam w Polsce i w Holandii, po co mi taki druk itp. wiem ze musze miec meldunek w polsce a pracowac w holandii, a co jesli ja w holandii tez mam meldunek? wiadomo ze jak tutaj pracuje i wyplacaja mi co tydzien pieniazki musze zalozyc konto w banku, a do konta potrzebny jest holenderski meldunek...i wszystko sie sobie zaprzecza. Jednym slowem to nie takie proste zeby ten druczek otrzymac, a wiadomo ze ulatwia to znacznie leczenie w polsce... jak na razie otrzymalam tylko karte europejska. Pan z mojej firmy ubezpieczeniowej mnie zapewnial, ze jak pokaze lekarzowi ta karte i zaplace fakture, to w holandii na pewno zwroca mi wszystkie koszty poniesione u polskich lekarzy. Czy jednak sa jakies na to male literki? np. ze pokrywaja koszty leczenia, ale tylko do jakiejs kwoty, albo tylko za konkretnego lekarza i w naglych przypadkach?
bardzo mi zalezy na tym druku E106, tym bardziej ze nie mam w polsce zadnego ubezpieczenia, a wiadomo, choroba moze zawsze dogonic. Czy ktos z was otrzymal juz taki druczek? Moze macie doswiadczenia w tej sprawie wlasnie z Zilveren Kruis? co najlepiej napisac w mailu z prosba o ten formularz? co tam umiescic, a co pominac, zeby ich przekonac do wyslania E106? jak mowilam, ze sudiuje w polsce, zameldowanie mam w polsce, a pracuje w Holandii to pan z zilveren kruis powiedzial ze to sa niewystarczajace informacje, co wiec napisac zeby bylo dobrze? ile musze w holandii pracowac i jak czesto jezdzic do polski?

z gory dziekuje za pomoc
Kasia
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 2:11 pm   

rowniez jestem ubezieczona w Zilveren Kruis.. i moge ci powiedziec, ze tego druku nie potrzebujesz... twoja karta z Zilveren Kruis jest uznawana w calej Europie (widnieja na niej gwiazdki, tak jak na fladze europejskiej)...

w momencie jak idziesz do lekarza itp. w Pl to placisz sama... pozniej bierzesz rachunek, ktory wysylasz do Zilveren Kruis i oni zaleznie jak jestes ubezpieczona zwracaja ci pieniadze...
 
 
kasika83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 2:35 pm   

a no wlasnie tylko raz zwroca, a drugi raz moga nie zwrocic, bo powiedza ze za czesto, albo ze moje ubezpieczenie tego nie obejmuje, a z zaswiadczeniem E106 sam NFZ niech sie meczy...a poza tym rachunek jest po polsku, to kto go ma tlumaczyc na holenderski?
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 2:42 pm   

kasika83 napisał/a:
a no wlasnie tylko raz zwroca, a drugi raz moga nie zwrocic, bo powiedza ze za czesto, albo ze moje ubezpieczenie tego nie obejmuje, a z zaswiadczeniem E106 sam NFZ niech sie meczy...a poza tym rachunek jest po polsku, to kto go ma tlumaczyc na holenderski?


jesli tutaj masz zameldowanie to nic do NFZ nie musisz wysylac...

po drugie... to czy to pierwszy czy 10 rachunek nie ma znaczenia... mam u nich ubezpieczenie od 2006 roku i nigdy nie mialam takiego problemu...

druk E106 jest dla osob, ktore maja zameldowanie w Polsce a nie maja tutaj zameldowania... po to by byli ubezpieczeni w Polsce...

o tlumaczenie nie musisz sie martwic... bo oni po prostu przeliczaja dzienny kurs euro-zl...
 
 
kasika83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 2:57 pm   

a czy jest jakas roznica do jakiego lekarza pojde? czy to bedzie lekarz rodzinny czy jakis prywatny dentysta.. czy rachunek musi zawierac jakies niezbedne informacje? w
Zilveren Kruis powiedzieli ze jak jestem chora w Polsce mam zadzwonic do Holandii i ich poinformowac co mi jest, a oni za to powiedza mi do jakiego lekarza mam sie udac.. a jak ja mam swoich sprawdzonych lekarzy w Polsce to nei moge do nich od razu sama isc? to wszystko to tyle zalatwiania wiec ja bym wolala zdecydowanie druk E106 przynajmniej daje do NFZ co trzeba i nic mnie wiecej nie interesuje

a poza tym jesli ktos pracuje w Holandii to musi miec tutaj meldunek inaczej nie zalozy konta w banku.. a nie ma konta nie ma pieniazkow...
 
 
zuza-anna 
Nieśmiały użytkownik
zuzanna

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 66
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 3:04 pm   

nie potrzebujesz zadnego druku e106. isnieje cos takiego jak europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego wazna w calej UE. jezeli takiej nie masz musisz zglosic do ubezpieczyciela ze chcesz taka a oni powinni ci ja wydac.
jest to plastikowa katra wielkosci karty bankomatowej.

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 3:08 pm ]
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 5:14 pm   

Duuvelke napisał/a:
druk E106 jest dla osob, ktore maja zameldowanie w Polsce a nie maja tutaj zameldowania... po to by byli ubezpieczeni w Polsce...

A tutaj to się mylisz-mój mąż ma meldunek i w Polsce, i w Holandii i miał wydany druk E-106 .Na tej podstawie może się leczyć w Polsce bez ograniczeń.Zanim tego nie miał załatwionego,za każdą wizytę i za każde badanie np.krwi w Polsce płacił-teraz NFZ się rozlicza z hol.ubezpieczalnią.
zuza-anna napisał/a:
nie potrzebujesz zadnego druku e106. isnieje cos takiego jak europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego wazna w calej UE. jezeli takiej nie masz musisz zglosic do ubezpieczyciela ze chcesz taka a oni powinni ci ja wydac.
jest to plastikowa katra wielkosci karty bankomatowej.

Ta karta upoważnia do pomocy medycznej w razie wypadku badź zagrożenia życia na terenie innego kraju unijnego.Nie pójdziesz z nią do lekarza,bo np.leczysz się przewlekle na coś i skończyły Ci się leki lub złapała Cię biegunka i zwykłe leki nie pomagają (ale nie ma zagrożenia życia)-za taką wizytę zapłacisz.Nie możesz mieć także żadnych planowanych zabiegów w Polsce (leczenie szpitalne)-a mając wydane E-106 z kraju unijnego,w którym pracujesz, masz prawo,jeśli masz meldunek w Polsce do wszelkich świadczeń medycznych w Polsce.Moim zdaniem warto postarać się o ten druk i załatwić sobie ubezpieczenie na Polskę,szczególnie jak się często przyjeżdża do kraju.
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 5:37 pm   

dorota w napisał/a:
A tutaj to się mylisz-mój mąż ma meldunek i w Polsce, i w Holandii i miał wydany druk E-106 .Na tej podstawie może się leczyć w Polsce bez ograniczeń.Zanim tego nie miał załatwionego,za każdą wizytę i za każde badanie np.krwi w Polsce płacił-teraz NFZ się rozlicza z hol.ubezpieczalnią.

Potwierdzam,tez tak mielismy.Jak pokazalam te karte europejska to w przychodni patrzyli jak na ufo .Druk jest niezbedny.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
kasika83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 7:27 pm   

ehh no wlasnie druk jest niezbedny i znacznie ulatwia sprawe, do tego o ile mniej formalnosci, wyjasniania, dzwonienia, placenia.... tylko mi nie bardzo chca wydac ten druk... co zrobic zeby go dostac? o to jest pytanie.. :(


Dorota w a co twoj maz zrobil ze dostal E106? jakies wskazowki?
Ostatnio zmieniony przez kasika83 Czw Lut 05, 2009 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 10:43 pm   

kasika83 napisał/a:
ehh no wlasnie druk jest niezbedny i znacznie ulatwia sprawe, do tego o ile mniej formalnosci, wyjasniania, dzwonienia, placenia.... tylko mi nie bardzo chca wydac ten druk... co zrobic zeby go dostac? o to jest pytanie.. :(


Dorota w a co twoj maz zrobil ze dostal E106? jakies wskazowki?

Mój mąż poprosił o wydanie tego druku w ubezpieczalni i nie było problemu,ale nie Ty pierwsza piszesz,że nie chcą wydać.Nie wiem,co w takiej sytuacji robić;ja chyba byłabym upierdliwa-żądałabym codziennie, aż mieliby dość patrzenia na mnie i dla świętego spokoju by mi go dali.Zastanawia mnie ,jak to wygląda od strony prawnej-czy ubezpieczalnia ma prawo nie wydać takiego druku,czy może jest to jej obowiązkiem?Wie ktoś?
 
 
kasika83 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:53 pm   

wyslalam do zilveren kruis list podajac adres zamieszkania w Polsce, adres przychodni lekarskiej i dolaczylam kilka przepisow znalezionych na szybko na internecie odnosnie druku E106... zobaczymy co odpisza..
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:22 pm   

dorota w napisał/a:
Ta karta upoważnia do pomocy medycznej w razie wypadku badź zagrożenia życia na terenie innego kraju unijnego.Nie pójdziesz z nią do lekarza,bo np.leczysz się przewlekle na coś i skończyły Ci się leki


nie do konca sie z toba zgodze... jesli jestem w Polsce i akurat choroba mnie dopadnie ide do lekarza... i moja ubezpieczalnia zwraca mi za to pieniadze... i wcale nie musi to byc wypadek czy zagrozenie zycia...

jesli chodzi o leczenie tak jak podalas w przykladzie (leczenie sie na cos przewlkelego) to ok... zgodze sie...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 1:24 pm   

kasika83 napisał/a:
a czy jest jakas roznica do jakiego lekarza pojde? czy to bedzie lekarz rodzinny czy jakis prywatny dentysta.. czy rachunek musi zawierac jakies niezbedne informacje?


jesli chodzi o lekarza... to zawsze akurat chodzilam do rodzinnego w Pl...

do dentysty chodze tutaj... wiec nie wiem jak to jest z dentysta w Pl...

na rachunku musisz miec kwote jaka zaplacilas i za co on jest (usluga lekarska)...
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 2:48 pm   

Duuvelke napisał/a:
dorota w napisał/a:
Ta karta upoważnia do pomocy medycznej w razie wypadku badź zagrożenia życia na terenie innego kraju unijnego.Nie pójdziesz z nią do lekarza,bo np.leczysz się przewlekle na coś i skończyły Ci się leki


nie do konca sie z toba zgodze... jesli jestem w Polsce i akurat choroba mnie dopadnie ide do lekarza... i moja ubezpieczalnia zwraca mi za to pieniadze... i wcale nie musi to byc wypadek czy zagrozenie zycia...

jesli chodzi o leczenie tak jak podalas w przykladzie (leczenie sie na cos przewlkelego) to ok... zgodze sie...

Mojemu mężowi za wizytę u lekarza rodzinnego w Polsce ubezpieczalnia holenderska (wtedy bodajże CZ) nie zwróciła (gdyby był u lekarza w Holandii,to miałby zwrot),a te informacje o bezpłatnej pomocy medycznej na tą kartę przy zagrożeniu życia ,to mam z NFZ.Jeszcze jedno-mając tylko kartę (bez E-106)za leki w Polsce płaci się 100% ,a mając poświadczenie z NFZ (ubezpieczenie na Polskę)na podstawie E-106 masz zniżki na leki (jeśli dany lek jest na zniżkę).Mając tylko kartę ,wizyta u lekarza w Polsce jest traktowana jak wizyta prywatna,mając też E-106 jest to wizyta na fundusz ("państwowa").Co się z tym wiąże?Za wszelkie badania ,które zleci lekarz płaci fundusz zdrowia i wszelka pomoc medyczna (łącznie ze szpitalem) jest bezpłatna.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 2:50 pm   

dorota w napisał/a:
Mojemu mężowi za wizytę u lekarza rodzinnego w Polsce ubezpieczalnia holenderska (wtedy bodajże CZ) nie zwróciła


widocznie zalezy to od ubezpieczalni...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group