NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Czw Paź 15, 2015 7:17 pm
praca przez uitzendbureau a ciaza
Autor Wiadomość
KATIA 1711 
Poczatkujacy
katia 1711

Dołączyła: 15 Paź 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 6:16 pm   praca przez uitzendbureau a ciaza

Witam. Pracuje w Holandi przez uitzendbureau 7 tydzień, jestem w 11 tygodniu ciązy. Kiedy powinnam zgłosic ciąże w pracy tak zebym nie została zwolniona? Czy jesli poszłabym na zwolnienie agencja wypłaci mi chorobowe? ile czasu mogę chorowac? Jesli zwolnia mnie z pracy, a nie bedzie mi przysługiwał jeszcze zasiłek dla bezrobotnych oraz bedzie jeszcze daleko do porodu czy bedzie mi przysługiwal zasiłek chorobowy z UWV a potem macierzyński?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 6:45 pm   

KATIA 1711, powinnas juz na pocztku ich poinformowac o tym fakcie ale nie puzniej jak do 6 miesiaca . Zwolnic ciebie nie moga z powodu ciazy ale nie maja obowiazku przedluzania konczacego sie kontraktu .
KATIA 1711 napisał/a:
Czy jesli poszłabym na zwolnienie agencja wypłaci mi chorobowe?
a jestes chora ? bo w NL nie ma zwolnienia chrobowego na okres ciazy, ciaza to nie choroba i na nia nie ma zwolninia lekarskiego . Jezeli jestes naprawde chora idziesz do lekarza i jezeli ten stwierdzi ze musisz zostac w domu z powodu choroby to w tym momecie zawiadamiasz twoje biuro i w zaleznosci od kontraktu bedzie ci chorobowe wyplacane lub przez biuro lub przez UWV lub przez inna instancie/ubezpieczyciela .
P.S
Tu na forum jest ten sam temat bardzo szeroko omowiony moglasz go troche poczytac .

[ Dodano: Czw Paź 15, 2015 7:50 pm ]
KATIA 1711 napisał/a:
Jesli zwolnia mnie z pracy, a nie bedzie mi przysługiwał jeszcze zasiłek dla bezrobotnych oraz bedzie jeszcze daleko do porodu czy bedzie mi przysługiwal zasiłek chorobowy z UWV a potem macierzyński?
jak juz wyzej napisalam jezeli jestes chora to bedzie ci przyslugiwac chorobowe jezeli nie to masz pecha bo maciezynski wyplacaja najwczesniej na 6 tyg przed wyliczona data porodu . By dostac zasilek dla bezrobotnych musisz miec przepracowane 26 tyg z ostatnich 36 , a na zasilek socialny musisz byc bardzo dlugi czas tu zameldowana . Jak sie nie myle to cos okolo 5 lat ( ciaglego meldunku w NL)

[ Dodano: Czw Paź 15, 2015 8:08 pm ]
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=255306
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Paź 15, 2015 6:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group