NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile placicie za mieszkanie ?
Autor Wiadomość
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 2:51 pm   

my w Venray mamy 98 mkw -3 sypialnie, ogromny salon,kuchnia ,łazienka,ubikacja,garaz,podworko za to wszystko 520 euro+oplaty
 
 
JSKY 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Tokyo
  Wysłany: Wto Sie 18, 2009 10:32 am   

Witam,

Czytam sobie te forum i wychodzi mi ze srednia cena za mieszkanie w miare to miedzy 700 a 1000e Mam w zwiazku z tym pytanie. Jak wynajmujecie mieszkania? Planuje pobyt w Holandii i przegladajac fora, porady itd zauwazylem ze kazdy sobie jakos radzi.
Agenci chca co najmnije 4-5x zarobek brutto ceny mieszkania. Nie chce mi sie wierzyc ze ktos zarobi 5000-6000e m-nie przy sredniej 1480e
Czy znacie jakis agentow ktorzy nie biora 5m-cy depozytow i komisow dla siebie i sa w miare w porzadku co do Polakow? Pisze Polakow bo zdarza sie ze slyszac "Polak" = brak mieszkania albo jest jakas stodola wolna.
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc, jak szukac. Mieszkanie jest dla mnie priorytetem poniewaz kontener z rzeczami musi gdzies byc wyladowany :031:
Czy trzeba miec numer (dawny jakis SOFI) aby wynajac mieszkanie? Czy wiekszosc z was mieszka na peryferjach ze placi naprawde tanio za domy i spore mieszkania? Ja tez do centrum sie nie szykuje, bo w centrach zazwyczaj zaczynaja sie ceny za 2 pok od 900 i wiecej. Szukam 2 pokoi kolo Eindhoven lub Mastricht

Dzieki z gory i Pozdrawiam
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 6:12 pm   

troche przesadziles ;)
Ja szukalem przez marktplaats.nl. Znalazlem oferte pokoju w domu (Haarlem), zadzwonilem do agenta, wplacilem mu kaucje za wynajem (celem rezerwacji) w wysokosci jednego czynszu, na miejscu zaplacilem pierwszy czynsz oraz prowizje dla maklera w wysokosci jednego czynszu + 19%.

Teraz jak wynajmowalem dom, to rowniez przez niego (sam mi znalazl ten domek), z tym ze teraz musialem zaplacic depozyt wlascicielowi = 2xczynsz (2x1050e)+pierwszy czynsz (1050) oraz prowizje dla maklera w wysokosci 1 czynszu, czyli razem 4400e. Na szczescie dla mnie zgodzil sie na to, zeby to rozbic na 2 miesiace.. W pierwszym miesiacu zaplacilem depozyt+pierwszy czynsz (3150e), a w drugim miesiacu musze zaplacic czynsz+prowizje (2300e).

Innego sposobu nie znam :D i wole nie znac. Ale mozesz sprawdzic na www.kamernet.nl, albo directwonen.nl.
Do wynajmu nie potrzebujesz numeru BSN. Dopytaj przed wynajmem o mozliwosc legalnego zameldowania w urzedzie miasta.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 11:02 pm   

Możesz jeszcze znaleźć mieszkanie wynajmując je od osoby prywatnej. Wtedy zaoszczędzisz pieniążki, które miałyby być przeznaczone dla maklera. Ogłoszenia są zapewne na marktplaats.nl, czasem ludzie ogłoszenia w oknach wieszają :)
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
JSKY 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Tokyo
Wysłany: Śro Sie 19, 2009 2:51 am   

Dziekuje za szybka odpowiedz. :)

Czy ten agent znalazl ci w miare domek? Lubie czyste warunki w miare dogodnym rejonie (latwo dojechac do centrum, bezpiecznie itp) Nie mowie o palacu i ochronie oczywiscie :027:
Czy trzeba miec zatrudunienie aby wynajac mieszkanie? Co w przypadku ZZP (wlasna dzialalnosc lub freelance job)? Kiedy przyjezdzam do Holandii jak mam wykazac m-czne zarobki kiedy dopiero zaczynam? Wynajmujac za 1000e to chyba musialbym zarobic ze 2-5tys/m-c (chyba dyrektorem musialbym byc)
Czytalem wiele i nie moge rowniez zrozumiec jednego. Niektorzy wymagaja zameldowania aby dostac numer , inni nie zamelduja bez numeru, sa i tacy co dostali numer podajac adres w Polsce (na przyszlosc) itp. Kolko sie zamyka. Nie bardzo wiem od czego zaczac. Najlepiej to znalazlbym mieszkanie, oplacil i dopiero majac dach nad glowa zaczal przeprowadzke i prace, ale czy to mozliwe(???) Licze na jakies 700e (+oplaty?) za 2 pokoje. Jakie 19%? oplaty dla agenta. Tyle pobiera komisu? :119:
Jezeli chodzi o wynajem bezposrednio od wlascicieli to na forach sie naczytalem o ryzyku tj. brak mozliwosci zameldowania, wchodza ci do domu podczas nieobecnosci, skrecaja na cenie mieszkan, a jak podasz do huurcommissie to jeszcze wiecej problemow wlasciciel robi. Komus nawet przyszedl i zamek w drzwiach zmienil i nie mogli wejsc ludzie do mieszkania. Chyba wolalbym zaplacic agencji i miec spokoj. (mam nadzieje)

Dziekuje raz jeszcze za pomoc. naprawde to doceniam. Oczywiscie sam czytam, i szukam, ale wiecie jak to jest. Najlepiej zapytac kogos kto juz mieszka i orientuje sie w tych sprawach.
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Śro Sie 19, 2009 10:16 am   

agent znalazł mi normalny dom ~80m2, w pełni wyposażony. prowizja dla maklera jest w wysokości 1 czynszu+19% (te 19% to podatek, który agencja odprowadza do US).
700e+opłaty to zależy gdzie. Menedżerowie zarabiaja przewaznie powyzej 50000brutto rocznie.
 
 
Tereza 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 78
Wysłany: Śro Sie 19, 2009 12:58 pm   

radze obejrzeć Fundą i Zoek - i zobaczyć ceny , zdjęcia , lokalizację.

wszystko zależy od maklera - ja znalazłam mieszkanie na Fundzie - i nie płaciłam maklerowi, w którego ofercie był nic. On był opłacony przez właścieiela mieszkania. Zapłaciłam 2 czynsze na początku - pierwszy i ostatni.

http://www.funda.nl/huur/
http://www.zoek.nl/huurhuizen/

w direct wonen płaci sie maklerowi wyskosć czunszu - ale przejrzyj forum - ja mam o nich złe wspomnienia.
 
 
JSKY 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Tokyo
  Wysłany: Śro Sie 19, 2009 2:50 pm   

Dzieki naprawde za szybkie odpowiedzi :038:
Jeszcze pytanko, czy naprawde tak trudno z wynajeciem w Holandii? Naczytalem sie opowiesci ze po 6m-cy ludzie czekaja. Musi cos w tym byc. Z drugiej jednak strony zagladajac na rozne strony agencyjne od paru m-cy widze ciagle te same nie wynajete piekne mieszkania w miare dobrych cenach. Czy specjalnie trzymaja je na "podpuche"?
Zajrze na wszystkie linki jakie mi podaliscie tutaj :020:
 
 
Tereza 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 78
Wysłany: Śro Sie 19, 2009 5:23 pm   

czeka to sie raczej na mieszkania socjalne- ale nie wiem.

ja w ciagu dwóch lat wynajełam 2 mieszkanie. Pierwsze w około 3 tygodnie, drugie- powiedzmy- od ręki - powiedzmy bo mieszkanie było wolne od grudnia - a ja chciałam od połowy stycznia - i właściciel się zgodził poczekać.
 
 
JSKY 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Tokyo
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 5:04 am   

Dziękuję raz jeszcze za szybką odpowiedź. Zdaje się, że nie wygląda tak źle z wynajmem od agenta.
Jeszcze pytanka mam po obejrzeniu stron agentów.
Widzę wiele mieszkań umeblowanych albo nie umeblowanych. W drugim przypadku wiele jest bez podłogi, a nawet bez wykładziny. BETON! :119:
Szczerze mówiąc podoba mi się dany apartament ale taki wynajem równa się inwestycja na samym początku tj. wykładzina, lampy w sufitach, których też często nie ma, nawet jak jest podłoga. Kto mi za to zwróci podczas przeprowadzki do innego mieszkania. Nie lubie się przeprowadzać ale nigdy nie wiadomo. Czy jest jakieś prawo, czy po prostu jest tak, że skoro się zgodziłem wziąć to reszta mój problem co zrobie jak zrezygnuję?
Aha, jakie dokumenty wymagają przy wynajęciu? Może lepiej zapytam agencje poprzez email...nie mam papiera o zatrudnieniu ani numeru "sofi"? Może wyciąg z banku pomoże

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 1:14 pm ]
mlubinski napisał/a:
agent znalazł mi normalny dom ~80m2, w pełni wyposażony. prowizja dla maklera jest w wysokości 1 czynszu+19% (te 19% to podatek, który agencja odprowadza do US).
700e+opłaty to zależy gdzie. Menedżerowie zarabiaja przewaznie powyzej 50000brutto rocznie.


dlaczego miałbym płacić 19% dla Amerykanów? na jakiej podstawie i dlaczego?
Nie sądzę że będę menadżerem od razu, dlatego biorę pod uwagę bardziej realistyczne podejście do cen wynajmu. Z tego co wyczytałem to ludzie zarabiają po 200-300e tygodniowo, dlatego pisałem wyżej jak dostać m-nie w cenie 1000e przy tak biednych zarobkach z których nie sądzę da się wyrzyć w 2 osoby, no ale to inny dział, nie tutaj.
Ostatnio zmieniony przez JSKY Czw Sie 20, 2009 5:08 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mlubinski 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 314
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 7:58 am   

kolego dla jakich amerykanów??? US = urząd skarbowy.
Co do podłogi, to bardzo częto jest tak, że osoba, która się wprowadza do takiego mieszkania (golasa bez podłogi), kładzie swoją, a potem przy wyprowadzce zabiera tą podłogę ze sobą. Jest to uwarunkowane jakimś prawem wynajmu mieszkań, ale o co chodzi dokładnie, to nie wiem niestety.
 
 
JSKY 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Tokyo
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 10:24 am   

mlubinski napisał/a:
kolego dla jakich amerykanów??? US = urząd skarbowy.


:021: sam sobie musze walnac, ale wstyd :081: :081:

Cytat:
Co do podłogi, to bardzo częto jest tak, że osoba, która się wprowadza do takiego mieszkania (golasa bez podłogi), kładzie swoją, a potem przy wyprowadzce zabiera tą podłogę ze sobą. Jest to uwarunkowane jakimś prawem wynajmu mieszkań, ale o co chodzi dokładnie, to nie wiem niestety.


No wlasnie, . Mysle ze lepiej jednak znalezc z podloga. [/quote]
 
 
Tereza 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 10 Sty 2008
Posty: 78
Wysłany: Czw Sie 20, 2009 4:01 pm   

podłogi rzeczywiście są szokiem. Chodzi o to ze trzeba oddac w mieszkanie w takim stanie jak się dostało. ale to tez zależy.

ja w pierwszym dogadałam sie w poprzednim właścicielem od którego podłogę "odkupiłam". a po mojej wyprowadzce "sprzedałam" ja kolejnej osobie.

teraz wynajmują mieszkanie, w którym podłogę położył właściciel.

mieszkanie jest największym miesięcznym wydatkiem- cała reszta jest ok.
 
 
JSKY 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: Tokyo
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 9:39 am   

Tereza napisał/a:
podłogi rzeczywiście są szokiem. Chodzi o to ze trzeba oddac w mieszkanie w takim stanie jak się dostało. ale to tez zależy.


tez tak myslalem, w koncu jakas umowa tam jest. Ogolnie to bardzo smieszne. Wprowadzam sie, "rozwijam dywan", wyprowadzam sie zabieram ze soba. hahaha

Cytat:
ja w pierwszym dogadałam sie w poprzednim właścicielem od którego podłogę "odkupiłam". a po mojej wyprowadzce "sprzedałam" ja kolejnej osobie.



Mimo ze przez agencje, to jest mozliwosc dogadania sie z wlascicielem? Super.

Cytat:
teraz wynajmują mieszkanie, w którym podłogę położył właściciel.


widze ze wiele jest umeblowanych mieszkan, niektore nawet bardzo, bardzo ladnie, az chce sie mieszkac. Sa i takie, ze nawet nie chcialbym wziac pod uwage. Zrobili zdjecia "burdelu" , prania, pralek, wszystkiego. Co za bezmyslnosc, no ale to nie moj problem.

Cytat:
mieszkanie jest największym miesięcznym wydatkiem- cała reszta jest ok.


Niestety, ale wszedzie jest tak samo, nie tylko w Holandii. Patrzac na swoj budzet m-czny, grafik pokazuje mieszkanie jako najwiekszy wydatek.


post edytowany tu jest temat ile placicie za mieszkanie a nie ile wydajecie na zycie
poszukaj odpowiedzi na forum
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Sie 21, 2009 11:45 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nadin18 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Boxtel
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:12 am   

Ja place za sam wynajem 900 euro, ale jest to duzy dom, 4 pokoje sypialne, salon, kuchnia, lazienka z ubikacja i jeszcze osobno ubikacja,garderoba.Do tego dochodza oplaty, czyli jedna wyplata przeznaczona jest na mieszkanie.Zycie w Holandii jest drogie, ale jak sie wydaje normalnie, a nie szaleje to mozna jeszcze odlozyc kilka groszy.Z tego co napisalas to wywnioskowalam, ze tylko ludzie nizszej kategorii zaopatruja sie w Aldikach, ale tutaj wyprowadze cie z bledu.Ja zawsze robie zakupy w sklepach typu Lidl,Aldi,poniewaz tam towar schodzi i jest zawsze swiezy i wcale nie jest gorszy od towaru z drogich sklepow, a mozesz polowe zaoszczedzic:)I wcale nie czuje sie ta gorsza, bo stac mnie na zakupy w drogich sklepach.A miesieczne koszty utrzymania dwoch osob, bez oplat za mieszkanie to tak okolo 300-400 euro z przyjemnosciami.
Ostatnio zmieniony przez Nadin18 Pią Sie 21, 2009 11:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group