NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Naturalizacja
Autor Wiadomość
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
  Wysłany: Czw Lip 03, 2008 9:07 pm   Naturalizacja

Kto pomoze ? szukalam na forum, ale nic nie znalazlam :119: Czy staral sie ktos w tym roku o obywatelstwo przez naturalizacje ? Czytalam na stronie Ind jakie sa dokumenty do tego potrzebne, jednym z nich jest zupelny akt urodzenia ja mam : przetlumaczony,zlegalizowany , ale z data wydania 2002 rok czy to moze sprawiac jakies problemy?
 
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 7:25 am   

Mysle ze z data 2002 nie przejdzie , bo tu raczej musi byc niestarszy niz 3 miesiace,
niewiem jak teraz jest ale ja musialm pisac list do krolowej o zgode na naturalizacje i to dopiero po 5 latach legalnego pobytu tutaj , zanim otrzymalam odpowiedz ze zgoda na naturalizacje tez minely prawie 2 lata , no ale to bylo w 1995 roku.


pozdrawiam
monika
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 6:58 pm   

W sumie jestem tutaj ponad 12 lat z czego 5.5 legalnie .Zasady i prawa zmienily sie do tej pory z 10 razy,teraz wystarczy w gemeente zglosic po naturalizacje, dodadc pare dokumentow i czekac (nie dluzej niz rok).Mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos kto to"walkowal" to w ostanich miesiacach.
 
 
 
pweein 
Poczatkujacy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 10:33 pm   naturalizacja

Powiedz w jakim celu potrzebujesz obywatelstwo? Może taki sam efekt jak potrzebujesz, uzyskamy przez skorzystanie z prawa europejskiego, a nie holenderskiego. Europejskie prawo rodzinne (np. Dyrektywa 2004/38) jest bardzo liberalne i może pomóc.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 13, 2013 1:17 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 10:43 pm   

Poprostu nalezy mi sie wiec chce sie o nie ubiegac, z Ind znam sie tak dobrze jak z najlepsza przyjaciolka tylko ta tutejsza nie bardzo potrafi sie odpowiednio wyslowic, w odpowiednim czasie.Jak juz wczesniej pisalam, moje glowne pytanie odnosi sie do aktu urodzenia o ktore prosza.
 
 
 
pweein 
Poczatkujacy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Lip 04, 2008 11:24 pm   ważność aktu urodzenia

Holenderska procedura mówi, że jeżeli akt urodzenia jest starszy niż 6 miesięcy, urzędnik gminy może poprosić o aktualny dokument. Nie ma takiego obowiązku, ale raczej musisz miec nowy dokument.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Sty 13, 2013 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bablito
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 47
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 6:48 pm   

mam pytanie czy mogę otrzymać akt urodzenia poprzez ambasadę polską czy koniecznie trzeba sie o niego ubiegać osobiście w urzędzie stanu cywilnego w miejscowości z której się pochodzi

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 7:50 pm ]
aha i czy jest możliwość by o taki akt urodzenia mogła ubiegac sie i odebrać osoba postronna tzn członek rodziny czy też rodzic , dodam że chodzi o osobę pełnoletnią
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 7:10 pm   

http://www.niedziela.nl/f...ighlight=#90745
 
 
oliwek 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 8:23 pm   

odgrzeje temat....
MiniSmurfin ruszylas cos z ta naturalizacja? Napisz co i z jakim skutkiem?
_________________
pozdrawiam, oliwek
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 10:33 pm   

Na wolnym ogniu oliwek ;) postanowilismy najpierw sie pobrac bym mogla zachowac polskie obywatelstwo. Ale bylam na rozmowie w gemeente i nie musze donosic aktu urodzenia, wystarczy im ten ktory skladalam 13 lat temu . Do tego jeszcze dyplom z egzaminu i okres oczekiwania(okolo 6 m-cy).
 
 
 
oliwek 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 33
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 2:52 pm   

MiniSmurfin napisał/a:
postanowilismy najpierw sie pobrac bym mogla zachowac polskie obywatelstwo

ale chyba nie mozna miec podwojnego obywatelstwa.
_________________
pozdrawiam, oliwek
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 4:54 pm   

oliwek napisał/a:
ale chyba nie mozna miec podwojnego obywatelstwa.


generalnie nie... ale jak to mowia od kazdej reguly jest wyjatek... i w tym wypdaku wyjatkiem jest zawarcie zwiazku malzenskiego z osoba posiadajaca obywatelstwo niderlandzkie...
 
 
agniecha d 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: weert
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 10:13 pm   

witam wszystkich,mam dylemat.!Co i jak z tym holenderskim obywatelstwem,konczy mi sie w lipcu verblijfvergoening i przyszly mi papiery do wypelnienia na nowy,no oczywiscie nie za darmo wiec moze by tak dodatkowe obywatelstwo?
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 10:29 pm   

agniecha d napisał/a:
Co i jak z tym holenderskim obywatelstwem


Co ma byc ?
agniecha d napisał/a:
no oczywiscie nie za darmo wiec moze by tak dodatkowe obywatelstwo


Dodatkowo ? Zobacz post nad swoim.
Tez nie za darmo, jakies 400 € a od stycznie prawie dwa razy wiecej.
 
 
 
agniecha d 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: weert
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 10:56 pm   

wiem wiem ale w mojej sytuacji mam corke 12l z poprzedniego zwiazku w obecnym z holenderskim chlopakiem jestem juz ponad6 lat mamy 2 dzieci z holenderskim paszportem wiec moze by to jakos poukladac,tylko utrata polskiego obywatelstwa mnie przeraza.

[ Dodano: Sob Mar 28, 2009 11:00 pm ]
papiery mam juz poskladane nawet akty urodzenia mi mama przeslala,nt2 mam od dawna,no ale bez slubu to chyba nie przejdzie zeby sie mi 2 obywatelstwa ostaly?a moze ktos zna sposob?? pomocy nie wiem co robic!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group