NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uwaga na nowe umowy w biurach
Autor Wiadomość
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 12:05 pm   

Beny.rac,

Nie da sie tak latwo, ale mysle ze u obcokrajowcow nie lepiej niz mlodziez, oczywiscie tez przez sezonowych pracownikow, czyli max 20-30% na vast, to by sie zgadzalo mniej wiecej z tym co widze na co dzien.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 12:55 pm   

adamsky napisał/a:
szczepan358, wiec logiczne skoro polskie biura mnie kroja idę do innych.Znam tutaj całe mnóstwo ludzi trwających w beznadziei tylko dlatego ze tak łatwiej. Kiedy brałem sprawy hipoteki w swoje ręce. ..z naciskiem na SWOJE słyszałem za sobą głosy pt. ..."A chce ci się tak ..." albo..." A po co wam to...".Teraz te same osoby smaruje nam du..ska ze nowobogaccy. .Piszesz o szczęściu. ..No kufa mac chłopie. Szanse mają wszyscy podobne.Rozumie ze moja zona również ma szczęście. .ona też właśnie na stały przechodzi. :072:


Pogratulować i życzyć wszystkiego dobrego :)

Niestety obecnie dostanie stałego kontraktu jest cudem, albo tam gdzie przyjmują, wręcz rozdają vasty np. w Lidlu jest drugi obóz.

Ci co przyjechali lata temu dziś w większości są jako tako ułożeni pod względem stałości pracy - mieli szczęście być w takim okresie oraz tego nie przechlali i nie przećpali - tyle i aż tyle.
W życiu bywa tak, że choćbyś flaki wyprówał to może się nie udawać - szczęście, uśmiech losu czy jak ktoś woli pomoc boża się przydaje.
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 10:01 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Beny.rac,
Nie da sie tak latwo, ale mysle ze u obcokrajowcow nie lepiej niz mlodziez, oczywiscie tez przez sezonowych pracownikow, czyli max 20-30% na vast, to by sie zgadzalo mniej wiecej z tym co widze na co dzien.


Znalazłem coś takiego - raport holenderskiego instytutu SCP o migrantach z Polski i Bułgarii, data artykułu 28.04.2015, źródło : http://polonia.nl/?p=17262 , piszą m.in. że :

Badania dokonano w 2013 r. na tej samej grupie 545 nowo przybyłych Polaków (zameldowanych w rejestrze gminnym GBA) i porównano z wynikami z 2011 r., by zobaczyć, jak migranci zarobkowi radzą sobie w pierwszych latach na emigracji.

WNIOSKI: Wzrost zatrudnienia na stałym kontrakcie: z 25% do 34%
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 2:04 pm   

FijneBuurman napisał/a:
adania dokonano w 2013 r. na tej samej grupie 545 nowo przybyłych Polaków
Hmmm oficjalnie jest ponad 100 000 Polakow ktorzy posiadaja zameldowanie

A nieoficjalnie jakies 200-300 000 Polakow

Wiec badanie przeprowadzone na 500 osobach nie mowi za wiele ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 3:25 pm   

Beny.rac napisał/a:
Hmmm oficjalnie jest ponad 100 000 Polakow ktorzy posiadaja zameldowanie

A nieoficjalnie jakies 200-300 000 Polakow

Wiec badanie przeprowadzone na 500 osobach nie mowi za wiele ... :039:


no tak, ale to już taka specyfika 'sondaży', jak te przed wyborami, pewnie pełne dane by mógł mieć odpowiednik polskiego ZUS. Oczywiście takie wyrywkowe wyniki obarczone są jakąś tam granicą błędu, niemniej wskazuje ogólny trend. No i ktoś wcześniej typował podobny %-owy udział vast kontraktów między swoimi znajomymi. Także może być :)
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Czw Kwi 30, 2015 3:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Sob Maj 02, 2015 3:57 pm   

U mnie już zwalniają pracowników (lub jak kto woli, dają pół roczne przerwy, bez gwarancji powrotu) bo nie mogą dać fazy C. I dlatego że mają za wysokie stawki. Lepiej wziąć nową grupę ludzi za podstawową stawkę :/
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 10:00 am   

Mylisz się. Faza C to w rzeczywistości kontrakt stały i tu tkwi haczyk, i nie ma to związku ze stawkami.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 11:45 am   

joshua napisał/a:
nie ma to związku ze stawkami.


Witam,
Jak to nie ma zwiazku ze stawkami - osoba ktora pracuje w danej agencji juz 3,5 roku ( faze A + Faze B ) powinna miec juz min 3 razy podwyzke ( po przeproacowaniu 52 tyg nalezy sie 2.75% podwyzki )

Jesli dana osobe wysla na przerwe ( np 26 tyg i 1 dzien to wraca na Faze A i na stawke podstawowa i bledne kolo zaczyna sie od NOWA ) :072:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 12:13 pm   

Nie zrozumiałeś. To nie ma związku z kasą tylko z tym , że musieli by cię przyjąć na faze C czyli miałbyś stały kontrakt. To, że jeszcze dodatkowo skubia na kasę to inna sprawa i nie zawsze jest to regułą.
Ja pracowałem 4 lata do końca fazy b. Zaczałem na stawce 10,50 skończyłem na 13,50 zatem to 30 procent mi urosło. Po trzech miesiącach mogłem wrócić na ta samą stawkę tylko na faze b , ale ja akurat już z pewnych względów nie skorzystałem z tej oferty.
Dodam, że to było pare lat temu. Ja musiałem wypad zrobić na trzy miesiące, ty piszesz o pół roku - więc to się tam pewnie trochę pozmienialo.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 3:17 pm   

joshua napisał/a:

Nie zrozumiałeś. To nie ma związku z kasą
zartujesz :029:

Beny.rac, Nie zwracaj uwagi na jego odpowiedzi nie warto ,bo w kazdym temacie w ktorym sie wypowiada , udawadnia innym na sile ze ma racje , choc ewidentnie widac ze jej nie ma.
Poczytaj jego posty .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Maj 03, 2015 3:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Nie Maj 03, 2015 3:33 pm   

Poczytaj, poczytaj. Bo może twoi starzy znajomi z tego forum maja wrażenie posiadania wiedzy praktycznej, zaznajomiwszy się tylko z teorią - z praktyka już gorzej.
Dobrze, że jak przyjechałem do Holandii to tu się zbytnio nie wypytywałem co i jak tylko sam się wziąłem za szukanie odpowiedzi w urzędach i odpowiednich instytucjach, bo bym wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle.

Oczywiście , że w temacie fazy C najważniejsze jest jej identyczność ze stałym kontraktem,a nie to że ci muszą dać te kilka groszy.
W fazie a i b za godzinę mojej pracy agencja otrzymywała od 28 euro (na początku)do 35 euro(pod koniec fazy b).
Ze względu na wskaźnik cen outsorsingu powiązanego z twoją stawką (twoja stawka mnożona jest przez pewien współczynnik) oczywistym się staje, że każda podwyżka to dla agencji tak naprawdę dwie podwyżki: twoja i firmy zewnętrznej.
Więc w pewnym sensie oczywiście też chodzi o kasę, ale nie to powoduje zaistniałą na rynku pracy w Holandii sytuację. Tylko sam fakt, że w fazie c masz stały kontrakt.
https://www.payrollselect...-werkgevers.asp
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Maj 04, 2015 8:02 am   

Szkoda, że w Holandii biura pracy tak dobrze się mają. Znajomi wyjechali do Niemiec po 4 latach bycia w NL i tam dostali stałe kontrakty po kilku miesiącach.
Tutaj mieli zawsze umowy śmieciowe czyli te z biura pracy.
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Wto Maj 05, 2015 8:36 am   

Agencje to pikuś, zdziwiłbyś się ilu Holendrów pracuje za darmo...
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Maj 05, 2015 12:27 pm   

Jak widać wiatrakom chyba to odpowiada O_o
 
 
joshua 
Poczatkujacy
kropla wody

Wiek: 49
Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 28
Skąd: Burgum
Wysłany: Wto Maj 05, 2015 1:23 pm   

No raczej nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group