NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwa firma budowlana
Autor Wiadomość
patrycja en 
Poczatkujacy
Pati en

Wiek: 48
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Pon Gru 08, 2014 10:03 pm   Nieuczciwa firma budowlana

Witam. 2 miesiace temu wraz z mezem postanowilismy wykonac remont naszego mieszkania. Znalezlismy Polska firme zajmujaca sie tego typu uslugami. Ustalilismy koszt na 6 tys euro jednak po zakonczeniu pracy wlasciciel firmy zazadal od nas 11 tys. Wiem, ze pracownikow zatrudnia na czarno, nam tez nie przedstawil zadnej faktury. I teraz moje pytanie : czy moge na taka firme naslac jakas kontrole zeby skutecznie zajela sie tym wszystkim? Za informacje serdecznie dziekuje.
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 11:42 am   

ma obowiazek dac wam jakis rachunek/fakture cokolwiek. jesli niechce to juz jest powod zeby go gdzeis zglosic, belastindienst moze ?
 
 
patrycja en 
Poczatkujacy
Pati en

Wiek: 48
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 9:26 pm   

No wlasnie wykreca sie z tymi fakyurami. Do tego twierdzi, ze znajdzie sposob zeby "sciagnac " te pieniadze. W jaki sposob moge to zglosic do belastingdienst? Czy jest to do zrobienia przez internet czy konieczna jest wizyta ?
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 7:14 pm   

Zacznij od informacji w KvK (Kamer van Koophandel). Tam ci podpowiedzą co zrobić.
 
 
patrycja en 
Poczatkujacy
Pati en

Wiek: 48
Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 9:15 pm   

Rozumiem. czyli mamy pojsc do tej instytucji i powiedziec, ze ta osoba wykonuje prace na czarno? i czy my nie bedziemy mieli z tego powodu konsekwencji (u nas remontowal tez na czarno gdyz nie wystawil faktury )
Ostatnio zmieniony przez patrycja en Śro Gru 10, 2014 9:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
astelixx 
Poczatkujacy
astelixx

Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 12:41 am   

hej ja tez zostalem oszukany przez pewna firme, ciekawi mnie jaka?prosze o kontakt moj e-mail [email protected]
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 12, 2014 1:27 pm   

astelixx napisał/a:
ostrzegam przed nieuczciwa firma obellix klussenbedrijf! Facet nie ma pojecia o budowlance , wszystko robi zle i niebezpicznie . Wlasciciel celowo nie podaje w oogloszeniach nazwy firmy tylko sam nr tel !
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
gregor186
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 2
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 1:15 pm   

Witam!
Czy moze moglby mi ktos powiedziec cos wiecej na temat Klussenbedrijf Obelix?
Byl u mnie robic wycene remontu ale sprawial wrazenie osoby nie majacej za bardzo pojecia o tym co ma robic?
Moze ktos mial juz stycznosc z ta firma???
 
 
a.wistuba
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 9:11 pm   

Ostrzegam bardzo przed firma Obelix Klussenbedrijf. Pierwszy raz spotkalismy sie z tak nieuczciwa osoba. Na dodatek jest oszustem i klamca. Pare miesiecy temy tez poprosilismy go o wycene prac remontowych ktore chcielismy zrobic. Po ogledzinach firma przeslala nam oferte, ktora zaakceptowalismy. Pan powiedzial ze musismy wplacic 50 % sumy, na ktora zostala wyceniona praca. Wplaciclismy te pieniadze ( bardzo duza kwota) i pan zabral sie do pracy. Niestety po krotkim czasie i kilku konsultacjach Pan poinfromwal nas, ze nie bedzie w statnie zrobic tego co bylo w ofercie. Poprosilismy o zwrot wplaconej kwoty i do dzisiaj jej ne otrzymalismy. Za kazdym razem slyszelismy inne wymowki, za kazym razem tylko klamstwa.

Pawel
 
 
gregor186
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Lip 31, 2015 7:51 am   

Dzieki wielkie za informacje.U mnie obejrzal i otzrymalem cos w rodzaju wyceny remontu ale tak ogolnikowo ze trudno to nazwac wycena...Mam otrzymac szczegolowa oferte ale jak na razie jej nie otrzymalem,byc moze ze powiedzialem stanowczo ze zadnych zaliczek nie bedzie.Praca wykonana wtedy placimy.Zaczalem sie zastanawiac bo przy wycenie w zasadzie pan nic nie mierzyl wszystko na tzw.oko,a u mnie rowniez jest sporo pracy i koszty rowniez dosc duze wiec tak na oko to moim zdaniem nie za bardzo...
Gdyby ktos jeszcze mial z firma Obelix stycznosc bede bardzo wdzieczny za wszelkie informacje.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 31, 2015 10:23 am   

a.wistuba, to piszesz oficjalny list z prosba o zwrot pieniedy lub ze pan musi skonczyc remont a jak nie bedziesz zmuszony sprawe oddac do adwokata . Oczywiscie ten list wysylasz za podpisaniem ten sam list wysylasz tez zwyklym i jak masz jego adres mailowy wysylasz to mailem . Nie zapomnij w tym liscie napisac ze wyslales go tez zwyklym listem i na maila . Daj mu 5 dni na reakcje . Po 5 diach wysyalsz nasteny list z ponagleniem i ze jak sie nie odezwie oddajesz sprawe w tym to a tym dniu do adwokata i tym razem dajesz mu 3 dni . A po tym czasie idziesz do adwokata i oddajesz sprawe w jego rece .Te listy musisz wyslac i zrobic sobie ze wszystkigo kopie jako podstawe do oddania tej sprawy do adwokata/sadu . Moge sie zalozyc ze ten pan odda pieniadze lub skonczy remont . Zycze powodzenia i cierpliwosci .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
A.Janssen 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 11:03 pm   Re: Nieuczciwa firma budowlana

patrycja en napisał/a:
Witam. 2 miesiace temu wraz z mezem postanowilismy wykonac remont naszego mieszkania. Znalezlismy Polska firme zajmujaca sie tego typu uslugami. Ustalilismy koszt na 6 tys euro jednak po zakonczeniu pracy wlasciciel firmy zazadal od nas 11 tys. Wiem, ze pracownikow zatrudnia na czarno, nam tez nie przedstawil zadnej faktury. I teraz moje pytanie : czy moge na taka firme naslac jakas kontrole zeby skutecznie zajela sie tym wszystkim? Za informacje serdecznie dziekuje.


Jesteś oszustka, powinnaś podać swoje imię oraz nazwisko na forum.
Również datę kiedy pracował u ciebie, jeśli nie podasz to będziesz miała duże problemy, i będziesz podana do sadu o oszustwo i niesławienie.
Bo my spotykamy się z dużo z takimi oszustami tak jak ty.
Jestem adwokatem i dojdziemy do prawdy.

Biuro adwokackie, Dhr Janssen.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 11:21 pm   

A.Janssen,

Hehe, dobre! :043: Odloz flaszke i kladz sie spac.
 
 
A.Janssen 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 10:31 pm   

GeraltRivia napisał/a:
A.Janssen,

Hehe, dobre! :043: Odloz flaszke i kladz sie spac.


Masz tylko tyle do powiedzenia? To nie na dużo ciebie stać.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 10:51 pm   

A.Janssen napisał/a:
Bo my spotykamy się z dużo z takimi oszustami tak jak ty.
Jestem adwokatem i dojdziemy do prawdy.

:119:


panie ''adwokacie '' idz pan pisac te swoje dyrdymaly gdzie indziej !
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group