NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka inflacyjna
Autor Wiadomość
zielakq7
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 9
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 9:13 pm   Podwyżka inflacyjna

Witam serdecznie.
Chciałem się dowiedzieć czy firmy maja obowiązek dawania podwyżek inflacyjnych swoim pracownikom, jeżeli tak to na jakiej podstawie? Wiem, że w Uitzendbureau takie podwyżki są na pewno raz w roku (wynoszą bodajże 1,5% w skali roku), i są zapewne regulowane zasadami CAO ABU. Mnie jednak interesuje sytuacja gdy się jest zatrudnionym bezpośrednio u pracodawcy

I jeszcze hipotetyczna sytuacja, gdy pracodawca nie ma obowiązku dawania podwyżek inflacyjnych. Pan Kowalski jest zatrudniony na kontrakcie na czas nieokreślony i otrzymuję wynagrodzenie 1600e brutto. Po przepracowaniu X lat płaca Pan Kowalskiego zatrzyma się na poziomie stawki minimalnej krajowej czy nadal będzie dostawał 1600e i będzie to stawka mniejsza od stawki minimalnej(choć to mi się wydaje absurdalne bo przecież po coś są te stawki minimalne)? Jak w takiej sytuacji by to wyglądało?

Z góry dziękuję za pomoc!
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 8:13 pm   

Feśli pan Kowalski pracuje na pełen etat, to musi zarabiać pensję minimalną, która jest podawana chyba 2 razy w roku. Natomiast nie ma chyba żadnego inflacyjnego. W układach zbiorowych firmy (lub całe branze) ustalają ewentualne podwyżki. Ja pracuję w dużej firmie, ale przez ostatnie 2 lata nie było żadnych podwyżek z powodu kryzysu (firma na minusie). Pracodawca tak uzgodnił z radą pracowniczą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group