NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie na temat salarisa
Autor Wiadomość
czader20
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 3:27 pm   Pytanie na temat salarisa

Witam szanownych użytkowników.
Chciałbym poprosić Was o wyjaśnienie gdyż w tych sprawach jestem kompletnie zielony, holenderskiego nie znam, a google translator jak tłumaczy to każdy wie.

Otóż, czy rzeczą normalną jest potrącanie kwoty z pracy na weekendach, bo wychodzi na to, że im więcej mam godzin tym więcej mam na minusie w tej oto rubryce
"Uitruil ET kosten tlv overwerk en toesla -360 euro"
Czy jest to normalną praktyką, że za nadgodziny potrąca się aż tyle? Im mniej godzin na weekendach tym mniejsza kwota w tej rubryce. Zbaraniałem, gdyż pracując 9 godzin sobota niedziela wychodzę prawie tyle samo co za 6h...

Proszę o pomoc, bo nie wiem czy jestem walony w bambuko, pozdrawiam.
Jeśli nie wyraziłem się zbyt jasno to przepraszam.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 4:33 pm   

czader20 napisał/a:
Czy jest to normalną praktyką, że za nadgodziny potrąca się aż tyle?
tak zawsze za nadgodziny potracaja wiecej podatku jak za zwykle godziny . Ale jak to przeliczaja na koszta exterytorialne nie mam pojecia .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
czader20
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 8
  Wysłany: Śro Maj 27, 2015 12:01 am   

Jak z około 1400 brutto robi się około 950 netto to chyba jest nie halo, chyba za nadgodziny nie byłoby aż tak wysokiego podatku. . .
Domek mam niby za darmo btw
Ostatnio zmieniony przez czader20 Śro Maj 27, 2015 12:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 7:22 am   

czader20, a nie odciagaja ci przypadkiem ubezpieczenia i za mieszkanie od wyplaty ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
czader20
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 9:29 am   

Ubezpieczenie tak, domku nie
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 10:10 am   

czader20,

Ale koszty ET (Extraterritoriale Kosten) wlasnie sa zazwyczaj glownie za mieszkanie, i inne wydatki dla osob pracujacych tymczasowo w Holandii, bez meldunku.

http://www.flexnieuws.nl/...n/#.VWWJ4VJVKH4

http://www.belastingdiens...rocentregeling/
 
 
czader20
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 11:05 am   

Mam 20 lat, w agencji za domek potrącają od NETTO za domek od bodajze 22 roku życia.

Czyli rozumiem, że jestem walony w rzyć, gdyż za moje nadgodziny w weekendy pobierają sobie kwotę i wpisują jako koszty zamieszkania i odejmują od wynagrodzenia BRUTTO.

Czyli jednym słowem jak za dużo mi wychodzi to odejmą tyle aby wyszedł jak zwykle, czyli ujowo.

Mózg roz****ny. : |
Ostatnio zmieniony przez czader20 Śro Maj 27, 2015 11:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 3:18 pm   

czader20, jakos mi si nie widzi zebyc ci dawali mieszkanie za friko bo to wlasnie jest dobry dochod dla nich . przejzyj dokladnie swoj wyciag z wyplaty czy aby napewno ci nie odciagalo za mieszkanie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
czader20
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 12:10 am   

Nie płacę, na solarisie mam napisane:
Vergoeding ET
Inhouding ET
po tej samej kwocie zaksięgowane, czyli na zero wychodzę z mieszkaniem.

Mnie ciekawi jakim cudem za nadgodziny tyle mam na minusie
Uitruil ET kosten tlv overwerk en toesla ponad -360 euro. Na weekendzie niby po 150% za sobotę i 200% za niedzielę i uj z tego jak wychodzi że pracuję za pół darmo, bo po odjęciu tego to 2 weekendy za darmo pracuje praktycznie...
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 7:21 am   

czader20,

A pracujesz na stawce mlodziezowej, dlatego ze masz 20 lat? Widzialem takie umowy gdzie stawka ET zmienia sie od zarobkow.

Pracujac np. 30 godzin tygodniowo zarabiasz ze malo, zeby mogli ci odciagnac wedlug umowy ET, wtedy vergoeding i inhouding ET sa takie same i wychodzisz na zero.
Kiedy zaczynasz robic nadgodziny, i zarabiac wiecej niz minimum, zabieraja z tego na mieszkanie.

Widzialem salarisy osoby ktora w "gorsze" tygodnie placila 10-20e za tydzien za mieszkanie, a jak zarabiala wiecej nawet do 125e za tydzien za mieszkanie.

Sprawdz wiec w umowie, tam powinno byc (zazwyczaj malym druczkiem) napisane o nadgodzinach i obliczaniu koszt ET.

PS. Kiedy zaczales pracowac, moze wczesniej mieli blad w systemie, odciagali ci za malo za mieszkanie, i teraz nadrabiaja? Tez jest taka mozliwosc.
 
 
czader20
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 8:38 am   

Mam 20 lat, stawka 5,33 brutto, Pracuje na nockach i weekendach z samymi dodatkami. Pracuję po 180-190h miesięcznie.
Mieszkanie za darmo pisało na umowie przedwstępnej z agencji werbującej z Polski do agencji tutaj w holandii.
No i nawet jak podpisywałem umowę to pytałem sie całego prezesa tej agencji czy mam na pewno mieszkanie za darmo, to sie spytał ile mam lat, powiedziałem że 20, odpowiedział mi w takim razie że tak.

Pracuje 2 miesiące ponad, mam 2 solarisy. Na poprzednim też mi ucięli ponad 370 euro za Uitruil ET kosten tlv overwerk en toesla, a Vergoeding ET i Inhouding ET miałem też w tamtym miesiącu po równej kwocie, czyli na zero wychodziłem.
W tym miesiącu to samo ponad 360 euro ucięte na Uitruil ET kosten tlv overwerk en toesla, a Vergoeding ET i Inhouding ET po tej samej kwocie zaksięgowane.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 9:42 am   

czader20,
czader20 napisał/a:
No i nawet jak podpisywałem umowę to pytałem sie całego prezesa tej agencji czy mam na pewno mieszkanie za darmo, to sie spytał ile mam lat, powiedziałem że 20, odpowiedział mi w takim razie że tak.



Szczerze mowiac w Holandii niczego nie ma za darmo, a juz na pewno mieszkania, przepisy sa tak przemyslnie skonstruowane , ze jak nie z tej , to z innej strony czlowieka wydoja .

cytat z drugiego linku
( Dit is het moeilijkst te begrijpen en uit te leggen ) - po polsku mowiac , trudno zrozumiec a jeszcze trudniej wytlumaczyc

http://www.flexnieuws.nl/...n/#.VWbOFPntmko

https://www.nbbu.nl/pagina/et-regeling
 
 
czader20
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 8
Wysłany: Pią Maj 29, 2015 1:12 am   

To wychodzi na to że im więcej pracuję nadgodzin, tym więcej mi te k*** ściągają z wynagrodzenia za "Uitruil ET kosten tlv overwerk en toesla". Jakoś kolega pracował 42h tygodniowo i miał potrącane 180-190 euro, a teraz za 51-60h, potrącane mamy po około 360-370 euro. Tylko jakim cudem mi ściągają tyle samo co jemu, jak ja mam 5,33 brutto/h, a on 7,23 ... Jednak mieli rację Ci co tutaj dłużej pracują, że jak za dużo zarobisz to tak odejmą żeby się człowiek nawet nie połapał i że szkoda chodzić w weekendy do pracy....Wszędzie dymanko...Do sierpnia wytrzymam...
 
 
Papux
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 13
Wysłany: Nie Maj 31, 2015 7:45 pm   

Tu nie chodzi o dymanko tylko o głupotę ludzką.
Ludzie nie pracują w holandii tyle godzin!
Tylko Polacy są jacyś dziwni.
Powiem na swoim przykładzie.

Zarabiam 11e/h i pracuje 8h dzień pon-piątek i nie przychodzę do pracy w soboty czy niedziele bo się to zwyczajnie nie opłaca gdyż podatek rośnie w zaskakującym tępię.

Druga sprawa to: jak można zgodzić się na stawkę 5,50e? moja pierwsza praca w holandii dawała mi stawkę 9,20. po odjęciu kosztów domu i utrzymania zarabiasz tyle co w Polsce a pracujesz jak niewolnik.

Lepiej znajdź lepszą prace i biuro.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Maj 31, 2015 9:14 pm   

Papux napisał/a:
Druga sprawa to: jak można zgodzić się na stawkę 5,50e? moja pierwsza praca w holandii dawała mi stawkę 9,20. p


Widocznie miales szczescie ,wiec przestan cudaczyc w stosunku do innych , przeciez wyraznie w poscie wyzej napisano , ze osoba pracuje na tzw. stawce wiekowej ( widocznie mozna , skoro mlodzi i to nie tylko polacy , holendrzy rowniez za takie pieniadze tu pracuja_)
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Maj 31, 2015 9:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group