NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciaglosc lat pracy w EU
Autor Wiadomość
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 1:28 pm   Ciaglosc lat pracy w EU

Witam wszystkich ,
chcialabym skierowac do kazdego z was zapytanie jak to jest w Holandii z ciagloscia lat pracy ? Zanim tu przyjechalam rozeznalam sie co nie co na ten temat w EU i jak dobrze sobie przypominam ciaglosc lat pracy nalicza sie automatycznie migrujac z jednego do drugiego kraju EU.

Chodzi mi o to ze ja zostalam przeniesiona z Polski do Holandii do tej samej firmy, ze wgledu na to ze w Polsce nastapila likwidacja stanowiska pracy i zaproponowali mi prace w glownej siedzibie w Holandii. Ale w 2014 roku firma ta postanowila zakonczyc prace biura w NL i przenosi je do Indii ( z powodu nizszych klosztow utrzymania ) glowne biuro w Holandii poinformowali pracownikow ze zaczna sie partiami grupowe zwolnienia pracownikow zgodnie z planem socjalnym, ktrory otrzymalismy i jest wazny do konca 2015 roku.

I teraz jest moje najwazniejsze pytanie: czy lata pracy w Polsce z automatu bede doliczonedo lat pracy w NL bo wlasciwie jest to ta sama firma, obowiazki byly takie same, stanowisko pracy tez itp tylko siedziba wykonywania pracy zmienila sie. Pytam sie bo w Holandii jak zwalnia pracowdawca pracownikow to powinien wyplacic jedna pewnsje brutto za kazdy rok przepracowany w firmie. A drugie pytanie : na jakiej stronie moglabym odnalezc unijne postanowienia/decyzje dotyczace ciaglosci lat pracy w EU .
Bardzo prosze o powazne odpowiedzi , bo dla mnie jest to dosc istotna i wazna sprawa . Z gory dziekuje za otrzymane wskazowki od was . Pozostaje z powazaniem , Renix
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 6:02 pm   

Renix napisał/a:
Pytam sie bo w Holandii jak zwalnia pracowdawca pracownikow to powinien wyplacic jedna pewnsje brutto za kazdy rok przepracowany w firmie
niestety juz tak nie jest od 01-07-2015 zmienilo sie prawo w NL .
Renix napisał/a:
czy lata pracy w Polsce z automatu bede doliczonedo lat pracy w NL
to zalezy przedewszystkim od twojego kontraktu . Ale najlepiej zrobisz jak z tymi pytaniami pujdziesz do advocata trudniacego sie prawem pracy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
anuka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 26
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 6:41 pm   

WUP I ZUS. Napisz do nich pismo z pytaniem. Odpisza gratis.
 
 
Zibby3
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 3:31 pm   

skoro pani urzędniczka nie wie, to my robotnicy szklarni i produkcji możemy wiedzieć?

nie no żartuję :)

przede wszystkim do czego mają wliczać się te lata pracy? do emerytury? w zamysle lata pracy ze wszystkich krajów unijnych mają być zsumowane przy ustalaniu emerytury... ale jak to w praktyce będzie działać??????
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Pon Lip 20, 2015 5:42 pm   

Witam Wszystkich ,
Ja pracowalam w jednej i tej samej firmie (amerykanska) w Polsce i Holandii . W procedurach zarzadu spolek amerykanskich ktore posiadaja swoje filie w unii europejskiej -- maja obowiazek liczyc ciagiem lata pracy swojego pracownika bez wgledu na to w jakim kraju pracuje w EU. A lata pracy mialy dotyczyc odprawy w Holandii, za wszystkie lata przepracowane w tej firmie. W moim przypadku wszystko dobrze sie zakonczylo gdy tylko wzielam sobie prawnika.
Pozdrawiam,
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lip 21, 2015 12:47 pm   

Renix, fajnie by bylo zebys opisala jakie zakonczenie bylo , bo przy nowych prawach malo kto wie co sie teraz dzieje i co sie komu nalezy . Kazda informacja jest przydatna .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Wto Lip 21, 2015 11:10 pm   

Witam ,
wiem ze z dniem 01 lipca 2015 roku zmienilo sie prawo holenderskie w sprawie odpraw dla zwalnianych pracownikow. Ale moja sytuacja nie dotyczyla nowego prawa, bo firma w ktorej pracuje nadal , w roku 2014 obwiescila tzw grupowy plan socjalny i na podstawie planu socjlanego kazdy pracownik zachowuje prawo do odprawy na postawie starych regulacji w Holandii. W nieszczesciu jakie nas spotkalo ze kazdy z pracownikow traci trace w roku 2015 (we wrzesniu lub w grudniu) szczesciem bylo to ze grupowy plan socjalny zostal zatwierdzony w roku 2014 przez UWV i to wlasnie nas uchronilo od nowego prawa w Holandii.
Czyli wyplacanie odpraw nastapi jesczcze na podstawie starego prawa.
Serdecznie pozdrawiam.

[ Dodano: Wto Lip 21, 2015 11:22 pm ]
Zibby3 napisał/a:
skoro pani urzędniczka nie wie, to my robotnicy szklarni i produkcji możemy wiedzieć?

nie no żartuję :)



Witam ,
Pani urzedniczka jak to zostalo nazwane, tez kiedys pracowala w szklarniach i na produkcji, jako pokojowka w hotelu a nawet na myjni samochodowej ale bylo to ze 25 lat temu i powiem szczerze ze bylo o wiele trudniej wyjechac za granice niz teraz. Wtedy tez przekonalam sie ze warto uczyc sie jezykow obcych aby cos zdobyc w zyciu. Dlatego kazdy czas spedzony za granica powinniscie (w miare mozliwosci) przeznaczyc na nauke jezyka obcego. Nie mowie tylko o holenderskim ale takze innych. To naprawde duzo daje w przyszlosci. Mimo swoich lat teraz ucze sie holenderskiego jezyka bo chcialabym kiedys swobodnie z kims porozmawiac w tym jezyku. Moze kiedys bede mogla, zawsze staram sie byc optymistka w zyciu. Serdecznie pozdrawiam
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group