NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca 2 lata w jednej agencji
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 8:29 pm   

Kiepo napisał/a:
Gochna to co Ty piszesz ta sa korzysci a ja mam namysli kryminal, deportacje i inne herezje.



My się naprawdę nie dogadamy ,a skad ja mialam niby wiedzieć ,co ty miałeś na myśli ...?

:030:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Paź 08, 2015 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 9:10 pm   

Gochna H napisał/a:
Kiepo napisał/a:
Gochna to co Ty piszesz ta sa korzysci a ja mam namysli kryminal, deportacje i inne herezje.



My się naprawdę nie dogadamy ,a skad ja mialam niby wiedzieć ,co ty miałeś na myśli ...?

:030:


Sorry gochna ale to juz jest naprawde nie ok, wyrwalas moje pierwsze zdanie. Dobrze wszyscy wiemy jaka byla ciaglość wątku.

Nie, nie dogadamy sie.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 5:26 am   

GeraltRivia napisał/a:


A wszystkie twoje argumenty mozna obalic, ale szkoda czasu, masz swoje widzimisie, ze twoja wizja jest najlepsza i swiat powinien sie dopasowac do ciebie.


Również twoje łatwo obalić.
Napisałem jedno - prawo to prawo, a jego wykonanie i praktyka to drugie.
Jakie to trudne do pojęcia dla niektórych...
Wycieczki osobiste sobie daruj, no chyba, że jesteś z nizin społecznych.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pią Paź 09, 2015 5:27 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 7:37 am   

Fegelein,

Sam zaczynasz obrazac:

Cytat:
W końcu tak lubią jeździć po Polakach, idealne łyse kozy do zajechania. Ani zjednoczeni jako grupa, ani ambitni. Skrzynka gorzały, pokój z grzybem i pięcioma łóżkami i jakaś robota za 200 euro wystarczy.


Dam ci jeden przyklad jak slabe sa twoje argumenty:

Cytat:
Nie obchodzą mnie inne podatki bo z nich nie powinno się budować emerytur, ale jako, że system jest kiepski to tak się robi.
Cytat:
Brak podatków z niezameldowanych jest jak ziarnko piasku w piaskownicy - bez znaczenia dla ogółu.


Czyli dlatego ze cos nie jest zorganizowane jak ty uwazasz, to nie powinno tak byc? Podatek drogowy powinien byc inny, z meldunkami powinno byc inaczaj itd. Nie masz danych, ale wedlug ciebie jest to ziarenko... Idz na polityka jesli chcesz to zmienic.

Cytat:
Napisałem jedno - prawo to prawo, a jego wykonanie i praktyka to drugie.


A ja napisalem ze nie przestrzegasz praw które ci nie pasuja, ale czerpiesz korzysci z tych ktore sa wygodne.
Jakos nie przestajesz jezdzic po autostradach bo podatek jest nie uczciwy. Nie placisz go, narzekasz, ale jezdzisz dalej.
Zwroty odbierasz, toeslagen dostajesz, na zasilku siedzisz jesli sie da.

Ta hipokryzja mnie irytuje.

Edit: I to rowniez ostatni moj post w tym watku, bez sensu jest dalsza klotnia.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Pią Paź 09, 2015 8:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 3:03 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Fegelein,

Sam zaczynasz obrazac:

A czy to nie jest prawda? Polonia w NL nie jest jednością. To daje ogromne możliwości nadużyć bo Polak za 5 euro więcej sprzeda innego.
Jeśli Arab ma problem stawi się za nim kilku - Polak zgodzi się pracować byle gdzie, za miskę ryżu.
Jak Polak chce świętować święta Chrześcijańskie to może mieć problem, ale nie ma kiedy Araby walczą np. o pokoje dla modlitw.
Mają to dzięki jedności, czego brakuje u Polonii.

Nie widzę tu obrazy, a obraz sytuacji na podstawie obserwacji.

Cytat:

Czyli dlatego ze cos nie jest zorganizowane jak ty uwazasz, to nie powinno tak byc? Podatek drogowy powinien byc inny, z meldunkami powinno byc inaczaj itd. Nie masz danych, ale wedlug ciebie jest to ziarenko... Idz na polityka jesli chcesz to zmienic.

Dowiedz się więcej jaki był zamysł systemu emerytalnego opartego na pokoleniach (a taki obowiązuje dzisiaj niemal w każdym kraju). Fikcją jest posiadanie własnych składek bo gdyby tak było te osoby, które odłożyły odpowiednią ilość na starość miałyby pewność ich wypłacenia - a dzisiaj to nie jest pewne. Co więcej na emerytury bierze się z innych podatków.
Jak dla ciebie to jest NORMALNE to zaiste dziwny tok myślenia.

Cytat:
A ja napisalem ze nie przestrzegasz praw które ci nie pasuja, ale czerpiesz korzysci z tych ktore sa wygodne.
Jakos nie przestajesz jezdzic po autostradach bo podatek jest nie uczciwy. Nie placisz go, narzekasz, ale jezdzisz dalej.
Zwroty odbierasz, toeslagen dostajesz, na zasilku siedzisz jesli sie da.

Ja natomiast wspomniałem, że gdyby Holendrom tak to cisnęło to już dawno zrobiliby z tym porządek - według statystyk około 1500 aut jest zarejestrowanych.
Urząd ma dane gdzie mieszkają Polacy, gdzie pracują.
Nie widać patroli po tak łatwą kasę.

Co do zasiłków to ludzie z nich korzystają, to prawda. W końcu też na to zapracowali, a nie ich wina, że system pracy jest taki taki, a nie inny.
Nikt dobrowolnie nie idzie na zasiłek, ale jak przyznają na rok to dlaczego rok z niego nie korzystać.
Problem to nie zasiłki, ale patologie w prawie czyli biura pracy, fazy ABC, a nie ludzie, którzy korzystają ze swoich praw.

Cytat:
Edit: I to rowniez ostatni moj post w tym watku, bez sensu jest dalsza klotnia.

Nikt się nie kłóci :P
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Sob Paź 10, 2015 3:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 4:50 pm   

Fegelein napisał/a:
Jeśli Arab ma problem stawi się za nim kilku - Polak zgodzi się pracować byle gdzie, za miskę ryżu.


Zwlaszcza teraz co nie ? kiedy masowo ''zaludniaja'' Europe
I co to za porownanie Polaka - do Araba ?

szczerze mowiac nie widzialm tu pracujacego Araba , ale siedzacego na socjalu i owszem
Moja prosba przestan srac we wlasne gniazdo ,bo nie daje sie tego juz czytac !
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 5:14 pm   

Fegelein,

Fegelein napisał/a:
Jak Polak chce świętować święta Chrześcijańskie to może mieć problem


Cytat:
ale nie ma kiedy Araby walczą np. o pokoje dla modlitw.


Cytat:
Co do zasiłków


Cytat:

według statystyk około 1500 aut jest zarejestrowanych.


To jakas kpina ? moze by tak w tym watku wrocic do korzeni ''Praca 2 lata w jednej agencji'' moze ,ktos wreszcie zrobi porzadek ,bo teraz to juz naprawde sie posypalo :119:
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 6:06 pm   

Fegelein napisał/a:

Co do zasiłków to ludzie z nich korzystają, to prawda. W końcu też na to zapracowali, a nie ich wina, że system pracy jest taki taki, a nie inny.


Mialem nic nie pisac.... ale .... W jaki sposob ktos na minimum stawce po 6 miesiacach pracy zapracuje sobie na 3 miesiace zasilku? Placil 50% podatku?

Moze po 12 miesiacach wyrobisz na miesiac zasilku, a reszta idzie z pieniedzy podatnikow. Dokladnie tych ktorzy placa za emerytury, podatki drogowe itd.

O to mi chodzilo, jedno prawo ci pasuje, wiec korzystasz, drugie nie, bo jest wedlug ciebie nieuczciwe i w innych krajach inaczej.

A powiedz mi, ile w Polsce bys dostal zasilku... O czekaj, nie musisz odpowiadac.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Paź 12, 2015 3:09 pm   

GeraltRivia napisał/a:
Fegelein napisał/a:

Co do zasiłków to ludzie z nich korzystają, to prawda. W końcu też na to zapracowali, a nie ich wina, że system pracy jest taki taki, a nie inny.


Mialem nic nie pisac.... ale .... W jaki sposob ktos na minimum stawce po 6 miesiacach pracy zapracuje sobie na 3 miesiace zasilku? Placil 50% podatku?

Moze po 12 miesiacach wyrobisz na miesiac zasilku, a reszta idzie z pieniedzy podatnikow. Dokladnie tych ktorzy placa za emerytury, podatki drogowe itd.

O to mi chodzilo, jedno prawo ci pasuje, wiec korzystasz, drugie nie, bo jest wedlug ciebie nieuczciwe i w innych krajach inaczej.

A powiedz mi, ile w Polsce bys dostal zasilku... O czekaj, nie musisz odpowiadac.


To prawda, lecz nikt z własnych chęci nie leci na zasiłek - do tego większość jest zmuszana przez takie, a nie inne prawo i praktykę w firmach.
Trudno by ludzie nie korzystali z zasiłku kiedy wygodniej pracodawcom robić rotację ludzi zamiast zatrudniać jednego stałego.
Nie można zjeść ciastka i go mieć czyli mieć taniego Polaka w zakładzie oraz brak wydatków państwa na wydatki socjalne kiedy jest on zwolniony (lub ma pauzę CAO).
Coś za coś.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Pon Paź 12, 2015 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group