NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy firma moze nie zapłacić za dni świąteczne?
Autor Wiadomość
Katalijka
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 7:32 pm   Czy firma moze nie zapłacić za dni świąteczne?

Witam. Mam pytanie odnośnie wypłaty za dni świąteczne. Jak to jest tak naprawde z prawem w Holandii. Razem z koleżankami przyjechaliśmy do pracy 4 grudnia tego roku. Pani z biura juz przez telefon jeszcze w Polsce mowila nam ze dni za święta ktore sa wolne od pracy, sa PŁATNE. To samo powiedziała nam koordynatorka kiedy pytałyśmy przed samymi świetami. Po świętach wynagrodzenia za te dni nie dostałyśmy. Pani z biura powiedziała ze nam sie nienależy ponieważ nie przepracowalysmy 13 tygodni. Na wieść o tym ze byłyśmy informowane o czymś innym pani powiedziała ze "widocznie osobie rekrutującej oraz koordynatorze chodziło o starych pracownikow" i firma moze to wypłacić w postaci vakantie geld ale nie musi. W tym wypadku nie musi. Bardzo prosze o odpowiedz gdzie moge sprawdzić jak to naprawde jest i czy jest szansa ze podejmiemy jakieś kroki i to wynagrodzenie otrzymamy. Z góry dziekuje za odpowiedzi ps sprawdzałam wcześniejsze posty ale były przekierowywane do stron holenderskich a ja niestety sie nim nie posługuje.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 7:52 pm   

Katalijka napisał/a:
Pani z biura juz przez telefon jeszcze w Polsce mowila nam ze dni za święta ktore sa wolne od pracy, sa PŁATNE.
Katalijka napisał/a:
Po świętach wynagrodzenia za te dni nie dostałyśmy


rozumiem ze pracowalyscie w niedziele i swieta ,bo jesli nie to niby jakie wynagrodzenie wam sie za dni wolne nalezy ?
 
 
Katalijka
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Sty 03, 2015 8:07 pm   

Chodzi mi o Boże narodzenie, drugi dzien swiat i pierwszy dzien nowego roku.
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 11:05 am   

Mogą to wypłacić extra albo dać za to dzień wolny płatny.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Katalijka
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 12:54 pm   

Moje putanie było czy powinnismy dostac tEN EXTRA PŁATNY WOLNY DZIEN (dni) czy jako ze pracujemy mniej niż 13 tygodni , nam sie to nie należy ..
 
 
Tratata
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 10:37 pm   

to zalezy od rodzaju kontraktu jaki macie, przy pracy przez biura czesto jest to niezauwazalne, wyplacane w malych kwotach przy kazdej wyplacie
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 6:10 pm   

Katalijka napisał/a:
Moje putanie było czy powinnismy dostac tEN EXTRA PŁATNY WOLNY DZIEN (dni) czy jako ze pracujemy mniej niż 13 tygodni , nam sie to nie należy ..


http://www.abu.nl/yourpas...html#/59/zoomed

ABU CAO art 38.
 
 
kasiula2121 
Poczatkujacy
Kasiula

Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 13, 2015 10:19 pm   

Najlepiej to sprawdzic w CAO
 
 
Atom 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 2:37 pm   

http://www.niedziela.nl/f...p=304581#304581
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sty 20, 2015 3:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group