NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uwaga na nowe umowy w biurach
Autor Wiadomość
anuka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 26
Wysłany: Pon Kwi 20, 2015 9:51 pm   uwaga na nowe umowy w biurach

JUŻ SĄ NOWE UMOWY! Mi taką podsunęli w wankopenie! Kontrakt na 23 miesiące. W pierwszym roku gwarantuję 520 h. Śmiech na sali!Ja robię w pomidorach. Przez 7 pierwszych miesięcy (IV-X) mam ok. 1200 godzin. Potem po sezonie jest 0 bo nie ma owoców. A umowa do 2017 roku. I co tu robić. Złodzieje wmawiają mi że już mi dali 100% więcej godzin niż mam w umowie i mam czekać do następnego sezonu. A po 12 miesiącach oni już mi do końca kontraktu gwarantują 10 godz. tygodniowo;) Ale co mam robić przez zimę? Przez te kolejne 5 miesięcy? Przecież mam podpisaną umowę na 23 miesiące i muszę być z nimi w ciągłym kontakcie i do dyspozycji. Mam dwie możliwości. Umrze z głodu w zimie albo się sam zwolnić! I o to tym złodziejom chodzi!!!!!!!!!!!! Sam się zwolnię to z „kuronia” nici, a oni znowu są kryci!!!! Na wiosnę znowu do nich zapukam i podpiszę kolejną złodziejską, cwaniaczka, masońską umowę na 23 miesiące itd., itd. NIE PODPISAŁEM !!!!!!!!
Jeszcze jedno! Dodatkowy papier mi podsunęli. Według nowego prawa mogę przepracować i 70 godzin w tygodniu. I nie dostanę ani grosz ekstra! Bo teraz w szklarniach musisz przepracować 1983 godzin żeby dostać dodatek 35%. Art. 15 ustęp 4a CAO dla sektora upraw szklarniowych. Np. jak wywalę tych ok. 2000 godzin (to możliwe przez ok. 9 miesięcy) to zaraz mnie zwolnią a inny szklarniarz mnie nie przymnie, bo by mi musiał do końca roku, na dzień dobry, płacić 135% stawki! Ale jaja

Mieli problem z prostytucją to ją zalegalizowali i uregulowali, mieli problem z narkotykami to je zalegalizowali i prawnie uregulowali, mieli problem z sezonowcami z europy wschodniej, którzy po sezonie szli na zasiłek dla bezrobotnych to wymyślili CAO ABU dla sektora upraw szklarniowych i podsuwają biednym zdesperowanym ludziom umowy na 23 miesiące bez gwarancji min. liczby godzin i dodatkiem za nadgodziny po 1983 godzin!!!!!! Nie łudźcie się! To rząd holenderski ustanawia te prawa tak aby nie było dziur w budżecie a robota była zrobiona!!!
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 1:40 pm   

Warto rowniez dodac ze faza b ma trwac 4 lata ,a przerwy miedzy fazami 6 miechow ...

A wiec wg nowego prawa mozna tyrac 5.5 roku ( faza A plus faza B ) I na przerwe bo o fazie C mozna juz tylko pomarzyc ....

A wszystko po to aby zylo sie lepiej ( dla Holendrow nie Polakow ) :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 1:53 pm   

Beny.rac napisał/a:
A wszystko po to aby zylo sie lepiej ( dla Holendrow nie Polakow )


i o to chodzi w koncu to Holandia nie Polska

anuka napisał/a:
Mieli problem z prostytucją to ją zalegalizowali i uregulowali, mieli problem z narkotykami to je zalegalizowali i prawnie uregulowali

chwala myslacym,, przynajmniej nie podcinaja sobie galezi na ktorej siedza :039:
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 2:00 pm   

Beny.rac napisał/a:

A wszystko po to aby zylo sie lepiej ( dla Holendrow nie Polakow ) :072:


Zazwyczaj masz madre wypowiedzi, ale tu akurat przesadziles.

Wiec nowe prawo nie obowiazuje dla Holendrow? Wiesz przeciez ze teraz nikt nie dostaje fazy C (oprocz specjalistow), zarowno Polacy jak i rodowici Holendrzy? http://www.nu.nl/economie...-afgenomen.html

Wiesz ze w Holandii co 5 hipoteka jest "pod woda" - onder water, czyli wartosc domu jest nizsza od kwoty hipoteki?

Wiesz ze bezrobocie wzroslo z 2% w 2000 do 9% teraz?

Wiesz ze majatek 25-45 latków spadl o 94% (!!!!) przez ostatnie 8 lat? http://daskapital.nl/2014...het_rijkst.html

Wiesz ze wiekszosc 45+ latków jest zwalniana i potem musi pracowac za pol stawki jako zzp-er, czesto zarabiajac mniej niz zasilek? http://www.nu.nl/zzp/3920...moedegrens.html

Te plany to katastrofa dla wszystkich pracowników, robienie z tego spisku przeciwko Polakom to lekka przesada.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Wto Kwi 21, 2015 2:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 8:14 pm   

Widać, że przygłupy są nie tylko w polskim rządzie i Holandia powoli się stacza....
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 10:08 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Wiec nowe prawo nie obowiazuje dla Holendrow? Wiesz przeciez ze teraz nikt nie dostaje fazy C (oprocz specjalistow), zarowno Polacy jak i rodowici Holendrzy? http://www.nu.nl/economie...-afgenomen.html


W mojej bylej firmie osoby ktore zostaly zwolnione w zwiazku z reorganizacja wracaly na inne stanowiska i po 6 miesiacach znowu dostawaly Fazy C ( mowa tutaj o Holendrach )

GeraltRivia napisał/a:

Wiesz ze w Holandii co 5 hipoteka jest "pod woda" - onder water, czyli wartosc domu jest nizsza od kwoty hipoteki?
Skoro w NL latwiej o hipoteke niz o wynajecie mieszkania to co sie dziwic ?

O reszcie nie wiedzialem ale teraz wiem ze dobrze robie ze nie planuje zostac w NL na stale bo w NL w ciagu 6 lat wiele sie zmienilo na "- " i nie widac aby bylo lepiej

GeraltRivia napisał/a:
Te plany to katastrofa dla wszystkich pracowników, robienie z tego spisku przeciwko Polakom to lekka przesada.
Tutaj sie z Toba zgadzam lecz nie rozumiem czemu Holendrzy sie zgadzaja na takie zmiany ? :119:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 10:55 pm   

Beny.rac napisał/a:


W mojej bylej firmie osoby ktore zostaly zwolnione w zwiazku z reorganizacja wracaly na inne stanowiska i po 6 miesiacach znowu dostawaly Fazy C ( mowa tutaj o Holendrach )

GeraltRivia napisał/a:
Te plany to katastrofa dla wszystkich pracowników, robienie z tego spisku przeciwko Polakom to lekka przesada.
Tutaj sie z Toba zgadzam lecz nie rozumiem czemu Holendrzy sie zgadzaja na takie zmiany ? :119:


Wiadomo, zawsze sa wyjatki, ale ogólnie Faza C to wyrok smierci dla pracodawcy. Pracodawca ponosi calkowicie koszty chorobowe, nie da sie prawie zwolnic pracownika dyscyplinarnie, nie mozna zwolnic za zla wydolnosc, nie mozna zwolnic podczas kryzysu. Pamietaj ze koszt brutto pracodawcy to 2.5 do 3 razy godzinna stawka pracownika.

Najwazniejsze co miala byc zmienione, czyli nizsze zasilki i latwiejsze zwolnienie pracownikow z fazy C, nie zostalo zmienione.

Czemu sie godza? W demokracji parlamentarnej nie ma zbytnio na co sie godzic. Najpierw byla walka Bos-Balkende, po wyborach stworzyli koalicje. Potem walka Samson-Rutte, po wyborach koalicja. Na kogo by sie nie glosowalo, i tak te same osoby zamieniaja sie tylko stolikami.

W Holandii rzadza duze firmy, ich dyrektorzy i rady komisarzy czyli ludzie jak Bernard Wientjes (glowny szef organizacji pracodawcow VNO-NCW), Alexander Rinooy Kan, Eelco Brinkman itd.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Wto Kwi 21, 2015 10:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Kwi 22, 2015 7:56 am   

GeraltRivia napisał/a:
Wiadomo, zawsze sa wyjatki, ale ogólnie Faza C to wyrok smierci dla pracodawcy.
Ale najlepsza i najpewniejsza umowa dla pracownika ktorzy moze wziasc kredyt , wynajac mieszkanie itp

Tutaj nie chodzi juz tylko o te Fazy C poniewaz obecnie Faza B niczym nie rozni sie od fazy A i agencje nie gwarantuja godzin oraz daja je na 3-6 miesiecy a nie jak bylo wczesniej np na rok .

Jakby bylo malo agencja X otwiera druga agencje Y po to aby juz nawet nie dawac fazy B tylko przerzucac prawonika z agencji X do agencji Y .

Jak mozna cale zycie pracowac na fazie A i co kilka miesiecy zastanawiac sie co bedzie ze mna dalej ...

Jak mozesz i masz chwile to znajdz mi informacje ile pracownikow ( Holendrow ma fazy C ) a ine fazy B i A
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Kwi 22, 2015 9:25 am   

To co piszecie przeraża, gdybym tylko mógł cofnąć czas to wybrałbym Niemcy.
 
 
adamsky 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: nord brabant
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 7:51 pm   

Ciekaw jestem w czym rzecz....Pracuję tutaj kilka lat i jakoś nikt nigdy mnie nie zwolnił z pracy.ba nigdy w czasie pobytu w Holandii nie usłyszałem o sobie ,że jestem złym pracownikiem. Zapytałem tylko o mozliwość otrzymania stałego kontraktu....dostałem.kupiliśmy z małżonką dom i za miesiac i ona dostaje stały kontrakt...Tam gdzie pracuję ludzie ani przez chwilkę nie myślą o zwolnieniach. Mam wrażenie ze na tym forum problemy ze wszystkim co w Holandii złe mają te same osoby,ludzie którzy zawsze i wszędzie doszukają sie winy innych ,ale nie swojej. :031:
_________________
Wspolczuje ludziom niedoskonalym :-)
 
 
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 8:16 pm   

adamsky, miałes szczescie poprostu, rzeczywistosc jest taka ze biura pracy (szczególnie polskie) kroja jak sie da. zreszta piszesz ze jestes tu kilka lat, kiedys bylo latwiej o kontakty
 
 
adamsky 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: nord brabant
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 10:35 pm   

szczepan358, wiec logiczne skoro polskie biura mnie kroja idę do innych.Znam tutaj całe mnóstwo ludzi trwających w beznadziei tylko dlatego ze tak łatwiej. Kiedy brałem sprawy hipoteki w swoje ręce. ..z naciskiem na SWOJE słyszałem za sobą głosy pt. ..."A chce ci się tak ..." albo..." A po co wam to...".Teraz te same osoby smaruje nam du..ska ze nowobogaccy. .Piszesz o szczęściu. ..No kufa mac chłopie. Szanse mają wszyscy podobne.Rozumie ze moja zona również ma szczęście. .ona też właśnie na stały przechodzi. :072:
_________________
Wspolczuje ludziom niedoskonalym :-)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 10:23 am   

adamsky napisał/a:
Zapytałem tylko o mozliwość otrzymania stałego kontraktu....dostałem.


Nie wiem dokladnie ile pracownikow ma Fazy C ale wydaje mi sie ze max 10-20%( z tego co kiedys czytalem) a reszta ma fazy A oraz B a wiec pozostaje jedynie pogratulowac i zyczyc wszystkiego co najlepsze bo jak bedziesz mial reorganizacje w firmie to szybko zmienisz zdanie ...

W latach 2010-2012 mozna bylo dostac Faze C bez wiekszych problemow , obecnie to juz prawie niemożliwe ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 10:28 am   

Beny.rac,

Hej, sorry nie mialem czasu odpowiedziec na twoje pytanie, ale 68% ma vast contract, spadlo z 76% w 2003.

http://www.nrc.nl/carrier...-vast-contract/

U mlodziezy z 34% teraz 55% pracuje juz jako flex, czyli tylko 45% ma vast.

adamsky,

To jest argument typu "Palilem cale zycie i nie umarlem na raka pluc wiec palenie nie szkodzi". Sa zawsze firmy ktorym sie powodzi, ale ogolnie sledzac informacje widac jaka jest sytuacja w calym kraju.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 10:42 am   

GeraltRivia napisał/a:
GeraltRivia


A umiesz znalesc ile pracownikow tymczasowych tzn nie Holendrow ma Fazy C ?

Bo rozumiem ze napisales o osobach posiadajacych obywatelstwo holenderskie
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group