NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podpisanie vast Kontraktu ,, po czasie???
Autor Wiadomość
Dareckiiiii
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 15
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 8:30 pm   Podpisanie vast Kontraktu ,, po czasie???

Witam , Na forum jestem nowy , lecz czesto sledze watki tu napsane .. Obecnie jestem w malej kropce i prosilbym o podpowiedzi

Sprawa wyglada nastepujaco ,, pracuje u Holendra od 2010r ,, Nigdy nie widzialem kontraktu ,, Ostatnio zaczalem sie ponownie upominac o niego , i uslyszalem w odpowiedzi ze dostalem lecz zgubilem ,, ok nawet gdyby (choc nigdy go nie mialem) to drugi oryginal jest w officie ,, lecz i tam tez ponoc zaginal .. Smiech na sali ,, Nie idzie sie dogadac z tym pracodawca ,, Jestem zadowolony z wykonywanej pracy , jak i szefostwo jest zadowolone ze mnie ,, Lecz gdy chodzi o papiery , to latwiej sie porozumiec z niemowa ..


Na chwile obecna jestem w punkcie gdzie szef proponuje mi napisanie kontraktu , z data wstecz .. Kontrakt juz powstal , sprawdzony przez adwokatow etc , jest wporzadku ,, Zatrudniony w 2010r ,, ( taki kontrakt wstecz by nikt nei mial problemow ) lecz gdy mialo juz dojsc do podpisania to nagle szef wyskoczyl ze nie podpisze z data 2010r tylko obecna 2015r ...

I powiedzcie mi czy to ma sens i czy jest tu jakakolwiek logika?

Fakt Artykul 1 mowi ze pracuje od 2010r ,, lecz gdy zostanie taki papier podpisany z data 2015 r to co ten kontrakt bedzie wart???

Szef juz sie przyznal ze gdy podpiszemy z data wstecz to bedzie musial wyrownac mi zalegle pieniadze ,ok wiec powiedzialem zrobmy aneks ze nie bede roszczil praw o zalegle pieniadze .. Ale to tez nie ..

A gdy zapytam o obecny kontrakt to oczywiscie odpowiada ze go mam ,ze jest to vastkontrakt ..

Czy podpisanie takiego kontraktu jaki pokaze na zalacznikach /zdjeciach ma sens z data obecna? Co z pozostalymi latami od 2010roku? czy to przepada??


Prosze o pomoc i podpowiedzi bo to naprawde walka z wiatrakami ...




http://i1150.photobucket....zps4f0g0bkk.jpg

http://i1150.photobucket....zpslze7vlol.jpg

Kontrakt niby ok ale co z tym gdy go podpisze z data 2015r??? a zaczalem prace w 2010 roku
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 9:07 pm   

Może najpierw warto by sprawdzić co Wam grozi za zgłoszenie z tak odległą datą wstecz 'nielegalnego zatrudnienia' przez tak długi czas - co grozi pracodawcy (za zatrudnienie na czarno) i Tobie (za pracę na czarno - tak! w końcu tyle lat się na to zgadzałeś, działo się to za Twoim przyzwoleniem), może istnieje instytucja np. 'szczerego żalu' jak w polskich przepisach skarbowych (przyznanie się do zatajenia czegoś). Bo możecie sobie tym mocno zaszkodzić oboje.
Ja bym chyba podpisał kontrakt z aktualną datą, a na 'rekompensacie' strat (np. za nienaliczenie składek itp.) dla Ciebie za poprzednie lata dogadałbym się z pracodawcą na formie np. jednorazowej umowy o dzieło na większą sumę też z tegoroczną datą na podst. której wypłaciłby Ci jakieś odszkodowanie.
 
 
Dareckiiiii
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 15
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 4:31 pm   

Tak rozumiem , z tym ze szef z poczatku chcial wpisac na vast kontrakcie date z 2010r , lecz w ostatnim dniu zmienil zdanie i chce dapisac date 2015r ,, Mi bylo by bardziej na reke z 2010r ,, wtedy wiem ze pracuje od 2010r na stalej umowie,, On wystraszyl sie ze bedzie musial mi zwracac zalegle pieniadze..

Za moim przyzwoeniem ,, niedokonca ,, bo od kiedy siegam pamiecia to zawsze pytalem sie o jakas umowe to odpowiedz byla ze tak mam posiadam lecz po co ci papiery .. I nigdy niezostaly mi ukazane i tak minelo 5 lat ,, tak wiem dalem ciala z tym ,, Lecz teraz dla nie wazne jest to czy taka umowa Na ktorej atrykul 1 mowi ze zostalem zatrudniony w 2010roku ,, na czas nieokreslony , a zarazem podpisanie takiej umowy bedzie w 2015r ,, czy taki papier bedzie liczyl sie od 2010r czy od daty podpisania czyli 2015r
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 4:58 pm   

Pytanie brzmi : czy na pewno byłeś/jesteś legalnie zatrudniony od 2010 r.? Były odprowadzane składki ubezpieczenia społecznego zgodnie z przepisami itp.? Przecież wypłaty też muszą być potwierdzone podpisem pracownika że ją dostał.

To że się wycofuje z podpisania z datą wsteczną wskazuje na to że jednak nie i pracodawca boi się właśnie konsekwencji tego, że by musiał legalnie odprowadzić składki, podatki, wynagrodzenie itp., może z odsetkami, może z ewentualną karą.

na drugiej stronie pisze w kontrakcie że byłeś zatrudniony od 2010 r., dziwna sprawa, chociaż nie pisze w jaki sposób zatrudniony, może tylko dorywczo, sezonowo, raz w roku, zresztą kopię umowy o pracę chyba nigdzie się nie posyła do urzędu, więc i tak by to nikt nie widział.

Co do Twojej odpowiedzialności, zdaje się że jak było mówione że jest kontrakt na papierze, to Twoim obowiązkiem jest posiadać swój egzemplarz, właśnie w razie takich spraw. Na gębę 5 lat pracować, respekt :)
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Wto Sie 18, 2015 5:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dareckiiiii
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 15
Wysłany: Śro Sie 19, 2015 9:45 pm   

Tak skladki BPL sa odkladane od 2010r , solarisy tez ygladaja wporzadku , wszystko wyglada na cacy lecz nigdy kontraktu nie widzialem ,, WIem jak to wyglada i ok obudzilem sie ze snu na jawie po 5 latach ,, lepiej po 5 niz 25 ...

Ciekawe co taki papier bedzie wart ,,zatrudniony od 2010r na czas nieokreslony odrazu z kopyta , aczkolwiek papier podpisany w 2015r ,,, :119: Czy bedize mial taki kontrakt jakas wiarygodnosc co do poprzednich lat???
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Sie 23, 2015 10:35 am   

Dareckiiiii,
Jesli otrzymujesz od 5 lat paski wyplat i rozliczasz sie z BD to jestes zatrudniony legalnie. Jesli "nowy stary" kontrakt jest na czas nieokreslony to czemu mialbys go nie podpisac? Poza tym chyba po takim czasie poznales szefa i mozesz ocenic, czy jest uczciwy czy nie. Niestety,sam musisz zadecydowac i ostatecznej decyzji nikt za Ciebie nie podejmie.
 
 
Dareckiiiii
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 15
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 8:46 pm   

Mathnl, Tak wszystkie inne papiery sa wporzadku , paski wyplat jarografy i skladki emerytalne .. Czy szef jest uczciwy ,,, hm pojecie wzgledne ,, jest uczciwy jak cos potrzebuje ,,,ale potraf powiedziec zwalniam cie ,, po chwili nie moge cie zwolnic tak latwo bo pracujesz 5 lat ,,sam sie zwolnij .. A z innej strony mowiac ogolem trzymam jedna placowke firmy w garsci , a szef pokazuje sie tu raz na 2 miesiace cala reszta na mojej glowie a rezultaty koncowe sa lepsze niz na innych placowkach ,, a mnie stracic niechce ,... Jednym slowem Misz masz ..

Dzis podpytalem w advies biuro ,, Powiedziano mi ze nawet jak podpisze kontrakt 2015r a w jednym z wielu artykulow jest napisane ze zatrudniony jestem na czas nieokreslony od 2010r to zaden problem podpisac kontrakt z dniem 2015r ,, Gdyz mozna zawse wgladnac w UWV i tam jest wglad ze zatrudniony jestem od 2010r ..

Z drugiej strony udalo mi sie dopisac dodatkowy artykul na kontrakcie ze jest to druga umowa o prace , ciaglosc poprzedniej z 2010r , nowa umowa jest sporzadzona dla tego iz zaszly pewne zmiany wzgledem poprzedniej np podwyzka .

MYsle ze taki artykow na wstepie rozjasnia zaistaniala sytuacje kontraktu zatrudnienia mnie w 2010r a podpisem z 2015r .


Co o tym yslicie?


Pytam Tu Was o to bo moze ktos z Was byl w podobnej sytuacji i moze cos podpowiedziec <ok>


Mathnl, Co oznacza skrut BD ? Belastingdienst? Na solarisach jest oczywiscie brutto i netto ,, sa odciagane pewne kwoty ,a sam pracodawca placi za mnie podatki , bo juz to slyszalem milion razy







[ Dodano: Pią Wrz 11, 2015 11:03 am ]
Ok pamie i panowie ,, Na chile obecna znow nadal nic ..szef w ostatniej rozmowie telefonicznej wykrzyczal ze dal mi kontrakt ostatnio ten pierwszy i ten zmieniony i ze mam je ,, Wczoraj wyczytal mi zasady z owych kontraktow .. Ktorych nigdy nie widzialem i nie podpisywalem ..

Ogolnie to wybucha gdy slyszy slowo kontrakt ..

Co myslicie o tym by fnv zajelo sie sprawa?

MOge udowodnic ze pracuje od 5 lat pommimo ze nigdy nie widzialem kontraktu?

Jarografy , wyciagi z banku solarisy?
Dodam ze od ostatniego miesiaca nagle zmienil sie tytol wykonywanych przelewow wyplaty na konto ... Nagle od peciu lat dostalem wyplate z firmy o innej nazwie?

Czyzby szef chcial cichaczem zmienic nazwe formy i zatrudnic pracownika od nowa? bez jego zgody rozmowy podpisu?
Ostatnio zmieniony przez Dareckiiiii Pią Wrz 11, 2015 11:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group