NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca 2 lata w jednej agencji
Autor Wiadomość
Slay
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 8:02 pm   Praca 2 lata w jednej agencji

Witam dziś usłyszałem ze otrzymam albo tzw FAST kontrakt ( w co watpie niestety nie mówie po NL i tu jest problem ...) Ale dostane podobno kolejna umowe z mojego biura na max 3,5 roku bo podobno prawo znowu się zmieniło .... i znowu mozna otrzymac face B ? nie dokładnie to zorzumiałem ktos wie jak to teraz wyglada w pracie co po 2 latach pracy w jednej agencji ?
CO się dla mnie zmieni? nie wiem urlop chorobowe? nic nigdzie nie moge znaleźć na ten temat wiec pytam tutaj serdecznie dziekuje za pomoc.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 8:13 pm   

Slay, cos slabo szukales :-P
https://www.google.nl/#q=...w+holandii+2015
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Slay
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 8:20 pm   

To co podałaś to juz widziałem
tyko nigdzie nia ma tam inforkacji na temat 3,5 roku ...
Wyczytałem tylko ze to sa 4 lata ja usłyszałem 3,5 chyba ze chodzi o to ze ja mam juz 76 tygodni czyli połtora roku plus pol roku mi dali bo powyzej 2 lat juz musza mi płacić jakies odszkodowania etc ... ?

ktos ma dokładnie info na temat zapewniania godzin chorobowego etc, wakacji itd ?:)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Wrz 30, 2015 10:32 pm   

Zapewne zaczynales od fazy A, w ktorej pracujesz 78 tyg, czyli max 1,5 roku. Zakladajac, ze pracowales wszystkie 78 tyg. bez przerwy, to potem dostales f. B na pol roku. Od 1 lipca na f. B mozna pracować max. 4 lata badz 6 kontraktow. Stad byc moze dostales info, ze bedziesz mogl pracowac max 3,5, na f. B.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Slay
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: Pią Paź 02, 2015 8:35 pm   

Być moze i pewnie tak tez było jeszcze jedno pytanko czy żeby otrzymać kontrakt tzw fasta musze byc zameldowany w holandii ?

[ Dodano: Sob Paź 03, 2015 7:12 pm ]
Czy ktoś może coś wie bo nic w internecie na ten temat nie mogę znaleźć...
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Paź 03, 2015 7:33 pm   

Slay,

Bo to juz bylo 100 razy przerabiane. Jak pracujesz/mieszkasz dluzej niz 4 miesiace w Holandii (lub masz taki zamiar) to masz obowiazek sie zameldowac.

PS. to jest vast-contract a nie Fast.
 
 
Slay
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 11:43 am   

Jak zwał tak zwał :)
to bedee miał pewnie problemy potem ...
cóż trzeba będzie coś wykombinować....
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 12:40 pm   

Ja bym się nie meldował. Pamiętaj, że to martwe prawo, nikt ci się nie przyczepi.

W dodatku zawsze można powiedzić, że do pracy dojeżdżasz z Niemiec\Belgii jak robi mnóstwo Holendrów.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 1:31 pm   

Fegelein, nim co powiesz/na piszesz walnij sie w czolo . Juz bylo setki razy przerabiane ze to nie martwe prawo ale poprostu wszyscy tacy jak ty nie chcacy sie meldowac tak twierdza . Jak nie wiezysz zadzwon do juridisch loket lub jakiegos adwokata i zapytaj czy to "martwe prawo " i zapytaj jake sa kary za to . Pozatym nie posiadajac meldunku i nie bedac turysta maja ciebie prawo deportowac i uznac za niet meer gewenst . Maja tez prawo nalozyc na ciebie kare pieniazna . Ale jak ty chcesz tak dobrze wiesz i radzisz , to podaj komus swoje dane zeby wrazie czegos mogl sie do ciebie zglosic bys poniosl koszta jakie on ponosi przez twoje pop... rady .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Paź 04, 2015 1:35 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 2:02 pm   

Co ty bredzisz?
Prawo to jedno, praktyka to drugie - są strefy, gdzie nieprzestrzeganie przepisów powoduje realne dotkliwe kary, a są takie gdzie w praktyce nic wielkiego się nie dzieje.
Wiele osób tak jak ty tak samo ględziło w sprawie podatku drogowego, a praktyka pokazuje co innego.
Masz meldunek to płać podatki z tym związane, a nie zmuszaj innych do tego samego kiedy mogą się obejść bez wpisu w gemente.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 2:04 pm   

Fegelein napisał/a:
W dodatku zawsze można powiedzić, że do pracy dojeżdżasz z Niemiec\Belgii jak robi mnóstwo Holendrów.


Oj cos pitolicie hipolicie -To ''monostwo'' Holendrow ,mieszkajac w Belgii czy Niemczech posiada tam adres zamieszkania ,znam takich osobiscie , w zwiazku z tym nawet slepiec zauwazy
ze przyjezdzaja tu do pracy ,autami z obca rejestracja i na pewno nie holenderska.

To skad ktos dojezdza jest do sprawdzenia , wystarczy ze poproszony zostanie przez swojego pracodawce i to pod byle pretekstem o adres owego zagranicznego miejsca zamieszkania


kazdy kto pracuje lub mieszka w Holandii ma obowiazek zameldowac sie po okresie 4 miesiecy


Jednak zapominasz o najwaznieszym nie posadanie meldunku po uplywie tego czasu = pobyt nielegalny

No i na zakonczenie
w Holandii nie ma zadnego ''martwego prawa'' za to jest prawo - niewygodne dla niektorych.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Paź 04, 2015 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Paź 04, 2015 2:37 pm   

Zastanawia mnie też co by się stało gdyby osoba która nie jest zameldowana, a ma vast contract, np. będzie miała wypadek w pracy. Co np. z ubezpieczeniem, odszkodowaniem itd?

Bo przecież oficjalnie jest się obcokrajowcem, w firmie podało się jednak holenderski adres, w gminie nie ma wpisu...
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Paź 06, 2015 7:57 pm   

Skoro po 4 miesiacach trzeba sie zameldowac to czemu jeszcze nikt nic nie zrobil z HOTELAMI ROBOTNICZYMI gdzie ludzie mieszkaja po 6-12 miesiecy i nadal nie maja meldunku ?

Nie czarujmy sie prawo prawem a rzeczywistosc jest calkiem inna ...

Psss
I nie chodzi tutaj tylko o meldunek tylko i sporo innych rzeczy np podatek drogowy , emerytura na starosc itp
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Wto Paź 06, 2015 8:08 pm   

baileys, Gochna H,

Nikt w tym watku nie pisal,ze takie prawo nie obowiazuje. Jasne, ze obowiazuje tak samo jak zakaz palenia w miejscach publicznych. Te prawo jest nie egzekwowane.

baileys, rzuc linkami co mi grozi za palenie na przystanku, pewnie tez kilkaset euro. I CO ?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Paź 06, 2015 10:55 pm   

Kiepo napisał/a:
Te prawo jest nie egzekwowane.

Wiem pisales o tym w innym temacie, ze znasz osoby mieszkajace w Holandii 11 lat a ktore nadal nie posiadaja meldunku... zastanawiam sie czy te osoby zadaly sobie kiedykolwiek pytanie ,co bedzie potem?

Z ciekawosci wiec pytam ,moze jest ktos w stanie odpowiedziec na to komu na tym zalezy ....by to prawo nie bylo egzekwowane , co sie za tym kryje , albo kto na tym korzysta ?
Dlaczego dopelnienie, waznego obowiazku jakim jest - akt zameldowania sie w gminie, dla niektorych jest nie do przeskoczenia ?

Czy ktos zastanawial sie nad tym ,czym odbije sie to wprzyszlosci jakie beda tego konsekwencje np. dla tych w/w osob ,ktore mieszkaja w Holandii bez meldunku , a beda po latach po powrocie ,staraly sie o holenderska emeryture w Polsce .
Czy sam urzad SVB wystarczy by potwierdzic zatrudnienie na terenie Holandii ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Paź 07, 2015 10:18 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group