NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to jest wachtdagcompensatie
Autor Wiadomość
tunerk800i 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 6:43 pm   Co to jest wachtdagcompensatie

Witam.
Jestem zatrudniony przez pewne biuro w Limburgii i w kontrakcie mam stawkę 11,14euro brutto na godzinę, natomiast na solarisie (odcinku) stawka jest 11,01 euro i do tego dodawane jest 1,16% tego wachtdagcompensatie przy normaal uuren.
I w sumie wszystko niby się zgadza bo mi tego nie zabierają. Tylko gdy mam na przykład nadgodziny które są 125% lub 150% to wtedy oni mnożą je po tej mniejszej stawce (11,01) i od tej kwoty nikt mi nie zwraca tego wachtdagcompensatie. Czy tak może być?
Chciałbym żeby wszystko było ok, żebym później żadnych podatków nie musiał zwracać ani nic, bo mi za mało odciągną.
Jeśli ktoś się pogubił albo coś mogę wrzucić skany :) )
Pozdrawiam
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 8:30 pm   

Wat is wachtdagcompensatie?
Op je uitzendbevestiging zal vaak een bruto uurloon bevestigd worden exclusief wachtdagcompensatie.

In de CAO is vastgelegd dat uitzendkrachten recht hebben op wachtdagcompensatie. Wanneer een uitzendkracht ziek wordt, heeft hij/zij in Fase A twee "wachtdagen" waarna de uitkering van het UWV begint. Deze twee wachtdagen worden dus niet doorbetaald, maar ter compensatie van één van die twee dagen wordt het bruto uurloon standaard verhoogd met een percentage compensatie. Het uurloon wat uiteindelijk uitgekeerd wordt ligt dus ook altijd iets hoger dan wat er op de uitzendbevestiging (exclusief) staat.
Vakantiekrachten hebben geen recht op wachtdagcompensatie.
http://www.kornuit.nl/Def...id=3937#item334
 
 
tunerk800i 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 2
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 10:27 am   

Może ktoś to wyjaśni lub przetłumaczy, bo przez internetowy to wychodzą zdania bez sensu i wgl
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 8:37 pm   

Skierowanie(kontrakt) z biura pracy zawiera informacje o wynagrodzeniu brutto za godzine pracy bez wachtdagcompensatie( nie bardzo wiem jak to przetlumaczyc na polski,ale chodzi o 2 dni poczatkowe choroby podczas ktorych nie nalezy sie wynagrodzenie od pracodawcy i nie jest jeszcze przyznany zasilek chorobowy zaczynajacy sie dopiero od dnia trzeciego-powiedzmy rekompensata za dni oczekiwania na zasilek uff... skomplikowane?)
W CAO jest ustalone,ze pracownik biura pracy ma prawo do rekompensaty za dni oczekiwania na zasilek (wachtdagcompensatie). Gdy pracownik jest chory,musi w fazie A czekac dwa dni na wyplate zasilku chorobowego z UWV. Te dwa dni sa nieplatne,ale w zwiazku z rekompensata za te dwa dni Twoja godzina brutto jest standardowa podniesiona o jakis tam procent.Wyplata za godzine brutto bedzie wiec wyzsza niz jest to zapisane w kontrakcie.Pracownicy wakacyjni nie maja prawa do rekompensaty.Koniec tlumaczenia.
Przetlumaczylem to korzystajac z mojej znajomosci holenderskiego(na pewno nie bieglej) i zagadnien ksiegowosci ( miernej)wiec, jesli chcesz miec pewnosc popros jednak o odpowiedz na Twoje pytanie kogos bardziej kompetetnego.
 
 
Fundacja
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 1:38 pm   

Jest wiele miejsc, gdzie możesz szukać odpowiedzi na swoje pytanie.
Link poniżej

http://www.haga.msz.gov.p...pomocy_polakom/

Agnieszka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group