NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zwolnienie z pracy w czasie choroby
Autor Wiadomość
siwy3214
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 13
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 3:39 pm   zwolnienie z pracy w czasie choroby

witam. w
kwietniu mialem maly wypadek na boisku podczas gry w pilke. od tego czasu -
ponad 3 miesiace - bylem na zwolnieniu chorobowym. firma wysylala mnie do
lekarza ARBO i na sile szukali mi pracy ktora miala byc siedzaca. wiec
pomagalem w biurze ale jak pracy nie bylo to szukali mi na sile sprzatania
itd. mialem pracowac po 20 godz tyg ale bylo wiecej z czago wiekszosc czasu
siedzialem bo bol nie pozwalal chodzic. problem w tym ze jak przyszlo do
wyplaty to przepracowane godziny nie pokrywaly sie z godzinami chorobowymi
czyli pracowalem kosztem chorobowego. po 3 miesiacach chcialem wrococ do
pracy na szklarni - chcialem sprobowac swoich sil bo siedzenie nie pomagalo
a gdy wrocilem okazalo sie ze biuro wymeldowalo mnie z chorobowego i po 2
tygodniach gdy kotrakt sie skonczyl - 17 sierpnia - nie przedluzyli mi
kontraktu chociaz 17 rowniez mialem wizyte u lekarza ktory ostatecznie
stwierdzil ze bede mial operacje. juz jestem tydzien po operacji, zglosilem
sie do uwv. 3 miesiace temu rowniez dostarczalem rachunki z polski do biura
bo potrzebowali to tzw terytoriale kosten ktorego mi nie wyplacili bo
stwierdzili dzis ze moj rachunek zostal odrzucony a ze juz u nich nie
pracuje to nie robia tego wstecz. wiec zostalem na lodzie a mysle ze biuro
nieslusznie mnie zwolnilo i dzien przed koncem umowy zadzwonili ze to
koniec...nie wiem czy moge cos w tej sprawie zrobic....
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 4:56 pm   

siwy3214,
Pracodawca nie ma prawa zwolnic cie kiedy przebywasz na chorobowym, chyba ze bylo inaczej niz to opisujesz

Cytat:
Kan ik worden ontslagen als ik ziek ben?
Nee, uw werkgever mag u in principe niet ontslaan als u ziek bent. Er geldt namelijk een opzegverbod van het arbeidscontract tijdens ziekte. Dit opzegverbod geldt niet alleen bij een vast contract, maar ook als uw werkgever uw tijdelijke contract (voortijdig) wil beëindigen. Er zijn echter wel situaties waarin het opzegverbod niet geldt.

zrodlo

Jesli nie jest za pozno ,to zglos sie tu >> https://www.juridischloket.nl/
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 13, 2015 6:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
siwy3214
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 13
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 5:54 am   

było tak jak pisze z tym ze powiedzieli mi ze jak wrocilem na szklarnie to mnie wymeldowali z chorobowego wiec w momencie konca umowy nie bylem wg nich na chorobowym chociaz w ostatni dzien mialem jeszcze wizyte u lekarza
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 8:20 am   

siwy3214 napisał/a:
problem w tym ze jak przyszlo do

wyplaty to przepracowane godziny nie pokrywaly sie z godzinami chorobowymi

czyli pracowalem kosztem chorobowego.
wyjasnij blizej /dokladniej . bo rozumiem to ze dostawales tylko chorobowe .
siwy3214 napisał/a:
po 3 miesiacach chcialem wrococ do
pracy na szklarni - chcialem sprobowac swoich sil bo siedzenie nie pomagalo

a gdy wrocilem okazalo sie ze biuro wymeldowalo mnie z chorobowego
Skoro wracasz do pracy wiec najnormalniejsza sprawa jest ze nie jestes chory wiec chorobowe jest wstrzymywane . No chyba ze umawiajac sie z pracodawca o powrocie( probie powrotu ) do pracy nie wszystko bylo zrozumiale/wyjasnione dla obu stron .
siwy3214 napisał/a:
po 2

tygodniach gdy kotrakt sie skonczyl - 17 sierpnia - nie przedluzyli mi

kontraktu chociaz 17 rowniez mialem wizyte u lekarza ktory ostatecznie

stwierdzil ze bede mial operacje.
Pracodawca nie ma prawa ciebie zwolnic w trakcie choroby , ale tez nie ma obowiazku przedluzania z toba kontraktu ktory konczy sie w terminie zawartym w umowie , nawet gdybys lezal w szpitalu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
siwy3214
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 13
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 11:26 am   

a wiec tak chodzi o to ze firma oprocz mojego lekarza ktoremu widocznie nie ufala bo twierdzil ze nie moge pracowac wysylala mnie do lekarza medycyny pracy - za kazdym razem inny lekarz i wogole nie mial historii choroby, pomijajac to lekarz ten stwierdzil ze moge pracowac po kilka godzin dziennie i ma to byc praca siedzaca, takowa praca zadko byla w biurze wiec wysylal mnie na sprzatanie, koszenie trawy, po dwoch miesiacach takiej pracy kolano nadal bolalo wiec wiecej czasu siedzialem nic nie robiac niz cos robilem, wiec skoro po takim czasie i siedzenie i fizjoterapia nie pomagaly dostalem propozycje ze moge wrocic na szklarnie z tym ze bede pracowal krocej i mial dluzsze przerwy....w poniedzialek mialem koniec kontraktu a w piatek po poludniu dopiero mnie poinformowali telefonicznie ze nie przedluza mi umowu, gdy im powiedzialem ze nie moga mnie zwolnic na chorobowym odpowiedzieli ze jak wrocilem na szklarnie to juz nie jestem na chorobowym chociaz pracowalem 30 godz tygodniowo. w poniedzialek w ostatni dzien gdy juz wiedzialem ze mi nie przedluza umowy mialek kontrole u lekarza w szpitalu ktory stwierdzil ze czeka mnie operacja...i tyle bylo pomocy z biura

odnosnie wyplat bylo tak - pierwsze tyg chorobowego spoko - wyplaty chorobowego raz 38 godz raz 40
chorobowe firma mi wyplacala z dwutygoniowym opoznieniem, normalne wyplaty sa z tygodniowym, wiec jak zaczalem prace w biurze to ok jeden tydz byl taki ze dostalem chorobowe plus godz przepracowane - 38 + 20 godz. ale pozniej juz bylo wyrownywanie do 38 godz czyli jak pracowalem w biurze 20 godz to dostalem 18 godz chorobowego, nigdy nie bylo na jednym salarisie 38 godz bo np w 29 tyg dostalem chorobowe za 27 tydz ale godziny przepracowane za 28 tydz.

[ Dodano: Czw Wrz 10, 2015 11:28 am ]
poza tym jak mogli mnie wymeldowac z chorobowego wiedzac ze mam jeszcze wizyte kontrolna u lekarza
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Wrz 10, 2015 4:15 pm   

siwy3214 napisał/a:
ale pozniej juz bylo wyrownywanie do 38 godz czyli jak pracowalem w biurze 20 godz to dostalem 18 godz chorobowego
wiec dobrze ciebie rozliczali .
siwy3214 napisał/a:
powiedzialem ze nie moga mnie zwolnic na chorobowym
alez oni ciebie nie zwolnili , oni poprostu nie przedluzyli z toba kontraktu i mieli do tego prawo . Nigdzie ale nigdzie w prawie nie ma opisanego nakazu/obowiazku przedluzania kontraktu nawet w czasie choroby nie ma tego obowiazku .
siwy3214 napisał/a:
poza tym jak mogli mnie wymeldowac z chorobowego wiedzac ze mam jeszcze wizyte kontrolna u lekarza
czesto bywa ze ktos ma kontrole u domowego lekarza badz specjalisty mimo ze powrocil do zdrowia . Wyobras sobie kogos kto ma nowe kolano po 6 tyg wraca do pracy a 3 m-ce puzniej ma kontrole . To w twojej optyce ma zostac na zwolnieniu ?Ktos kto mial raka przez pierwsze 5 lat podlega pod scisle kontrole czy ten czlowiek tez ma 5 lat zostac na zwolnieniu ?
siwy3214 napisał/a:
mialek kontrole u lekarza w szpitalu ktory stwierdzil ze czeka mnie operacja...i tyle bylo pomocy z biura
powiem brutalnie a jakiek pomocy od nich oczekiwales ? po drugie czy specjalista zakazal ci pracy na czas oczekiwania na operacje ?
siwy3214 napisał/a:
w piatek po poludniu dopiero mnie poinformowali telefonicznie ze nie przedluza mi umowu
wiec teraz zostaje wystapic o WW zasilek i jak juz bedziesz po operacji oinformowac ich o tym ze miales operacje i jestes nie zdolny do pracy przez x czasu . Warto by bylo w twojej sytuacji juz po wystapieniu o zasilek poprosic o spotkanie w UWV i naswietlic twoja sprawe .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
siwy3214
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 13
Wysłany: Pią Wrz 11, 2015 9:09 am   

o operacji dowiedzialem sie jak juz mi powiedzieli o zwolnieniu, z reszta bylo prawie pewne ze bedzie operacja, chodzi mi o to ze to biuro powinno mnie chyba w takiej sytuacji zglosic do uwv. czyli wychodzi na to ze jak pracujesz przez biuro to nie morzesz chorowac bo nawet po 5ciu LATACH PRACY TAK NAPRAWDE JESTES NIKIM DLA FIRMY...
 
 
Dareckiiiii
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 15
Wysłany: Pią Wrz 11, 2015 11:46 pm   

siwy3214, Uwierz ze nie tylko biura pracy tak potrafia potraktowac pracownika .. ja przechodze podobny temat .. praca bezposrednio u holendra ,, 5 lat juz .. wypadek w pracy potoratyg temu , do dzis nie zgloszone nic .. Lekarz mowi wolne ale szef twierdzi ze to tylko 3 szwy i wygania mnie do pracy , Sprawa zaja sie adwokat .
 
 
siwy3214
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 13
Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 10:21 am   

a jaki adwokat? polski czy holenderski?
 
 
Dareckiiiii
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 15
Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 11:49 am   

Biuro adwokackie polskie i panie adwokatki przyjmujace sprawe polki , lecz sprawa zajmuje sie mecenas holenderski wspolpracujacy z tym biurem . na niedziela nl jest ich pelno ogloszen . zoetemeer
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 12:09 pm   

Dareckiiiii,

Przeciez to jest zwyczajne biuro porad prawnych, a nie biuro adwokackie. Nie lepiej wziac osobe ze soba ktora mowi po holendersku i isc do normalnego, holenderskiego adwokata? W tej chwili to wynajmujesz polskie biuro prawnicze zeby kontaktowala sie za ciebie z holenderskim adwokatem...
 
 
siwy3214
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 13
Wysłany: Sob Wrz 12, 2015 6:35 pm   

Dareckiiiii

dzieki

daj znac jak poszlo w twojej sprawie jesli to nie problem
 
 
Dareckiiiii
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 15
Wysłany: Nie Wrz 13, 2015 1:33 pm   

GeraltRivia, Tak zgadza sie , tu jest stronka o nich edytowane link usuniety, to jest reklama biura , takich linkow nie umieszczamy na forum,
Z tym ze robiac tak , to ponioslem koszta wizyty i porady prawnej 35e a reszta oni sie zajmuja kontaktuja z moim szefostwem a jak nie idzie sie dogadac to wkracza mecenas holenderski i sa sprawy sadowe. I to sa jedyne moje koszta jakie napisalem wyzej . tak mnie poinformowano Jezeli sprawa zostanie dogadana -wygrana czy tez przegrana to zadnych kosztow wiecej . Biuro to ma doplaty - tak mi powiedziano .

Poki co zaczerpnalem pomocy i porad kancelari, i zgodzili sie pomoc , a gdy kancelaria posredniczaca nie wskora nic , to zawiadamiaja mecenasa holenderskiego

oplata jednorazowa przy poradzie i zajeciu sie sprawa , w zaleznosci od porady -sprawy koszt jednorazowy jest inny , sa wieksze i sa mniejsze , w tym wypadku 35e

Lez pomimo to jutro zadzwonie do biura posredniczacego i upewnie sie raz jeszcze


siwy3214, na chwile obecna szef gra krzyczy i pluje sie do mnie .
grozac ze wyrzuci z mieszkania zniszczy i zwolni . Wczoraj pojawil sie u mnie lecz nie bylo zadnej rozmowy . Szef powiedzial ze jest zly na mnie i nie chce rozmawiac .

Do tej pory nigdy nie ubiegalem sie o prawa swoje zadne .. jedynie pytalem o kontrakty .
Doszlo do wypadku , juz nie pierwszego zreszta , ale obecny wypadek przelal czare goryczy .

Szef nie zglosil nigdzie nic , jedyne co to placi 100% chorobowego .

na chwile obecna zaczynam sypac prawami jakie mi przysluguja i jest o to najbardziej zly


probuje mnie wygonic do pracy i zaszantazowac pomimo ze mam chorobowe .



Nie wiem co z tego wszystkiego wyniknie ale dam znac , w nowym tyg. napewno przyjdzie mu pismo od kancelari.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 13, 2015 6:37 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Wrz 13, 2015 6:46 pm   

Dareckiiiii napisał/a:
I to sa jedyne moje koszta jakie napisalem wyzej



Bylo by to piekne i nic tylko ....walic do nich drzwiami i oknami , ale chyba zle cie poniformowano to o czym wspominasz jest tylko oplata za jednorazowa usluge , a reszte ustala

z ich strony

Cytat:
Za świadczoną pomoc prawną wynagrodzenie ustalamy indywidualnie z Klientem. Ostateczna wycena uzależniona jest od stopnia zawiłości sprawy, wartości przedmiotu sprawy oraz nakładu pracy.


Wobec powyzszego nie liczylabym za bardzo na to, ze twoje poniesione koszty zamkna sie w kwocie tylko 35 ero.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Wrz 13, 2015 6:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group