NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Wrz 16, 2015 7:09 pm
Za mała wypłata
Autor Wiadomość
adekbp
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 2:34 pm   Za mała wypłata

Witam, od czwartku pracujemy z dziewczyną w jednej z firm kurierskich. Stawkę mamy 9,70E, po pierwszym tygodniu pracy, dostaliśmy rozliczenie na stronie, i ja dostałem 153,02E, a moja dziewczyna 100,57E. Wie ktoś o co chodzi? Dzwoniąc do nich, powiedziano mojej dziewczynie że to za pewne podatek. No ale czego tego podatku nie odjeli od mojej pensji? Pracowaliśmy 2 dni, razem 14h45min stawka 9,7E co daje nam po przemnożeniu 140,16E. Nie jesteśmy na wiekówce. Ktoś coś może pomóc ? Pozdrawiam
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 3:02 pm   

Wrzuc do dzialu tlumaczen skany Waszych odcinkow wyplat. Wtedy będzie można cos może więcej pomoc.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
adekbp
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 3:06 pm   

nie dostaliśmy jeszcze takich odcinków, informacje takie mam ze strony randstadu.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 3:23 pm   

czyli jak? na stronie Randstadu logujecie się na Swoje konta i tam widzicie tylko, ile zarobiliście? Nie ma wyszczególnione ile i za co jest odciągnięte?
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
adekbp
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 4:24 pm   

http://screenshu.com/stat...9/eh/acpzig.jpg tutaj jest screen z zakładki "moje finanse" nie mam nic wyszczególnionego za co. przelewy już dotarły, ja dostaliśmy tyle ile pisałem.. Czyli moja dziewczyna dostała o 50E mniej niż ja, chociaz pracowała tyle samo..
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 4:55 pm   

adekbp, bo to sa sumy/wysokosc przelewow do wyplaty a nie wyciagi z wyplat(y) . Musisz miec wyciag z wyplaty by moc cos sie doczytac/doliczyc

[ Dodano: Wto Lip 28, 2015 5:57 pm ]
w linku ktory podales jest dokladnie napisane ze to sa twoje przelewy/wysokosci wyplat i jak masz pytania co do wyplaty to nim zadzwonisz do Randstad sprawdz najpierw swoj wyciag z wyplaty ( loonstrook ) .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 5:08 pm   

adekbp,

jak otrzymasz loonstrook (odcinek wyplaty) wtedy bedziesz mial wyszczegolnienia
i dopiero wtedy porownajcie swoje wyplaty
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
adekbp
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 5:32 pm   

a kiedy mogę się spodziewać że dostaniemy ten odcinek? I jaka może być przyczyna innych wypłat, skoro pracowaliśmy tyle samo, te same godziny, te same dnie, na tych samych zasadach, na stronie randstadu mamy napisaną taką samą stawkę, a wypłata zupełnie inna :/
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 6:15 pm   

Cytat:
a kiedy mogę się spodziewać że dostaniemy ten odcinek?
normalnie wydaja go przy wyplacie .
adekbp napisał/a:
jaka może być przyczyna innych wypłat
A tego to nikt nie bedzie wiedzial nim nie przeczyta/porowna waszych wyciagow z wyplaty . Wszystko jest wyszczególnione na wyciagu z wyplaty . A do tej pory mozemy tylko gdybac a na to chyba nie czekasz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
adekbp
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: Śro Lip 29, 2015 1:11 pm   

Witam ponownie, wrzucam skany obu wyciągów:
1: http://screenshu.com/stat...2/we/q4fs70.jpg
2: http://screenshu.com/stat...b/s8/6fzyxl.jpg

Ogólnie w drugim skanie, jest coś takiego jak "BRUTO INHOUDING ET" -48,38E
Proszę o pomoc jak ktoś wie dlaczego na drugim payslipie odciągneli aż taką kwotę, a na pierwszym jest normalnie.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lip 29, 2015 3:44 pm   

adekbp, osoba urodz 1993 roku ma odciagniete koszta exterytorialne ( inhouding ET) brutto w wysokosci €48 co ma wplyw na reszte wyliczen oraz netto odliczyli €18 ET. O koszztach exterytorialnych juz bylo tu na forum poszukaj i poczytaj .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
adekbp
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: Śro Lip 29, 2015 5:05 pm   

Znalazłem jeden wątek, ale tam jest nie jasno wytłumaczone, i kolega pisał że jego agencja odciągała mu koszty za mieszkanie. A my mieszkanie wynajmujemy na własną rękę, nie przez żadną agencję czy coś takiego. Mógłby ktoś coś więcej napisać na ten temat? Czy to jest jednorazowa opłata, czy będzie to tak wyglądało co tydzień, że ona bedzie zarabiała XX euro mniej odemnie ? Czy później te pieniązki można odzyskać? Proszę o odpowiedź jak ktoś się zna, bo tam gdzie mnie odesłałaś @baileys jest strasznie nie jasno napisane. Pozdrawiam

@edit: i dlaczego akurat osoba urodzona w 1993r. płaci takie koszta?

@edit2: Dobra chyba wiem dlaczego jest te odliczenie. Przygodę z holandią zaczeliśmy przez agencję PRAN (nie polecam nikomu), trafiliśmy do jakiś baraków, smród brud i patologia - ale mniejsza o to. Mieszkaliśmy tam 4 dni, i zrezygnowaliśmy z pracy, więc wyprowadziliśmy się natychmiast stamtąd. Tym zakwaterowaniem "zajmowała" się agencja tempo-team. Szperając w ich umowie, znalazłem coś takiego: "8. Opłata za zakwaterowanie potrącona z zarobków brutto (Bruto inhouding ET)
Chodzi tutaj o (część) sumy, którą płacisz za zakwaterowanie, potrącaną od wynagrodzenia brutto.
Skorzystanie z tego systemu jest możliwe pod pewnymi warunkami, dlatego suma ta może się
różnić w poszczególnych tygodniach. Ewentualna pozostała część Twoich kosztów za zakwaterowanie
będzie odprowadzona od płacy netto (patrz: Netto inhouding ET, pkt 18)."

I tu pytanie, czy jest to w ogóle możliwe, że ta agencja, odciągneła z naszego konta kasę za te kilka dni które mieszkaliśmy w tym baraku?
Ostatnio zmieniony przez adekbp Śro Lip 29, 2015 5:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lip 29, 2015 7:49 pm   

adekbp napisał/a:
Proszę o odpowiedź jak ktoś się zna, bo tam gdzie mnie odesłałaś @baileys jest strasznie nie jasno napisane.
wiesz google zna odpowiedz
https://www.google.nl/#q=...eksterytorialne
adekbp napisał/a:
I tu pytanie, czy jest to w ogóle możliwe, że ta agencja, odciągneła z naszego konta kasę za te kilka dni które mieszkaliśmy w tym baraku?
jezeli to ta sama firma ktora wam teraz placi to tak mogli wam odciagnac za te baraki . Ale najpiew poczytaj co to sa te koszta i jak i kiedy je odliczaja reszte radze wyjasnic z biurem .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
adekbp
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 10
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 12:28 pm   

@baileys nie rozumiem kompletnie Ciebie, jeżeli piszę Ci że szukałem, ale nie jest jasno napisane, to po co odsyłasz mnie do google? Potrafię korzystać, dzięki za radę, ale jeżeli proszę o jakieś konkretniejsze wyjaśnienia, bo nie jest jasno to opisane, to znaczy że chcę prosić o radę kogoś forumowiczów, który może przerabiał już to, lub wie coś na ten temat, od tego jest te forum nie ? Jeżeli byłby to jakiś częsty, powtarzający się temat, to za pewne byłby przyklejony do głównego.
Wracając do tematu, tak ta firma współpracuje z randstadem, i właśnie ta firma odciągnęła sobie pieniążki za baraki. Pozdrawiam wszystkich
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lip 30, 2015 1:42 pm   

adekbp, zebys sie pofatygowal poczytac inne linki w google to bys wiedzial ze ET maja byc wyplacone a nie pobrane . Zebys sie dale pofatygowal poczytac bys sie wiecej dowiedzial o ET np za co jest wyplacane jak jest obliczane itd . Wszystko jest jano i prosto opisane . Ale jednak trzeba poczytac wiecej jak jeden link . A jak nadal niebedziesz rozumial to poszukaj ksiegowa i niech ci dokladnie wytlumaczy bo tego sie nie da w 1 zdaniu wytlumaczyc.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group