NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Lut 26, 2015 7:34 pm
Własne zakwaterowanie a praca przez agencję pracy.
Autor Wiadomość
kajka1213 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 7:10 pm   Własne zakwaterowanie a praca przez agencję pracy.

Podjęłam zatrudnienie przez agencję pracy. Początkowo miałam firmowe zakwaterowanie, po jakimś czasie postanowiłam sobie wynająć mieszkanie i zamieszkać razem z partnerem. O tym fakcie zgłosiłam mojemu koordynatorowi prosząc by mi nie potrącono za miesiąc luty. Nie mieszkam na firmowym mieszkaniu już ponad miesiąc. Dostałam teraz wypłatę i mam potrącony czynsz za pokój. Nie wiem, co mam teraz zrobić, bo boję się, że stracę pracę gdyż agencja nie chce się zgodzić na własne zakwaterowanie. Proszę o pomoc i radę.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Lut 26, 2015 9:49 pm   

kajka1213,

Skandaliczne ze agencja pracy nie pozwala ci mieszkac gdzie chcesz.

Popros koordynatora zeby pokazal ci w kontrakcie gdzie masz napisane ze musisz u nich mieszkac.

Jaki masz typ umowy pracy, faza A czy B?
 
 
kajka1213 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 10:48 am   

Rozmawiałam z koordynatorem i zasugerował mi, że mogę zostać zwolniona.
W umowie doczytałam, że w przypadku korzystania z zakwaterowania przez firmę..... będzie potrącana kwota.....
Typ umowy - faza A.
 
 
hornet 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Cz estochowa/ Venlo
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 11:03 am   

Witaj, w mojej agencji jest podobnie, kiedy idziesz na swoje, tracisz możliwość korzystania z transportu(nawet jeśli mieszkanie znajduje się obok budynku biura na tym samym parku pomiędzy wynajmowanymi przez ww firmę bungalami). Na dodatek mówi się głośno, że wtedy ciężej z godzinami i zapewnieniem w gorszych przestojach pracy dla osób siedzących na wlasnych czterech ścianach...
_________________
szanuję wszystko, co trwa dłużej niż ludzie.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 11:28 am   

kajka1213,

Niestety mimo ze racja jest po twojej stronie, bo nie masz obowiazku wynajecia mieszkania przez firme (mozesz korzystac, ale nie musisz), ale w Fazie A moga zwolnic cie bez podawaniu powodu i wtedy bedzie strasznie trudno udowdnic ze to przez mieszkanie, nie mowiac o kosztach adwokatow itd.

Mozesz postraszyc ich Inspekcja Pracy, ale bym radzil lepiej uczyc sie jezyka i znalezc sobie normalna agencje.

hornet,

Niestety masz tak samo jak Kajka :(

Jedyny sposob to dostac gdzies na papierze albo nagrac wyraznie koordynatora/managera ktory mowi ci ze mozesz mieszkac tylko przez biuro, wtedy bedzie material na sprawe.
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 4:27 pm   

Zacznij szukac innej pracy jak najszybciej, jak znajdziesz to im powiedz ze pokoju od nich nie wynajmujesz od xxx i ze maja Ci kase zwrocic. Jak Cie zwolnia to masz co innego, a jak kasy nie beda chcieli oddac to ich postrasz Juridsch Lokket i http://www.sncu.nl/nl/klacht-indienen.

link ktory podales nie dziala

tu >>>> http://www.sncu.nl/pl
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Mar 09, 2015 5:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 4:54 pm   

Metec,

mozna ich postraszyc np. Zwiazkiem zawodowym ,Inspekcja Pracy jak juz napisal GeraltRivia, ale Juridsch Lokket ?
tam to udajesz sie po porade prawna, od kiedy jest to straszak na pracodawce ?
 
 
kajka1213 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: Pon Mar 09, 2015 1:16 pm   

Witam ponownie.
Napisałam oficjalne pismo do firmy i przedstawiłam całą sytuację. W odpowiedzi mój opiekun (koordynator) poinformował mnie, że jeżeli nie wrócę na firmowe zakwaterowanie, to zostanę zwolniona. Jak mam dalej "ugryźć" ten temat, jak się bronić?? Na firmowe mieszkanie nie mam zamiaru wracać. Swoję pracę wykonuję rzetelnie i sumiennie, nikt nie ma do mnie zastrzeżeń. Doradźcie mi coś.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 09, 2015 7:38 pm   

kajka1213 napisał/a:
W odpowiedzi mój opiekun (koordynator) poinformował mnie, że jeżeli nie wrócę na firmowe zakwaterowanie, to zostanę zwolniona.
Jesli masz to na pismie lub postronnego swiatka ze tak ci powiedzial to masz sprawe wygrana . Idz wtedy z tym do adwokata i on nimi pozamiata .

[ Dodano: Pon Mar 09, 2015 7:40 pm ]
p.s. tylko ze po takiej akcji tak czy siak dlugo tam nie popracujesz . Wiec dobra rada moja i przedmowcow szukaj innej pracy i to na juz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Mar 10, 2015 8:28 am   

kajka1213 napisał/a:
Nie wiem, co mam teraz zrobić, bo boję się, że stracę pracę gdyż agencja nie chce się zgodzić na własne zakwaterowanie.


Niestety obecnie 3/4 agancji pracy nie chce aby pracownik mieszkal na prywatnym poniewaz agencja potrzebuje "niewolnikow" a nie pracownikow ...

Masz byc do ich dyspozycji a jak mieszkasz na prywatnym to juz niestety nie maja nad toba "takiej wladzy"

Z doswiadczenia wiem ze z agencja pracy nie wygrasz i chyba nie pozostaje Ci nic innego jak zaczac szukac normalnej holenderskiej agencji bez polskich koordynatorow jednak aby moc pracowac dla takiej agencji to musisz mowic po holedersku bo angielski juz nie starcza

Psss
Znam osoby ktore mieszkaja na prywatnym i zostaly zwolnione poniewaz nie godzily sie aby odbierac pracownikow poniewaz nie chcialy robic za kierowcow i robic extra km
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
kajka1213 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: Wto Mar 10, 2015 8:51 am   

Witam.
No niestety... dzisiaj się dowiedziałam, że firma rozwiązuje ze mną umowę.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Mar 10, 2015 11:17 am   

Beny.rac napisał/a:

Niestety obecnie 3/4 agancji pracy nie chce aby pracownik mieszkal na prywatnym poniewaz agencja potrzebuje "niewolnikow" a nie pracownikow ...


Tu bardziej chodzi o koszty.
Są biura, gdzie za pokój płacisz miesięcznie 350 EUR, a pary 700 EUR.
W hotelu jest 100 miejsc (mieszka 100 osób).

Daje to 35000 EUR na miesiąc. Odlicz podatek gminny i ścieki raz na rok, serwis itd. i zostaje grube siano.

Jak ktoś idzie na swoje to już nie płaci i biuro zysku nie ma, a jak się z jednej osoby nagle zrobi 20 to już straty idą w tysiące.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Wto Mar 10, 2015 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kajka1213 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: Wto Mar 10, 2015 12:22 pm   

Ok, rozumiem. Ale wszystko mimo to jest dla mnie jakieś chore. Dlaczego jedni mogą przez tą firmę mieszkać prywatnie a ja nie?! W sumie zero wyjaśnienia, tylko tyle, że rozwiązują ze mną umowę. Nadmieniam, że o tym poinformowałam swojego opiekuna już w styczniu.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Mar 10, 2015 12:57 pm   

Może akurat trafiłaś na taki okres. W moim biurze też poszedłem na swoje było OK, a 3 miesiące później już nikt nie mógł. Potem znów było można i tak w kółko.
Osoby na hotelach będą preferowane przez polskie biura bo to czysty zysk - niedawno znajomych wyrzucili bo upominali się o swoje. Znaleźli pretekst, że generują za duże koszty i się ich pozbyli.
Człowieka na ich domku by tak nie potraktowali.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Mar 10, 2015 3:59 pm   

kajka1213 napisał/a:
Dlaczego jedni mogą przez tą firmę mieszkać prywatnie a ja nie?



Trudno odpowiedziec czym sie kierowali wobec ciebie, powinnas o to zapytac w firmie.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group