NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrakt od Holenderskiego pracodawcy
Autor Wiadomość
Felikss
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 7:10 am   Kontrakt od Holenderskiego pracodawcy

Jak wygląda sytuacja gdy dowiaduje się że mam kontrakt stały wstrzymany w firmie A ,pracuje w firmie B (gdzie indziej i nie mają ze sobą nic wspólnego bezpośrednio) ale w każdej chwili mogę wrócić do poprzedniej firmy czyli A na kontrakt stały.


I dowiedziałem się że mam dużo czasu na powrót to znaczy 2-3 tyg może więcej ale ile nie powiedział mi.

Moje pytanie ktoś wie jakie przepisy to regulują ile mam czasu na powrót do starej firmy na ten stały kontrakt myślę że jest to ustawowo zapisane ale gdzie>??
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 9:31 am   

Felikss, wytlumacz jak moze byc staly kontrakt wstrzymany na jakistam czas ? Jak kontrakt jest rozwiazany to jest rozwiazany i powrotu nie ma na znowu kontrakt staly , mozesz znow wrocic na czas okreslony . To by bylo cudownie gdyby tak bylo jak opisujesz . Bo np .: znajduje sobie inna prace robie sobie kontrakt stop na kilka tyg ide do inne pracy nie podoba mi sie i znow wracam do poprzedniego pracodawcy na kontrakt staly .
Cos pokreciles albo nie zrozumiales .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Felikss
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 8:35 pm   

Już opisuje całą historię pracowałem ponad półtora roku w jednej firmie przez biuro pracy (3 okresy czasowe tak jakby 3 kontrakty),następnie dostałem kontrakt na półtora roku pod koniec zostałem poinformowany że mi nie przedłużają kontraktu i rada szukaj sobie pracy... Pracę znalazłem w międzyczasie kilka osób miało podobny problem okazało się że czwarty kontrakt to już powinien być stały ,podobnie pracowałem tam 3 lata i 2 tyg. więc drugi przepis który o tym mówi.

Po 2 tyg. jak sprawa nabrała szumu i pracuje już w innej firmie ,dostaje wiadomość że mogę wrócić na stały kontrakt ,no i że mam na to dużo czasu konkretnie mi nie powiedział ile jedyne że długo strzeliłem 2-3 tyg powiedział więcej.

Oczywiście o odprawie ze zwolnienia nie ma mowy jak spýtałem powiedział przecie Ciebie nie zwolniliśmy tylko Tobie kontrakt wstrzymaliśmy....

Długa historia dużo kręci myślę że nie chcą płacić firmę stać obroty w milionach i problemów prawnych. Czeka mnie kolejna wizyta u adwokata.

Ktoś zna temat wie coś?

Polacy są dyskryminowani i pracują na innych warunkach już się o tym przekonałem robić i nie buczeć to wszystko jest oki.
Ostatnio zmieniony przez Felikss Pią Maj 22, 2015 8:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group