NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca w zakładzie chronionym
Autor Wiadomość
wiola77 
Poczatkujacy
wiola

Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 1
  Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 7:20 pm   praca w zakładzie chronionym

mam pytanie moze ktos jak ja szuka pracy z grupa inwalidzka uzyskana w polsce ,nie wiem czy mam szanse tu na prace dla siebie chciała bym sobie tu zycie ułozyc nie czekac na jakis zasiłek itp tylko zacza pracowac tutak tylko kapletnie nie wiem od czego zaczac byc moze przetłumaczone papiety mi tu nie wystarcza moze musze isc do lekarza tutaj by mnie skierował na nowa komisje czy cos w tym stylu no nie mam pojecia wie ktos moze cos lub do kogo sie skierowac o pomoc w pierwszych krokach jestem w tarkcie załatwiania sobie meldunku tutaj :037:
_________________
wiola
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 9:06 pm   

wiola77,

o ile nic przez ostatnie kilka lat sie nie zmienilo to

Cytat:
jesli masz zatwierdzona grupe inwalidzka w Holandii ,to taka instytucja jak UWV powinia ci wskazac gdzie mozesz szukac takich zakladow

jesli grupa inwalidzka jest przyznana w Polsce, to musisz przejsc cala procedure przyznania jej tu w Holandii
na zatrudnienie w zakladzie pracy chronionej , czasem czeka sie tu od roku do dwoch lat



z tego tematu http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=239341
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 1:47 pm   

Gochna H, Troche sie zmienilo .
WSW zaklady juz nie przyjmuja ( od 01-01-2015) osob z danym st.inwalidztwa . Teraz to sie zglaszasz z tym do gminy i gmina wysyla ciebie do pracy .
http://www.rijksoverheid....QLA3hoC4Lbw_wcB
Jednak uzyskanie renty lub indykacji nadal musi sie odbyc tu w NL . Od zeszlego roku tez sie troche zmienilo , oczywiscie na gorsze dla ubiegajacych sie o WGA/WIA .
z tego co czytam w ponizszym linku osoby majace juz rente czyli sa juz "inwalida "w NL nie moga se ubiegac o rente ponownie .
http://www.judex.nl/recht...uitkering_-.htm
Cytat:


Om in aanmerking te komen voor een WIA-uitkering mag er bovendien geen sprake zijn van een van de zogenaamde uitsluitingsgronden. Als er namelijk sprake is van een uitsluitingsgrond heeft u geen recht op een WIA-uitkering of eindigt het recht op uw uitkering. Er is sprake van een uitsluitingsgrond:
...........
als u al arbeidsongeschikt was toen u voor het eerst verzekerd was voor de WIA
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Kwi 27, 2015 1:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group