NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa lata w jednej agencji pracy?
Autor Wiadomość
voytek871 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: Pią Mar 06, 2015 2:23 am   Dwa lata w jednej agencji pracy?

Od kilku tygodni słyszę o zmianach prawa dla agencji pracy tymczasowej, jak i dla pracowników zatrudnionych przez takie agencje w Holandii. Jedną z informacji jaką słyszałem jest to, że pracownik może przepracować maksymalnie dwa lata w jednej agencji. Moje pytanie- czy jest gdzieś dokument, zapis ustawy (ze źródłem), cokolwiek co mówi o takiej zmianie? Wielu moich znajomych już zjechało z Holandii, ponieważ agencje nie przedłużają umów tłumacząc się tą zmianą. Osobiście jest to dla mnie jakieś wielkie nieporozumienie tym bardziej, że chcąc wrócić do tej samej agencji, trzeba zrobić sześciomiesięczną przerwę. Pracuję już 18 miesięcy w tej samej agencji z czego 16 miesięcy w TEJ samej firmie i nie specjalnie pisze mi się cokolwiek zmieniać...

Pozdro i dzięki za info
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Mar 06, 2015 9:14 am   

voytek871, http://www.ontslaghulp.co...k-en-zekerheid/
Cytat:
Werknemers krijgen vanaf juli 2015 na drie tijdelijke contracten binnen twee jaar al recht op een vast contract.

Jednak jak czytasz dalej ten artykul to wychodzi na to ze w twoim wypadku dopiero po 3 latach masz prawo do stalego kontraktu.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
welness 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Holandia
Wysłany: Pią Mar 20, 2015 10:03 pm   

Ten artykuł wiele wyjaśnia:

prosze nie umieszczac na forum tego typu linkow

[ Dodano: Sob Mar 21, 2015 9:00 pm ]
Od 01.07.2015 roku wchodzą zmiany w przepisach prawa pracy.Pracownicy mający 2 lata przepracowane będą mogli uzyskać odszkodowanie za zwolnienie z pracy.Pośredniaki więc zaczynają dawać kontrakty na 3m-ce właśnie teraz(lub przymusowe wakacje) by "obejść" przepisy,które narażają na koszty.

post ponownie edytowany link usuniety
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 21, 2015 10:25 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group