NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Maj 25, 2015 5:01 pm
Problem z wynagrodzeniem i ubezpieczeniem
Autor Wiadomość
Qarchu 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 10
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 4:55 pm   Problem z wynagrodzeniem i ubezpieczeniem

Witam.

Sprawa wyglada nastepujaco:
Pewna firma po zwolnieniu sie za porozumieniem obu stron, nie chciala wyplacic mi pieniedzy za ostatni tydzien pracy, a takze wakacyjnego, pod glupimi pretekstami, ze pracodawca byl zly itp. po czym przedstawilem szczegolowo sprawe przez e-maila ambasadzie i jakos cudem dwa dni pozniej pieniadze za tygodniowke sie znalazly, wiec sadze, ze to ich zasluga, ale wakacyjnego jeszcze nie otrzymalem, powiedzieli ze do 9 tygodni (teraz jest ostatni) wiec zaczekam do piatku. Ale co zrobic jesli go nie zaplaca, a przede wszystkim prosilem firme o kopie umow z ubezpieczalnia, czego do dzisiaj nie otrzymalem, tak samo jak przez caly okres pracy nie otrzymalem karty ubezpieczeniowej. Mam podejrzenia, ze ta firma wogole tego ubezpieczenia nie placila, a pobierala prawie 100 euro za miesiac, co oczywiscie mam udokumentowane na solarisach. Wiec jesli nie otrzymalem ani karty, ani zadnego innego potwierdzenia, moge wiec w jakis sposob domagac sie zwrotu tych pieniedzy za 5 miesiecy ubezpieczenia ? Sa jakies szanse? Zglosic to dalej ambasadzie ?
Z gory dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam i zycze unikniecia nieuczciwych pracodawcow wszystkim rodakom !
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 5:06 pm   

Qarchu napisał/a:
Wiec jesli nie otrzymalem ani karty, ani zadnego innego potwierdzenia, moge wiec w jakis sposob domagac sie zwrotu tych pieniedzy za 5 miesiecy ubezpieczenia ?
a czy ty wiesz napewno ze nie byles ubezpieczony ? Zadzwoniles do ubepzieczalni z ktora wspolpracoje twoj ex pracodawca i zapytales czy byles ubezpieczony i do kiedy ? Jezeli juz bedziesz mial dowod ze ciebie nie ubezpieczali bedziesz mog z tym dowodem zarzadac zwrotu kasy .
Qarchu napisał/a:
po czym przedstawilem szczegolowo sprawe przez e-maila ambasadzie i jakos cudem dwa dni pozniej pieniadze za tygodniowke sie znalazly, wiec sadze, ze to ich zasluga,
wtapie i to szczeze watpie a dlatego ze ambasada takimi sprawami sie nie zajmuje i nie jest to w jej zakresie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 5:12 pm   

Qarchu,

Cytat:
Mam podejrzenia, ze ta firma wogole tego ubezpieczenia nie placila,


I przez piec miesiecy pomimo podejrzen pracowales nie martwiac sie o to, co bedzie w razie jakiegos losowego zdarzenia ?

Najpierw zadzwon/skontaktuj sie z ubezpieczalnia w ktorej byles ubezpieczony jesli nie potwierdza - ubezpieczenia , to wtedy dopiero mozesz zaczac dzialac ,ale czy odzyskasz pieniadze ...?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Qarchu 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 10
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 5:58 pm   

Stad mam podejrzenia, ze nie bylem ubezpieczony, bo karty nie otrzymalem, nie wszyscy pracownicy tez otrzymywali, pamietam jak jeden gosc zachorowal, to dopiero przy chorobie dostal te karte, "bo placili ubezpiecznie, ale czegos tam w rejestrze nie bylo" czy jakos tak, jakies glupie wytlumaczenie.
Nawet nie wiem jaka to jest ubezpieczalnia...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 6:35 pm   

Qarchu, to przedewszystkim zapytaj jakiegos kolegi ktory ma juz karte . NA tej karcie bdzie tez nr do ubezpieczalni i tam mozna sie dopytac czy byles ubezpieczony , bedziesz musial podac BSN nr i Date urodzenia a oni ci powiedze od i do kiedy byles ubezpieczony . Jest tez inna mozliwosc zebyc zadzwonil do swojego ex pracodawcy i poprosil o swoja polise ubezpieczeniowa a jak ci jej nie podadza to zglosisz sie z tym do adwokata .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 7:41 pm   

Qarchu napisał/a:
Nawet nie wiem jaka to jest ubezpieczalnia..


Powiedz zatem w jaki sposob chcesz sie starac o potwierdzenie ubezpieczenia nie mowiac juz o zwrocie kasy, skoro nawet nie wiesz jaka to ubezpieczalnia . Wierz mi Ambasada na pewno ci w tym nie pomoze.

baileys napisał/a:
Jest tez inna mozliwosc zebyc zadzwonil do swojego ex pracodawcy i poprosil o swoja polise ubezpieczeniowa a jak ci jej nie podadza to zglosisz sie z tym do adwokata


Ale gdzie do adwokata w Polsce czy w Holandii, bo jesli kolega obecnie przebywa w Polsce ,to bedzie mial pod gorke... mam nadziej, ze chociaz jezyk zna. bo moze sie okazac ze inaczej nawet przez telefon niczego nie zalatwi.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 25, 2015 9:33 pm   

Gochna H, no jak jest w PL to sobie moze .... hehe . czyli dowiedziec sie gdzie biuro/pracodawca ubezpieczal pracownikow i tam napisac maila po angielsku z zapytaniem lub bombardowac pracodawce o potwierdzenie ubezpieczenia polisa lub czyms w tym rodzaju .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Qarchu 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 10
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 9:54 am   

Tak przebywam w Polsce, choc nie wiem czy nie wroce do NL, po angielsku umiem sie dogadac, tez myslalem o tym, zeby postraszyc ich adwokatem i faktycznie musze kogos zapytac, kto ta karte mial, o ile jeszcze do kogos zlapie kontakt.
Ambasada mimo wszystko wydaje mi sie, ze cos potrafi zadzialac w tym kierunku, bo to jednak sprawy obywatela, a wyslanie pisma czy telefonu z takiej instytucji raczej budzi respekt w uitzendbiurach :) poza tym znajomy kiedys mial problemy z wyplata, zglosil to do ambasady i tez pieniadze sie znalazly :)
Dzieki
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 5:51 pm   

Qarchu napisał/a:
po czym przedstawilem szczegolowo sprawe przez e-maila ambasadzie i jakos cudem dwa dni pozniej pieniadze za tygodniowke sie znalazly



Qarchu napisał/a:
poza tym
znajomy kiedys mial problemy z wyplata, zglosil to do ambasady i tez pieniadze sie znalazly


to kto w koncu otrzymal, po tej cudownej interwencji ambasady ... pieniadze ,ty czy kolega?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Qarchu 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 10
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 6:02 pm   

No kolega miał taką samą sytuacje i po zgłoszeniu zwrócili mu, więc zrobiłem to samo i tez odzyskalem ale nie wszystko, proste :)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 10:08 am   

Osoby z biura jak slysza ze dana osoba dzwoni do AMBASADY to maja ubaw od ucha do ucha ...

Na nich nawet telefon od prawnika nic nie dziala dopiero wniosek o zalozenie sprawy ich rusza... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group